Hordeloper Smet ziet af van WK indoor naderend vaderschap
ARNHEM (ANP) - Koen Smet ziet af van deelname aan de WK indooratletiek komend weekeinde in de Servische hoofdstad Belgrado. De hordeloper wordt binnenkort vader en wil liever thuis in Amsterdam blijven met de kleine op komst, meldt technisch directeur Ad Roskam van de Atletiekunie.
Smet liet twee weken geleden bij de NK indoor al doorschemeren dat hij het komende vaderschap belangrijker vond dan de WK indoor. "Soms zijn er mooiere dingen in het leven", liet hij weten nadat hij voor de zesde keer de Nederlandse titel op de 60 meter horden had veroverd. Hij richt zich nu op het buitenseizoen, met de WK in Eugene als hoogtepunt.
Tim Verbaandert is nog een onzekere factor in de Nederlandse equipe van 21 atleten. De mondiale atletiekbond heeft de tijd die de Brabantse hardloper in februari neerzette op de 3000 meter (7.47,42) niet erkend en hem vooralsnog afgewezen voor de WK. "Die tijd was ruim onder de WK-limiet, maar het was een splittijd in een race over 2 mijl. De startstreep op de baan was dus verlegd en de bond wil nu dat de baan in Dortmund opnieuw wordt gemeten. We hopen dat nog voor elkaar te krijgen voor aanvang van de WK", zei Roskam.
Emma Oosterwegel
De equipe mist ook Emma Oosterwegel. De winnares van olympisch brons op de zevenkamp is op de NK indoor geblesseerd geraakt en heeft de invitatie voor deelname aan de vijfkamp in Belgrado moeten afwijzen. Ook Nadine Visser ontbreekt. De tweevoudig Europees kampioene op de 60 meter horden raakte eveneens op de NK geblesseerd, aan haar hamstring.
Tweevoudig olympisch kampioene Sifan Hassan en oud-wereldkampioene Dafne Schippers hebben geen indoorwedstrijden gelopen en zijn dus eveneens niet van de partij in Belgrado. Femke Bol en Liermarvin Bonevacia zijn nu de boegbeelden van de ploeg. Bol, die op de Spelen van Tokio brons won op de 400 meter horden, geldt als de grote favoriete voor het goud op de 400 meter. Ze voert met een tijd van 50,30 de wereldranglijst aan van dit jaar.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
8 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
12 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
13 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
15 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
16 uur geleden