Hoorzittingen over kabinet Trump begonnen met omstreden Hegseth
WASHINGTON (ANP/AFP) - De hoorzittingen in het Amerikaanse Congres over de ministersploeg van aanstaand president Donald Trump zijn begonnen. Als eerste was beoogd minister van Defensie Pete Hegseth aan de beurt, de oud-presentator van Fox News die is beschuldigd van seksueel wangedrag en alcoholmisbruik.
Trump wordt komende maandag geïnaugureerd en hoopt dat zijn ministers ook zo snel mogelijk worden goedgekeurd. Maar enkele Democraten toonden zich tijdens de zitting zeer kritisch over de benoeming van Hegseth, met name vanwege zijn weerstand tegen meer diversiteit binnen de krijgsmacht. Hegseth, zelf als militair uitgezonden naar Irak, zei dat het diversiteitsbeleid voor verdeeldheid zorgt en militairen "op eieren laat lopen".
De Democratische senator Jack Reed reageerde afwijzend: "Meneer Hegseth, ik denk niet dat u gekwalificeerd bent om aan de overweldigende eisen van deze baan te voldoen."
Seksueel misbruik
Tijdens de zittingen was er ook aandacht voor de beschuldigingen van wangedrag. Amerikaanse media schreven twee maanden geleden dat Hegseth een vrouw heeft afbetaald die hem had beschuldigd van seksueel misbruik. Daarnaast heeft hij zelf vaak verteld over zijn probleem met alcohol.
Hegseth sprak voor de congresleden van een "gecoördineerde lastercampagne". Hij ontkende dat hij een vrouw heeft aangerand en zegt dat hij geen druppel alcohol zal drinken als hij de leiding krijgt over het Pentagon. "Ik ben geen perfect persoon, maar verlossing is echt."
Trump heeft na de ontstane ophef aangegeven Hegseth te blijven steunen als kandidaat-minister.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zeevaarders gewaarschuwd voor de aanstaande maritieme blokkade in het Midden-Oosten. Die geldt voor schepen uit alle landen en wordt om 16.00 uur Nederlandse tijd ingesteld in de Golf van Oman en de Arabische Zee, ten oosten van de Straat van Hormuz.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."
50 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.
1 uur geledenALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.
3 uur geledenBERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.
4 uur geleden