Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hordespecialiste Visser verrast met Nederlandse titel op 60 meter

Hordespecialiste Visser verrast met Nederlandse titel op 60 meter

APELDOORN (ANP) - Nadine Visser heeft verrassend de Nederlandse titel veroverd op de 60 meter. De specialiste op de horden troefde de erkende sprintsters N'ketia Seedo en Tasa Jiya af op het snelle tartan in het Omnisport van Apeldoorn. Met haar winnende tijd van 7,19 seconden kwalificeerde ze zich zelfs voor de WK indoor in Glasgow (1-3 maart).

Visser onttroonde Seedo als kampioene. De Utrechtse, die voor de NK al zeker was van WK-deelname, werd vlak voor de meet ingehaald door Visser. Het verschil was minimaal; Seedo klokte 7,20. Vlak daarachter spurtte Jiya naar het brons in 7,26.

"Het zit wel goed met mijn start en mijn snelheid", zei Visser na het behalen van de titel. "Ik wist ook dat als ik een goede dag zou hebben, dat ik dat die specialisten kon verslaan. N'ketia dipte volgens mij iets te vroeg en ik kan dat niet zo goed, dus liep ik gewoon hard door."

Reactie Visser

De 29-jarige Visser liet kort na afloop al weten dat de 60 meter geen optie is voor haar op de WK indoor. Ze gaat vol voor de 60 meter horden, het onderdeel waarop ze twee keer Europees goud won en een keer WK-brons. Dit jaar toonde ze al vorm met 7,80, een tijd waarmee ze op wereldranglijst van dit jaar op de zevende plaats staat.

"Deze titel voelt ook niet als heel belangrijk. Die 60 meter loop ik puur in dienst van de 60 meter horden. Ik kan in ieder geval met vertrouwen richting de WK, al moet ik natuurlijk wel goed over die hekjes gaan."

Goud voor Mo-Ajok

De titel op de 60 meter bij de mannen ging naar Xavi Joy Mo-Ajok. Hij pakte het goud in 6,69. Joris van Gool bemachtigde het zilver met een tijd van 6,73. Maurice Afognon pakte het brons met 6,75. Titelverdediger Raphael Bouju viel in de halve finales uit met een hamstringblessure.

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

8 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

8 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

10 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

12 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

12 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

13 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.

13 uur geleden