Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horeca door heel Nederland open op 'protestdag'

Horeca door heel Nederland open op 'protestdag'

AMSTERDAM (ANP) - Door heel Nederland zijn cafés en restaurants zaterdag opengegaan uit protest tegen de voortdurende sluiting van de horecasector. In veel steden gebeurde dat met toestemming van de gemeente, maar bijvoorbeeld in Utrecht werd gehandhaafd.

In Roermond wist het winkelend publiek al vroeg de terrasjes te vinden en genoot ook het horeca-personeel ervan om weer aan de slag te kunnen, zo beaamden de zaterdaghulpen in eetcafé Munsterhof in de Limburgse stad. "Iedereen vindt het heerlijk om elkaar weer te zien", zei een van hen. "Eindelijk kunnen we weer wat doen!’, vulde een ander aan. "Keigezellig om weer onder de mensen te zijn."

In Zwolle wisten de studenten hun vaste uitgaansgelegenheden weer te vinden. Zo zat het terras van studentencafé Het Vliegende Paard aan het begin van de middag vol. "Het voelt vertrouwd hier weer te zijn", zei Connor, een 20-jarige student lichamelijke opvoeding. Ook vriend Bruce (23), die communicatie studeert, bleef zaterdag zolang het kon. "De horeca gecontroleerd openen lijkt me beter dan dat iedereen thuis gaat feesten."

Zonder toestemming

Ook in bijvoorbeeld Wateringen bij Den Haag en in Groningen wisten bezoekers de cafés goed te vinden. Ook hier lieten de boa's zich niet zien.

In Utrecht ging een aantal cafés en restaurants zonder toestemming open. Boa's traden daar handelend op. Na een telefoongesprek met burgemeester Sharon Dijksma, die beloofde zich de komende dagen in te blijven zetten voor versoepeling van de maatregelen en ruimhartige compensatie, sloot restaurant Sanu Ramen rond 16.00 uur de deuren. "Ons statement is gemaakt", meende mede-eigenaar Mohammad Kashani.

Steun

Het Haagse café Bouzy ging om 15.00 uur open en zat een uur later helemaal vol, vooral met vaste gasten die hun steun wilden betuigen. Mede-eigenaar Martijn Verbruggen wilde eigenlijk gewoon open blijven. "We hebben een afhaalbar buiten, maar als er morgen weer zo veel mensen staan, gaan we binnen ook open." Volgens hem geeft de drukte weer "hoe de maatschappij erin staat".

Toch waren er ook partijen die niet meededen, zoals het Haagse muziekcafé De Paraplu. ""Wij snakken naar verlichting, maar één middagje gasten ontvangen gaat daar geen verandering in brengen", stelde eigenaar Dion Kemeling, die zijn café tijdens een eerdere lockdown ombouwde tot slijterij. "Mijn creativiteit en flexibiliteit zijn inmiddels wel een beetje op", erkende hij.

Ook in Breda, waar in eerste instantie positief werd gereageerd op de protestdag, riep de lokale afdeling van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN) op om niet mee te doen. "Wij laten ons niet uitlachen voor een dag", klonk het. "De druk bij ondernemers over de financiële en psychische problemen gaat er niet vanaf door een dag open te gaan", aldus Johan de Vos van KHN Breda. Ook was het op "zo'n korte termijn" niet voor alle zaken te regelen om open te gaan. Volgens De Vos was de impact bovendien verdwenen omdat de protestdag op veel plaatsen werd omarmd door de gemeente.

Meer uit Binnenland

Musical Moulin Rouge! stopt voortijdig wegens waterschade

UTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.

28 minuten geleden
Verbod vrachtverkeer Merwedebrug, brugconstructie niet veilig

GORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.

1 uur geleden
Podium Beatrix Theater onder water door sprinkler, shows afgelast

UTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".

3 uur geleden
40.000 handtekeningen voor behoud 65-pluskorting in bus en tram

DEN HAAG (ANP) - Een petitie van de Seniorencoalitie voor behoud van de 65-pluskorting in bus, tram en metro is sinds het begin op 10 juli 40.000 keer ondertekend. Het samenwerkingsverband van een aantal ouderenorganisaties en de partij 50PLUS wil dat de korting niet verdwijnt zonder dat er een goed alternatief is.

3 uur geleden
Van Zanen: groot drugslab in woonwijk volstrekt onverantwoord

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag noemt het grote drugslab dat is aangetroffen in de Haagse Meidoornstraat "niet alleen absoluut illegaal, maar ook volstrekt onverantwoord in een drukke woonwijk". Van Zanen is vrijdagavond langs de locatie gefietst "om iedereen die daar aan het werk was een hart onder de riem te steken", laat hij via een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Vier verdachten aangehouden na vondst drugslab in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden nadat vrijdag een drugslab werd aangetroffen in de Meidoornstraat in Den Haag. Vrijdagmiddag werd in de woning al een 39-jarige man uit Den Haag aangehouden. Hij zat "onder de vloeistoffen" en werd naar het ziekenhuis gebracht. Later werden nog drie andere verdachten aangehouden, meldt de politie zaterdag.

5 uur geleden
Vakantiedrukte op Europese wegen naar het zuiden

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen is het erg druk met vakantieverkeer. Het loopt vast op de gebruikelijke punten waar het elke zomer filerijden is, zegt een woordvoerder van de ANWB.

6 uur geleden