Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horeca en fitness: 1,5 meter blijft ook na versoepelingen knellen

Horeca en fitness: 1,5 meter blijft ook na versoepelingen knellen

AMSTERDAM (ANP) - De voorzorgmaatregel van 1,5 meter afstand blijft de belangrijkste knelpunt ook als het kabinet deze week de geplande versoepelingen voor restaurants, hotels, cafés en sportscholen definitief maakt. Koninklijke Horeca Nederland (KHN) hoopt daarom op extra versoepelingen zoals het laten vallen van 1,5 meter-eis voor terrassen. Dat zou voor veel ondernemers een verschil maken, laat directeur Dirk Beljaarts van KHN weten aan het ANP.

"Wij verwachten dat 1,5 meter van toepassing blijft. Daardoor bieden de nieuwe versoepelingen weinig echte verbetering," aldus Beljaarts. Hij legt uit dat ongeveer 75 procent van de horecazaken klein zijn, waar nog voor de epidemie zo'n twintig tot dertig mensen in pasten. "Nu mogen er misschien zeven mensen naar binnen", schat de directeur in. De versoepeling van het maximale aantal klanten van dertig tot honderd, wat aanstaande woensdag naar verwachting van KHN aangekondigd wordt, brengt voor die ondernemers geen verandering.

Veel horecaondernemers hebben dringend duidelijkheid nodig over hoe en wanneer verdere versoepelingen komen, aldus de brancheorganisatie. KHN kreeg de afgelopen week honderden bezorgde ondernemers aan de lijn, die overwegen om hun zaak voor altijd te sluiten. "Ze zijn nu allemaal in een economische winterslaap. Met perspectief houd je de hoop vast dat er een einde aan komt", aldus de directeur van de branchevereniging. Ook toezeggingen over financiële steun zouden de ondernemers meer vertrouwen in de toekomst geven, aldus KHN.

De fitnessbranche vreest dat door de 1,5 meterregel de sportschool te weinig mensen naar binnen mag laten, laat branchevereniging NL Actief weten. Door die beperking mogen er aan de groepslessen slechts de helft of zelfs een derde van de leden meedoen. Bij de fitnessapparaten heb je automatisch een beperking omdat er slechts een bepaald aantal van is. "Het is nog steeds zo dat je niet zoals normaal kunt draaien", aldus directeur Ronald Wouters van NL Actief. Hij gaat ervan uit dat sportclubs vanaf 1 juli weer mogen openen.

Meer uit Financieel

Hackers zetten voor derde dag op rij klantgegevens Odido online

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."

29 minuten geleden
CNV: jaarlijks zeker 25.000 zwangeren geraakt door kabinetsplan

DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.

1 uur geleden
Pentagon sluit overeenkomst met OpenAI voor gebruik AI-modellen

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.

1 uur geleden
Anthropic neemt juridische stappen na ban van Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic stapt naar de rechter om de beslissing van het Pentagon om het AI-bedrijf aan te merken als een risico in de toeleveringsketen. Dat meldt de onderneming vrijdag nadat president Donald Trump alle federale instanties had opgedragen om niet langer met het bedrijf samen te werken.

1 uur geleden
Overheid VS doet Anthropic in de ban

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft AI-bedrijf Anthropic aangemerkt als veiligheidsrisico binnen de toeleveringsketen. Dat betekent dat geen leverancier, aannemer of partner van het Amerikaanse leger meer commerciële activiteiten mag uitvoeren met Anthropic, laat Hegseth weten op X.

1 uur geleden
Heinen wil box 3-wet nog voor de zomer aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.

3 uur geleden
Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

9 uur geleden