Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoorzittingen over kabinet Trump begonnen met omstreden Hegseth

Hoorzittingen over kabinet Trump begonnen met omstreden Hegseth

WASHINGTON (ANP/AFP) - De hoorzittingen in het Amerikaanse Congres over de ministersploeg van aanstaand president Donald Trump zijn begonnen. Als eerste was beoogd minister van Defensie Pete Hegseth aan de beurt, de oud-presentator van Fox News die is beschuldigd van seksueel wangedrag en alcoholmisbruik.

Trump wordt komende maandag geïnaugureerd en hoopt dat zijn ministers ook zo snel mogelijk worden goedgekeurd. Maar enkele Democraten toonden zich tijdens de zitting zeer kritisch over de benoeming van Hegseth, met name vanwege zijn weerstand tegen meer diversiteit binnen de krijgsmacht. Hegseth, zelf als militair uitgezonden naar Irak, zei dat het diversiteitsbeleid voor verdeeldheid zorgt en militairen "op eieren laat lopen".

De Democratische senator Jack Reed reageerde afwijzend: "Meneer Hegseth, ik denk niet dat u gekwalificeerd bent om aan de overweldigende eisen van deze baan te voldoen."

Seksueel misbruik

Tijdens de zittingen was er ook aandacht voor de beschuldigingen van wangedrag. Amerikaanse media schreven twee maanden geleden dat Hegseth een vrouw heeft afbetaald die hem had beschuldigd van seksueel misbruik. Daarnaast heeft hij zelf vaak verteld over zijn probleem met alcohol.

Hegseth sprak voor de congresleden van een "gecoördineerde lastercampagne". Hij ontkende dat hij een vrouw heeft aangerand en zegt dat hij geen druppel alcohol zal drinken als hij de leiding krijgt over het Pentagon. "Ik ben geen perfect persoon, maar verlossing is echt."

Trump heeft na de ontstane ophef aangegeven Hegseth te blijven steunen als kandidaat-minister.

Meer uit Buitenland

Deel Democraten VS roept op tot afzetten Trump via 25e amendement

WASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.

2 uur geleden
Bemiddelaar Pakistan vraagt Iran en VS om wapenstilstand

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.

3 uur geleden
VN-onderzoek: blauwhelmen Libanon gedood door Israël én Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.

4 uur geleden
Starmer: Ye had nooit uitgenodigd moeten worden voor festival

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.

5 uur geleden
VN: uitvoer dreigement Trump is schending internationaal recht

GENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.

5 uur geleden
Duizenden bewijzen Surinaamse ex-president Santokhi laatste eer

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.

6 uur geleden
Netanyahu: Israël heeft Iraanse bruggen en spoorwegen aangevallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.

6 uur geleden