Hordeloper Smet ziet af van WK indoor naderend vaderschap
ARNHEM (ANP) - Koen Smet ziet af van deelname aan de WK indooratletiek komend weekeinde in de Servische hoofdstad Belgrado. De hordeloper wordt binnenkort vader en wil liever thuis in Amsterdam blijven met de kleine op komst, meldt technisch directeur Ad Roskam van de Atletiekunie.
Smet liet twee weken geleden bij de NK indoor al doorschemeren dat hij het komende vaderschap belangrijker vond dan de WK indoor. "Soms zijn er mooiere dingen in het leven", liet hij weten nadat hij voor de zesde keer de Nederlandse titel op de 60 meter horden had veroverd. Hij richt zich nu op het buitenseizoen, met de WK in Eugene als hoogtepunt.
Tim Verbaandert is nog een onzekere factor in de Nederlandse equipe van 21 atleten. De mondiale atletiekbond heeft de tijd die de Brabantse hardloper in februari neerzette op de 3000 meter (7.47,42) niet erkend en hem vooralsnog afgewezen voor de WK. "Die tijd was ruim onder de WK-limiet, maar het was een splittijd in een race over 2 mijl. De startstreep op de baan was dus verlegd en de bond wil nu dat de baan in Dortmund opnieuw wordt gemeten. We hopen dat nog voor elkaar te krijgen voor aanvang van de WK", zei Roskam.
Emma Oosterwegel
De equipe mist ook Emma Oosterwegel. De winnares van olympisch brons op de zevenkamp is op de NK indoor geblesseerd geraakt en heeft de invitatie voor deelname aan de vijfkamp in Belgrado moeten afwijzen. Ook Nadine Visser ontbreekt. De tweevoudig Europees kampioene op de 60 meter horden raakte eveneens op de NK geblesseerd, aan haar hamstring.
Tweevoudig olympisch kampioene Sifan Hassan en oud-wereldkampioene Dafne Schippers hebben geen indoorwedstrijden gelopen en zijn dus eveneens niet van de partij in Belgrado. Femke Bol en Liermarvin Bonevacia zijn nu de boegbeelden van de ploeg. Bol, die op de Spelen van Tokio brons won op de 400 meter horden, geldt als de grote favoriete voor het goud op de 400 meter. Ze voert met een tijd van 50,30 de wereldranglijst aan van dit jaar.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
12 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
20 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden