Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horeca Horst aan de Maas en Egmond aan Zee dreigt te openen

Horeca Horst aan de Maas en Egmond aan Zee dreigt te openen

HORST AAN DE MAAS (ANP) - Tientallen horecazaken in het Noord-Limburgse Horst aan de Maas en het Noord-Hollandse Egmond aan Zee dreigen zaterdag hun deuren voor gasten te openen. Brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN) laat weten onverminderd achter de initiatieven te staan "nu wederom de duidelijkheid uitblijft en over het weekend heen getild wordt", aldus een woordvoerster.

De zaken in Horst aan de Maas zien alleen van hun actie af als premier Mark Rutte vrijdagavond nog groen licht geeft voor opening voor horeca en cultuur vanaf 26 januari. Dat heeft een woordvoerder namens de deelnemende cafés en restaurants in de Limburgse gemeente vrijdagmiddag laten weten.

Woordvoerder Wouter Hoeijmakers van Boscafé Maaskant in Horst hoopt dat het kabinet overstag gaat na een oproep van burgemeester Hubert Bruls vrijdag. De Nijmeegse voorzitter van het Veiligheidsberaad wil dat het kabinet de horeca en cultuur toestemming geeft om hun deuren weer te openen. "Als Rutte geen gehoor geeft aan de oproep van Bruls, gaan we zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur open", zei Hoeijmakers. "Als we wél open mogen de 26e, dan is dat oké en voeren we geen actie."

Sancties

Volgens Hoeijmakers "kan de horeca niet anders dan de barricaden op te gaan" als Rutte de oproep van Bruls negeert.

Burgemeester Ryan Palmen van Horst aan de Maas zegt begrip te hebben voor de actie en spreekt zijn steun uit aan de horeca en de evenementenbranche. Hij voerde vrijdagochtend overleg met een afvaardiging van de horeca in zijn gemeente en besloot toestemming voor de actie te geven, mits die zich beperkt van 12.00 tot 16.00 uur, aldus zijn woordvoerder. Wie eerder opengaat of langer openblijft, riskeert sancties. Ook moet iedereen zich aan de coronamaatregelen houden, zoals 1,5 meter afstand en het dragen van een mondkapje.

Ultimatum

De cafés en restaurants in de Noord-Limburgse gemeente stuurden eerder deze week ook al een gezamenlijk ultimatum met dezelfde strekking aan het kabinet dat donderdagavond afliep. Dat ultimatum is nu een dag verlengd naar aanleiding van de oproep van Bruls.

Ook in Egmond aan Zee gaat de horeca open, meldt het Noord-Hollands Dagblad. Zo gaat Hotel Zuiderduin open, net als een twintigtal andere horecagelegenheden. KHN zegt op dit moment geen signalen gekregen te hebben van andere protesterende horecaondernemers.

Gesprek

De gemeente Bergen, waar Egmond aan Zee onder valt, laat desgevraagd weten achter de oproep voor verruiming van de coronamaatregelen, met name voor de horeca, te staan, maar desondanks te zullen handhaven. "Wat niet mag, mag niet. Dus als ze dicht moeten zijn, dan is dat zo", aldus een woordvoerster van de burgemeester. Er zal overigens niet direct een boete volgen, eerst zal een gesprek met de ondernemers en het verzoek de deuren te sluiten volgen. "Maar we hopen dat ze zich aan de regels houden."

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

4 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

8 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

11 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

12 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

13 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

14 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

16 uur geleden