
Hordeloopster Visser in record tweede in finale Diamond League
ZÜRICH (ANP) - Atlete Nadine Visser is bij de finale van de Diamond League in Zürich als tweede geëindigd op de 100 meter horden. Visser deed dat in een Nederlands record: 12,51. Haar oude toptijd (12,58) liep ze ruim anderhalve week geleden in Parijs. De winst was voor de Nigeriaanse Tobi Amusan in 12,42.
Visser (26) greep daarmee net naast de hoofdprijs van 30.000 dollar die verbonden is aan de winst op elk onderdeel op de finale-avond van de Diamond League. Vorige week leverde haar zege in Brussel Visser wel 10.000 dollar op.
Visser, die dit voorjaar gehinderd werd door een hamstringblessure werd op de Olympische Spelen van Tokio vijfde in de finale. In Zürich hield ze de Jamaicaanse Megan Tapper, de nummer 3 van de Spelen, achter zich.
Meer uit Sport
AFJELL (ANP/AFP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft na de eindzege in het wereldbekerklassement over alle disciplines en de klassementen op de reuzenslalom en de super-G ook de wereldbeker op de afdaling gewonnen. De leidende positie van de 27-jarige Zwitser kwam niet meer in gevaar omdat de afdaling bij de wereldbekerfinale in Sun Valley werd afgelast.
3 uur geledenENGADIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker kreeg met haar eerste WK-medaille een jaar voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina de bevestiging dat ze op de goede weg is. De 29-jarige Zoetermeerse veroverde bij de WK in het Zwitserse Engadin op de parallelslalom brons. "Dit had ik echt niet verwacht", reageerde ze telefonisch tegen het ANP. "Omdat ik me dit seizoen vooral op de reuzenslalom richt."
4 uur geledenSANREMO (ANP) - Filippo Ganna reed in gezelschap van een koningskoppel de Poggio af in de finale van Milaan-Sanremo. Mathieu van der Poel bleek te sterk in de sprint, maar de Italiaan van Ineos Grenadiers sprintte voor de Sloveen Tadej Pogacar naar de tweede plaats in de wielerklassieker. "Die twee hebben mij enkele jaren van mijn leven gekost", sprak Ganna lachend voor de Italiaanse tv.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de koppositie in de Eredivisie overgenomen van Ajax door de Amsterdamse concurrent in een rechtstreeks duel te verslaan. In Eindhoven won de ploeg van trainer Roeland ten Berge met 3-1.
7 uur geledenSANREMO (ANP) - Veel had Tadej Pogacar in de finale van Milaan-Sanremo naar eigen zeggen niet verkeerd gedaan, vertelde de Sloveen in een flashinterview na afloop van de wielerklassieker. De Sloveen was er op de Poggio, de laatste klim voor de finish, niet in geslaagd Mathieu van der Poel achter te laten. Vijf kilometer verder won de Nederlander en werd Pogacar derde achter ook de Italiaan Filippo Ganna.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - De Formule 1 herdenkt de overleden Ierse teambaas Eddie Jordan zondag vooraf aan de rijdersparade van de Grote Prijs van China. Voor de minuut stilte verzamelen zich alle teams op de baan onder het podium in Shanghai. Jordan overleed afgelopen donderdag op 76-jarige leeftijd aan kanker.
8 uur geledenSANREMO (ANP) - Mathieu van der Poel moest op de Cipressa en de Poggio afzien om Tadej Pogacar bij te benen. Toen dat lukte en de Italiaan Filippo Ganna nog aansloot, wist de Nederlander wat hem te doen stond. Met een vroeg ingezette sprint verraste hij zijn twee medevluchters en won hij na 2023 voor de tweede keer Milaan-Sanremo.
8 uur geleden