Hordenloper Warholm is hersteld voor deelname aan WK in Eugene
EUGENE (ANP/DPA) - De Noorse hordenloper Karsten Warholm gaat van start bij de wereldkampioenschappen atletiek in het Amerikaanse Eugene. Dat heeft de wereldrecordhouder op de 400 meter horden zelf gemeld.
Warholm is de titelverdediger op dit onderdeel bij de WK en is de regerend olympisch kampioen. Bij zijn eerste wedstrijd in de Diamond League in Rabat in Marokko begin juni liep hij een spierblessure aan zijn rechter bovenbeen op en staakte hij de wedstrijd na de eerste horde. Wat er precies gebeurde toen hij geblesseerd raakte weet de 26-jarige Noor niet.
"Het ziet er ondertussen beter uit. Ik voel dat ik er klaar voor ben aan de start te staan", zei hij. "Mijn doel wordt om zo goed mogelijk te presteren en mijn titel te verdedigen. Ik ga niet naar Eugene om alleen mee te doen. Dat is niet mijn stijl, maar ik heb ook niet het voornemen om iedere keer het wereldrecord te verbeteren." Bij de Olympische Spelen van Tokio won Warholm in een wereldrecord van 45,94 seconden.
De WK in Eugene zijn van 15 tot en met 24 juli.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
8 uur geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
1 dag geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
1 dag geleden