Hoosbui zorgt voor chaotische situatie in fanzone Marseille
MARSEILLE (ANP) - Een hoosbui in Marseille heeft donderdagavond voor chaotische taferelen gezorgd in de zogeheten fanzone in Marseille, waar supporters van Feyenoord zich ophielden voor de wedstrijd tussen Olympique Marseille en Feyenoord. Supporters van de Rotterdamse club zochten een plek om te schuilen voor de regen. Op het strand waar de fanzone was, was er niets om onder te schuilen, waarop de ongeduldige Feyenoordfans door de afzetting braken.
De Franse politie probeerde vergeefs om de Nederlanders binnen de hekken te houden en vuurde daarbij traangas af. Een groep vond een paar honderd meter verderop een schuilplaats in de overdekte galerij van een winkelcentrum. Die fans maakten zich zorgen of ze nog op tijd voor de aftrap van de wedstrijd in het stadion zouden komen. Raymond van Meenen, head of operations bij Feyenoord, constateerde zo'n drie kwartier voor het begin van de wedstrijd op Twitter dat het buiten bij het stadion nog druk was. "Ongekende chaos pal naast het stadion. Duurt nog even voordat we binnen zijn." Wandelend en per bus lijkt nagenoeg de hele Feyenoord-aanhang bij het stadion aangekomen.
Een grote groep van meer dan duizend mensen ging te voet van de fanzone naar het stadion, zo'n 3 kilometer verderop. De rest ging met de bus. Voor de hoosbui losbrak, waren al ruim vijfhonderd supporters naar het stadion gebracht. Het was de bedoeling om alle 3200 aanhangers van de Rotterdamse club in groepen geleidelijk per bus naar het Stade Vélodrome te brengen.
Regenachtige strand
De fans hebben de middag doorgebracht in de speciaal voor hen ingerichte fanzone aan het regenachtige strand van Marseille. De dag verliep tot nu toe zonder grote incidenten. Volgens Rotterdamse agenten die hun Franse collega's terzijde staan, hebben de meeste fans zich "voorbeeldig gedragen".
Daar begint om 21.00 uur om de strijd in de halve finale van de Conference League. Als Feyenoord de wedstrijd wint of gelijkspeelt, plaatst de club zich voor de finale op 25 mei in Tirana.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
3 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
10 uur geleden