Hordespecialiste Visser verrast met Nederlandse titel op 60 meter
APELDOORN (ANP) - Nadine Visser heeft verrassend de Nederlandse titel veroverd op de 60 meter. De specialiste op de horden troefde de erkende sprintsters N'ketia Seedo en Tasa Jiya af op het snelle tartan in het Omnisport van Apeldoorn. Met haar winnende tijd van 7,19 seconden kwalificeerde ze zich zelfs voor de WK indoor in Glasgow (1-3 maart).
Visser onttroonde Seedo als kampioene. De Utrechtse, die voor de NK al zeker was van WK-deelname, werd vlak voor de meet ingehaald door Visser. Het verschil was minimaal; Seedo klokte 7,20. Vlak daarachter spurtte Jiya naar het brons in 7,26.
"Het zit wel goed met mijn start en mijn snelheid", zei Visser na het behalen van de titel. "Ik wist ook dat als ik een goede dag zou hebben, dat ik dat die specialisten kon verslaan. N'ketia dipte volgens mij iets te vroeg en ik kan dat niet zo goed, dus liep ik gewoon hard door."
Reactie Visser
De 29-jarige Visser liet kort na afloop al weten dat de 60 meter geen optie is voor haar op de WK indoor. Ze gaat vol voor de 60 meter horden, het onderdeel waarop ze twee keer Europees goud won en een keer WK-brons. Dit jaar toonde ze al vorm met 7,80, een tijd waarmee ze op wereldranglijst van dit jaar op de zevende plaats staat.
"Deze titel voelt ook niet als heel belangrijk. Die 60 meter loop ik puur in dienst van de 60 meter horden. Ik kan in ieder geval met vertrouwen richting de WK, al moet ik natuurlijk wel goed over die hekjes gaan."
Goud voor Mo-Ajok
De titel op de 60 meter bij de mannen ging naar Xavi Joy Mo-Ajok. Hij pakte het goud in 6,69. Joris van Gool bemachtigde het zilver met een tijd van 6,73. Maurice Afognon pakte het brons met 6,75. Titelverdediger Raphael Bouju viel in de halve finales uit met een hamstringblessure.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
20 minuten geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
26 minuten geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
21 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 dag geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
1 dag geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
1 dag geleden