Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horeca en winkels mogen open van burgemeester Valkenburg

Horeca en winkels mogen open van burgemeester Valkenburg

VALKENBURG (ANP) - Horeca en winkels in het Limburgse heuvellandstadje Valkenburg mogen vrijdag van burgemeester Daan Prevoo open. Prevoo ziet de opening als een demonstratie en dat is een grondrecht, vindt hij.

Om 10.00 uur openen de winkels, restaurants en kroegen hun deuren. Klanten zijn er tot 16.00 uur welkom, mogen van de burgemeester inkopen doen en wat nuttigen. Klanten zijn volgens Prevoo sympathisanten die hun solidariteit met de demonstratie laten blijken en ook dat mag, vindt de burgemeester.

Hij gaat dan ook niet ingrijpen. Er komen volgens hem geen waarschuwingen, laat staan een boete, mits deelnemers zich aan de coronaregels houden, dus 1,5 meter afstand houden en een mondkapje dragen. En ja, dat mondkapje mag er af als je aan een tafeltje zit om een kopje koffie te drinken, aldus Prevoo.

Valkenburg wil nog vóór de persconferentie vrijdagavond alvast een schot voor de boeg geven: het water staat de ondernemers tot aan de lippen, temeer omdat ze behalve van corona ook te lijden hadden van de watersnood in juli.

Meer uit Binnenland

Brand bij recyclingbedrijf Rotterdam onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is onder controle, meldt de veiligheidsregio. De brand brak vrijdagavond uit en veroorzaakte tot ver in de omgeving veel rook- en stankoverlast. Ook werden de Maastunnel en delen van wegen afgesloten. De tunnel is zaterdagochtend weer vrijgegeven.

2 uur geleden
Persoon omgekomen bij schietincident in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een persoon is in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven gekomen bij een schietincident in een woning aan de New Yorksingel in Den Haag. Dat meldt de politie op X.

6 uur geleden
Drone ingezet om hotspots te vinden bij brand in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand die vrijdagavond uitbrak bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is nog niet onder controle, aldus de veiligheidsregio. De brandweer zet een drone in om onder andere hotspots van de brand op te sporen. De vele eenheden van de brandweer die blussen worden bijgestaan door een blusboot van het Havenbedrijf.

9 uur geleden
Veel overlast door grote brand bij recyclingbedrijf Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.

11 uur geleden
Boeren met tractoren demonstreren in Maas en Waal

BENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.

13 uur geleden
Cel en tbs voor geweld tegen verpleegkundigen Mentrum

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.

15 uur geleden
Waterschap Rijnland pakt twee dijken met scheuren aan

LEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.

17 uur geleden