Hordeloopster Visser pepte zich op voor 'race zonder risico'
ISTANBUL (ANP) - Nadine Visser keek na de series van de 60 meter horden op de EK indooratletiek in Istanbul tevreden naar de uitslagen. Haar naam stond bovenaan met een tijd van 7,88. Ze constateerde met een gerust hart dat de vorm goed is en er misschien wel een derde gouden medaille op rij in zit.
"Ik wilde eigenlijk scherper zijn in het eerste deel van de race, maar ik merkte tijdens de warming-up al dat het even wennen was om zo vroeg te lopen", zei ze na afloop van haar heat in de series, die ze eenvoudig won. "Ik moest me flink oppeppen om een beetje scherp te worden. Ik ben blij dat me dat lukte en ik gewoon de race kon winnen. Maar echt voluit gaan ging niet. Dat hoefde nu ook nog niet. Ik heb wel gecontroleerd gelopen. Als je echt volle bak gaat, neem je meer risico. Daar was nu het moment niet voor."
Visser is tweevoudig Europees kampioene op de 60 meter horden. Ze won goud in 2019 (Glasgow) en in Torun (2021). Als ze in Istanbul weer wint, komt ze op gelijke hoogte met Elly van Hulst, die in haar carrière drie keer Europees indoorgoud won op de 3000 meter. Nelli Cooman spant de kroon met zes gouden medailles op de 60 meter.
Hamstring
Visser is er niet te veel mee bezig. "Ik ga me nu eerst focussen op de halve finale. Het tijdschema op dit toernooi is gek, maar daar heeft iedereen last van."
Kort voor het toernooi gaf de 28-jarige Noord-Hollandse aan dat lichamelijke fitheid dit seizoen bovenaan staat. "Heel blijven is het belangrijkste", zei Visser, die de afgelopen twee jaar werd geplaagd door een scheur in haar hamstring en twee keer lang moest revalideren. Het zorgde ervoor dat ze op de grote kampioenschappen de vereiste topvorm miste om voor een medaille te gaan.
"Het is niet zo dat ik geen pijntjes meer voel, want die heb ik al jarenlang. En ik ben er ook wel achter dat mijn hamstring een zwakke plek is die ik zo nu en dan zal blijven voelen. Ik heb gelukkig trucjes gevonden om ermee om te gaan."
Meer uit Sport
MARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
6 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.
5 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
19 uur geleden