Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horeca en politie zien sterke toename diplomafraude door portiers

ZOETERMEER (ANP) - De politie en Stichting Vakbekwaamheid Horeca (SVH) zien een "buitensporige toename" van diplomafraude door horecaportiers. Bij controles door de politie blijkt een deel van de portiers te beschikken over vervalste diploma’s.

Voor de coronacrisis waren er twee tot drie fraudegevallen per jaar. "De afgelopen zes weken is dat aantal geëxplodeerd. We hebben in deze korte periode al vijftien gevallen met vervalste diploma's gehad", zegt Ricardo Eshuis, directeur van de SVH.

Aan mensen met deze vervalste diploma’s zijn ten onrechte beveiligingspassen afgegeven waarmee ze zich als gecertificeerd portier bij de deur voordoen. "Dit leidt tot onveilige situaties en problemen voor horeca-eigenaren, omdat de fraudeurs niet over de vereiste vaardigheden en papieren beschikken", aldus de SVH.

Heropening

Sinds de heropening van de horeca onlangs is er volgens de SVH een grote vraag ontstaan naar horecaportiers om evenementen en uitgaansavonden in de horeca in goede banen te leiden.

De directeur vermoedt dat er onder de 1400 actieve gediplomeerde portiers zich nog een aantal fraudeurs bevindt. "Daarom is de politie van plan om met terugwerkende kracht verder onderzoek te doen."

Eshuis betreurt het stijgende aantal fraudeurs. "Vanuit SVH vinden we het jammer dat dit moet, maar we willen in samenwerking met de politie echt voorkomen dat horecaondernemers de dupe worden van frauderende portiers. We willen bovenal veiligheid voor alle gasten tijdens een avond uit."

Meer uit Binnenland

Situatie op station Rotterdam Blaak onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De situatie op station Rotterdam Blaak is onder controle, nadat eerder op de avond brand was uitgebroken in een passagierstrein. De veiligheidsregio meldt dat hulpdiensten het station en de trein hebben gecontroleerd en dat er geen rook meer hangt.

6 uur geleden
Station Rotterdam Blaak ontruimd om brand in trein

ROTTERDAM (ANP) - In een trein bij station Rotterdam Blaak is zondag brand uitgebroken. Het station is ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Meerdere eenheden zijn ter plaatse gekomen.

8 uur geleden
Drie aanhoudingen bij demonstraties in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij twee demonstraties in Utrecht zijn zondagmiddag in totaal drie aanhoudingen verricht. Dat bevestigt de politie na berichtgeving door RTV Utrecht.

10 uur geleden
Tienduizenden mensen lopen in Den Haag mars voor het klimaat

DEN HAAG (ANP) - Enkele tienduizenden mensen lopen zondag een mars door Den Haag voor het klimaat. De actie begon op het Malieveld en eindigt na een mars door het centrum van de stad in de buurt van Den Haag Centraal. De organisatie schat dat er zo'n 45.000 mensen meedoen.

11 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor drukke avondspits door wintertijd

RIJSWIJK (ANP) - Weggebruikers moeten vanaf maandag rekening houden met een extra drukke avondspits. Rijkswaterstaat waarschuwt dat de ingang van de wintertijd "het ritme van weggebruikers verstoort" omdat het eerder donker wordt. Dit kan leiden tot verminderde alertheid bij automobilisten en vertragingen.

11 uur geleden
Politie fouilleert groep van 30 demonstranten in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in het centrum van Utrecht een groep van zo'n dertig demonstranten gefouilleerd. De locatie geldt als veiligheidsrisicogebied, ingesteld uit angst voor wanordelijkheden tijdens aangekondigde demonstraties.

12 uur geleden
Veel politie in centrum van Utrecht voor demonstraties

UTRECHT (ANP) - Er is zondag veel politie aanwezig in en rondom het Centraal Station in Utrecht. Een deel van de stad, waaronder het centrum, geldt als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Sharon Dijksma nam dat besluit uit "vrees voor wanordelijkheden" bij aangekondigde demonstraties.

13 uur geleden