Hordenloper Warholm is hersteld voor deelname aan WK in Eugene
EUGENE (ANP/DPA) - De Noorse hordenloper Karsten Warholm gaat van start bij de wereldkampioenschappen atletiek in het Amerikaanse Eugene. Dat heeft de wereldrecordhouder op de 400 meter horden zelf gemeld.
Warholm is de titelverdediger op dit onderdeel bij de WK en is de regerend olympisch kampioen. Bij zijn eerste wedstrijd in de Diamond League in Rabat in Marokko begin juni liep hij een spierblessure aan zijn rechter bovenbeen op en staakte hij de wedstrijd na de eerste horde. Wat er precies gebeurde toen hij geblesseerd raakte weet de 26-jarige Noor niet.
"Het ziet er ondertussen beter uit. Ik voel dat ik er klaar voor ben aan de start te staan", zei hij. "Mijn doel wordt om zo goed mogelijk te presteren en mijn titel te verdedigen. Ik ga niet naar Eugene om alleen mee te doen. Dat is niet mijn stijl, maar ik heb ook niet het voornemen om iedere keer het wereldrecord te verbeteren." Bij de Olympische Spelen van Tokio won Warholm in een wereldrecord van 45,94 seconden.
De WK in Eugene zijn van 15 tot en met 24 juli.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier zou het geweldig vinden als Duitsland de Olympische Spelen en Paralympische Spelen in 2040 of 2044 zou houden. Maar hij is geen voorstander van een poging de Zomerspelen in 2036 al naar zijn land te halen omdat het dan honderd jaar geleden is dat de Spelen in Berlijn waren.
13 minuten geledenBORMIO (ANP/AFP) - De Rus Nikita Filippov heeft de neutrale atleten donderdag de eerste medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Hij behaalde op het debuterende onderdeel toerskiën, in het Engels ski mountaineering, zilver op de sprint. De Spanjaard Oriol Cardona Coll won in het Italiaanse Bormio de tweede gouden medaille ooit voor het land op de Winterspelen en de eerste sinds 1972.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting treft vrijdag bij haar rentree in het internationale shorttrackcircuit haar landgenote Xandra Velzeboer. Beide rijdsters zijn op de olympische 1500 meter in Milaan ingedeeld in de vijfde kwartfinale, blijkt uit het vrijgegeven schema.
1 uur geledenFUJAIRAH (ANP) - De Italiaan Jonathan Milan heeft de vierde etappe gewonnen van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De 25-jarige wielrenner van Lidl - Trek was na 182 kilometer duidelijk de snelste in de sprint in kustplaats Fujairah. De Brit Ethan Vernon werd tweede, voor Jonathans twee jaar jongere broer Matteo Milan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.
4 uur geledenROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
5 uur geleden