Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoosbui zorgt voor chaotische situatie in fanzone Marseille

Hoosbui zorgt voor chaotische situatie in fanzone Marseille

MARSEILLE (ANP) - Een hoosbui in Marseille heeft donderdagavond voor chaotische taferelen gezorgd in de zogeheten fanzone in Marseille, waar supporters van Feyenoord zich ophielden voor de wedstrijd tussen Olympique Marseille en Feyenoord. Supporters van de Rotterdamse club zochten een plek om te schuilen voor de regen. Op het strand waar de fanzone was, was er niets om onder te schuilen, waarop de ongeduldige Feyenoordfans door de afzetting braken.

De Franse politie probeerde vergeefs om de Nederlanders binnen de hekken te houden en vuurde daarbij traangas af. Een groep vond een paar honderd meter verderop een schuilplaats in de overdekte galerij van een winkelcentrum. Die fans maakten zich zorgen of ze nog op tijd voor de aftrap van de wedstrijd in het stadion zouden komen. Raymond van Meenen, head of operations bij Feyenoord, constateerde zo'n drie kwartier voor het begin van de wedstrijd op Twitter dat het buiten bij het stadion nog druk was. "Ongekende chaos pal naast het stadion. Duurt nog even voordat we binnen zijn." Wandelend en per bus lijkt nagenoeg de hele Feyenoord-aanhang bij het stadion aangekomen.

Een grote groep van meer dan duizend mensen ging te voet van de fanzone naar het stadion, zo'n 3 kilometer verderop. De rest ging met de bus. Voor de hoosbui losbrak, waren al ruim vijfhonderd supporters naar het stadion gebracht. Het was de bedoeling om alle 3200 aanhangers van de Rotterdamse club in groepen geleidelijk per bus naar het Stade Vélodrome te brengen.

Regenachtige strand

De fans hebben de middag doorgebracht in de speciaal voor hen ingerichte fanzone aan het regenachtige strand van Marseille. De dag verliep tot nu toe zonder grote incidenten. Volgens Rotterdamse agenten die hun Franse collega's terzijde staan, hebben de meeste fans zich "voorbeeldig gedragen".

Daar begint om 21.00 uur om de strijd in de halve finale van de Conference League. Als Feyenoord de wedstrijd wint of gelijkspeelt, plaatst de club zich voor de finale op 25 mei in Tirana.

Meer uit Binnenland

OVV: meer doen met aanbevelingen ingestorte garage Nieuwegein

DEN HAAG (ANP) - Er wordt door de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening niet genoeg gedaan met aanbevelingen rondom de in 2024 deels ingestorte parkeergarage in Nieuwegein, meldt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV). Die organisatie ziet graag dat een en ander vastgelegd wordt in de wet, maar de minister "ziet helaas geen aanleiding om hier nu mee aan de slag te gaan", zo luidt de conclusie.

32 minuten geleden
Alleen verkiezingsuitslagen Amsterdam en Hoorn nog niet bekend

DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.

6 uur geleden
NSC haalt in geen van vijf gemeenten een raadszetel

DEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.

8 uur geleden
De Mos grootste in Den Haag, maar zetel minder dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.

8 uur geleden
GroenLinks-PvdA net iets groter dan Leefbaar in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.

9 uur geleden
Koning praat met Curaçaose bewoners over geopolitieke spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.

9 uur geleden
GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen naar 11 en 7 zetels

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.

10 uur geleden