Hoorzittingen over kabinet Trump begonnen met omstreden Hegseth
WASHINGTON (ANP/AFP) - De hoorzittingen in het Amerikaanse Congres over de ministersploeg van aanstaand president Donald Trump zijn begonnen. Als eerste was beoogd minister van Defensie Pete Hegseth aan de beurt, de oud-presentator van Fox News die is beschuldigd van seksueel wangedrag en alcoholmisbruik.
Trump wordt komende maandag geïnaugureerd en hoopt dat zijn ministers ook zo snel mogelijk worden goedgekeurd. Maar enkele Democraten toonden zich tijdens de zitting zeer kritisch over de benoeming van Hegseth, met name vanwege zijn weerstand tegen meer diversiteit binnen de krijgsmacht. Hegseth, zelf als militair uitgezonden naar Irak, zei dat het diversiteitsbeleid voor verdeeldheid zorgt en militairen "op eieren laat lopen".
De Democratische senator Jack Reed reageerde afwijzend: "Meneer Hegseth, ik denk niet dat u gekwalificeerd bent om aan de overweldigende eisen van deze baan te voldoen."
Seksueel misbruik
Tijdens de zittingen was er ook aandacht voor de beschuldigingen van wangedrag. Amerikaanse media schreven twee maanden geleden dat Hegseth een vrouw heeft afbetaald die hem had beschuldigd van seksueel misbruik. Daarnaast heeft hij zelf vaak verteld over zijn probleem met alcohol.
Hegseth sprak voor de congresleden van een "gecoördineerde lastercampagne". Hij ontkende dat hij een vrouw heeft aangerand en zegt dat hij geen druppel alcohol zal drinken als hij de leiding krijgt over het Pentagon. "Ik ben geen perfect persoon, maar verlossing is echt."
Trump heeft na de ontstane ophef aangegeven Hegseth te blijven steunen als kandidaat-minister.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
2 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
9 uur geleden