Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hordeloopster Visser pepte zich op voor 'race zonder risico'

Hordeloopster Visser pepte zich op voor 'race zonder risico'

ISTANBUL (ANP) - Nadine Visser keek na de series van de 60 meter horden op de EK indooratletiek in Istanbul tevreden naar de uitslagen. Haar naam stond bovenaan met een tijd van 7,88. Ze constateerde met een gerust hart dat de vorm goed is en er misschien wel een derde gouden medaille op rij in zit.

"Ik wilde eigenlijk scherper zijn in het eerste deel van de race, maar ik merkte tijdens de warming-up al dat het even wennen was om zo vroeg te lopen", zei ze na afloop van haar heat in de series, die ze eenvoudig won. "Ik moest me flink oppeppen om een beetje scherp te worden. Ik ben blij dat me dat lukte en ik gewoon de race kon winnen. Maar echt voluit gaan ging niet. Dat hoefde nu ook nog niet. Ik heb wel gecontroleerd gelopen. Als je echt volle bak gaat, neem je meer risico. Daar was nu het moment niet voor."

Visser is tweevoudig Europees kampioene op de 60 meter horden. Ze won goud in 2019 (Glasgow) en in Torun (2021). Als ze in Istanbul weer wint, komt ze op gelijke hoogte met Elly van Hulst, die in haar carrière drie keer Europees indoorgoud won op de 3000 meter. Nelli Cooman spant de kroon met zes gouden medailles op de 60 meter.

Hamstring

Visser is er niet te veel mee bezig. "Ik ga me nu eerst focussen op de halve finale. Het tijdschema op dit toernooi is gek, maar daar heeft iedereen last van."

Kort voor het toernooi gaf de 28-jarige Noord-Hollandse aan dat lichamelijke fitheid dit seizoen bovenaan staat. "Heel blijven is het belangrijkste", zei Visser, die de afgelopen twee jaar werd geplaagd door een scheur in haar hamstring en twee keer lang moest revalideren. Het zorgde ervoor dat ze op de grote kampioenschappen de vereiste topvorm miste om voor een medaille te gaan.

"Het is niet zo dat ik geen pijntjes meer voel, want die heb ik al jarenlang. En ik ben er ook wel achter dat mijn hamstring een zwakke plek is die ik zo nu en dan zal blijven voelen. Ik heb gelukkig trucjes gevonden om ermee om te gaan."

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

37 minuten geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

1 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

2 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

3 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

4 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

4 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

6 uur geleden