Hordeloopster Bol wint opnieuw finale Diamond League
ZÜRICH (ANP) - Femke Bol heeft bij de finale van de Diamond League in Zürich opnieuw de 400 meter horden gewonnen. Dat leverde de 22-jarige atlete uit Amersfoort behalve een prestigieuze award ook 30.000 euro op. Vorig jaar had ze de finale van de reeks topwedstrijden ook al gewonnen op haar favoriete onderdeel. Bol won dit jaar alle wedstrijden waarin ze uitkwam op de reeks op de 400 meter horden.
Bol (22) won vorige maand twee gouden medailles bij de EK in München: op 400 meter horden en de 400 meter vlak. Ook was er Europees goud op de 4x400 meter. In juli pakte ze zilver op de 400 meter horden op de WK van Eugene. Daar moest ze de schier onverslaanbare Sydney McLaughlin voor zich dulden. De Amerikaanse is ook de regerend olympisch kampioene. McLaughlin ontbrak in Zürich.
Bol kwam in Zürich tot een tijd van 53,03, een seconde boven haar persoonlijk record. Het was voldoende om Gianna Woodruff uit Panama (53,72) en de Jamaicaanse Janieve Russell (53,77) achter zich te houden. Voormalig wereldrecordhoudster Dalilah Muhammad uit de Verenigde Staten werd vierde in 53,83.
Bol wist wel een bestemming voor een deel van het verdiende geld. "Ik heb altijd gezegd dat als ik een mooi bedrag win ik het zal uitgeven aan vakantie. Ik ga naar Griekenland, twee weken op het strand liggen", vertelde ze. Terugkijkend op haar seizoen zei ze zich nog steeds "in de wolken" te voelen. "Het is altijd moeilijk evalueren omdat ik vorig jaar al sprak van een droomseizoen. Ik heb mezelf uitgedaagd met de dubbel op de EK. Ik hoop ooit dat ik de beste van de wereld kan zijn, maar voor nu ben ik heel tevreden met hoe het gaat."
De andere drie Nederlanders die donderdagavond in actie kwamen, konden zich niet onderscheiden. Lieke Klaver werd in 51,55 zevende op de 400 meter. Die werd gewonnen door de Dominicaanse Marileidy Paulino in 48,99. Dat was de beste tijd dit jaar gelopen.
Liemarvin Bonevacia sloot de 400 meter eveneens als zevende af in 45,84. Hier won Kirani James uit Grenada in 44,26.
Nick Smidt werd achtste op de 400 meter horden in 51,82. De zege was voor de Braziliaan Alison Dos Santos: 46,98.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
9 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
12 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
12 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
12 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
15 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
18 uur geleden