Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horeca heeft nog geen plan voor coronamaatregelen ingediend

Horeca heeft nog geen plan voor coronamaatregelen ingediend

DEN HAAG (ANP) - De horecasector heeft nog geen plan ingediend met mogelijke maatregelen voor wanneer het aantal coronagevallen weer oploopt. Ook de landbouw heeft dat niet gedaan. "De gesprekken met de horeca- en landbouwsector lopen", laat het ministerie van Volksgezondheid weten in een brief aan de Tweede Kamer.

Restaurants, cafés, discotheken en andere horecabedrijven waren bij eerdere golven een belangrijke brandhaard. Relatief veel mensen liepen daar het virus op, bijvoorbeeld tijdens de 'dansen met Janssen'-golf in juli vorig jaar. Om verspreiding te voorkomen moest de horeca dicht, en daarna mochten de zaken alleen met veel voorzorgsmaatregelen open. De sector was daar niet over te spreken.

"We denken graag mee", zegt voorzitter Robèr Willemsen van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) over de gesprekken met het ministerie. Hij vindt dat eerst duidelijk moet zijn wat de effecten van bepaalde maatregelen in het verleden zijn geweest. "Het eerder sluiten van de horeca heeft niet gewerkt", noemt hij als voorbeeld. "Mensen kwamen daarna op andere plekken bij elkaar."

Coronatoegangsbewijs

KHN wil de komende weken samen met de overheid bekijken wat er wel heeft gewerkt. Dan kan worden gekeken naar de beperking van het aantal bezoekers per ruimte, looppaden, ontsmettingsmiddelen, spatschermen en het coronatoegangsbewijs. Maar als eerste moeten mensen die besmet zijn met corona thuisblijven bij een nieuwe golf, net als kwetsbaren, denkt Willemsen. Volgens KHN is de horecasector nog aan het herstellen van de crisis. De branche zit niet te wachten op grote beperkingen zonder compensatie.

Het ministerie heeft wel plannen gekregen van onder meer scholen, kinderdagverblijven, de sport, winkels, contactberoepen, het openbaar vervoer, rijscholen, de luchtvaart en veerbootexploitanten.

Simpele maatregelen

In september krijgt de Kamer te horen hoe de plannen van de sectoren eruit zien. Volgens Kuipers is de kans heel groot dat het aantal coronabesmettingen in het begin van het najaar weer begint te stijgen. "Neem dan alvast simpele maatregelen die je niet in omzet of op een andere manier raken. Ga niet wachten met je plannen of met je eerste voorbereidingen, zoals ventilatie, schermen of het gebruik van mondkapjes. Het helpt om te zorgen dat je eigen zaak door kan draaien." De overheid zal het signaal geven wanneer het tijd is om deze maatregelen in te voeren, zei Kuipers.

De plannen van de sectoren moeten de basis worden voor coronamaatregelen. Kuipers kan daar wel van afwijken als het aantal besmettingen hard stijgt en de druk op de samenleving toeneemt. "Op het moment dat de cijfers door het dak gaan, kunt u met al deze plannen uitsluiten dat er op enig moment weer maatregelen nodig zijn? Nee, dat kan ik niet. Ik hoop dat we hiermee in staat zijn om het heel lang van ons weg te houden, maar ik kan het niet uitsluiten. "

Meer uit Binnenland

Tata mag aangepaste installatie weer testen na te hoge uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.

40 minuten geleden
Tribune voor de Canal Parade is 'uitverkocht'

AMSTERDAM (ANP) - De speciale tribune in de Amsterdamse Prinsengracht, die is gebouwd voor de Canal Parade van zaterdag, is uitverkocht. Volgens een woordvoerder van Pride Amsterdam zijn er nog wat laatste kaarten beschikbaar, vooral door annuleringen.

1 uur geleden
Zeker drie gewonden bij ongeval A12, vier voertuigen betrokken

BABBERICH (ANP) - Bij het ongeval op de A12 ter hoogte van Babberich in de buurt van de Duitse grens waren vier voertuigen betrokken, meldt de politie. Het gaat om een personenauto, twee vrachtwagens en een bestelauto. De drie inzittenden van de personenauto zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen zegt de politie niets.

1 uur geleden
Ernstig ongeval op A12 bij Duitse grens

BABBERICH (ANP) - Op de snelweg A12 bij Babberich in de buurt van de Duitse grens is een ernstig ongeval gebeurd. Bij het ongeval zijn meerdere voertuigen betrokken en zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de politie Oost-Nederland. Volgens de veiligheidsregio zijn er meerdere vrachtwagens bij het ongeluk betrokken.

3 uur geleden
Duizenden vrachtwagens rijden onbeboet over Merwedebrug

GORINCHEM (ANP) - Vanaf het weekend tot en met woensdag zijn 8141 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug gereden, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Daarvan had ongeveer 80 procent een buitenlands kenteken. Zij konden vanwege regelgeving nog niet worden beboet via het camerasysteem dat RWS op zaterdag en zondag heeft geïnstalleerd.

4 uur geleden
Het Parool houdt jaarlijkse Derk Sauerlezing over persvrijheid

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool, The Moscow Times en De Balie gaan een jaarlijks nieuw evenement organiseren over persvrijheid en onafhankelijke journalistiek: de Derk Sauerlezing. Het evenement wordt gehouden ter ere van de vorig jaar overleden journalist en mediaondernemer Derk Sauer.

10 uur geleden
ANWB Alarmcentrale: meer medische hulpvragen en stijging autopech

DEN HAAG (ANP) - De ANWB Alarmcentrale meldt een forse toename van medische hulpvragen en meer pechmeldingen op koelere Europese vakantiebestemmingen. Halverwege het zomerseizoen zegt de ANWB in totaal al ruim 330.000 meldingen geregistreerd te hebben van vakantiegangers in binnen- en buitenland. Dat zijn er 10.000 meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

10 uur geleden