Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoorzittingen over kabinet Trump begonnen met omstreden Hegseth

Hoorzittingen over kabinet Trump begonnen met omstreden Hegseth

WASHINGTON (ANP/AFP) - De hoorzittingen in het Amerikaanse Congres over de ministersploeg van aanstaand president Donald Trump zijn begonnen. Als eerste was beoogd minister van Defensie Pete Hegseth aan de beurt, de oud-presentator van Fox News die is beschuldigd van seksueel wangedrag en alcoholmisbruik.

Trump wordt komende maandag geïnaugureerd en hoopt dat zijn ministers ook zo snel mogelijk worden goedgekeurd. Maar enkele Democraten toonden zich tijdens de zitting zeer kritisch over de benoeming van Hegseth, met name vanwege zijn weerstand tegen meer diversiteit binnen de krijgsmacht. Hegseth, zelf als militair uitgezonden naar Irak, zei dat het diversiteitsbeleid voor verdeeldheid zorgt en militairen "op eieren laat lopen".

De Democratische senator Jack Reed reageerde afwijzend: "Meneer Hegseth, ik denk niet dat u gekwalificeerd bent om aan de overweldigende eisen van deze baan te voldoen."

Seksueel misbruik

Tijdens de zittingen was er ook aandacht voor de beschuldigingen van wangedrag. Amerikaanse media schreven twee maanden geleden dat Hegseth een vrouw heeft afbetaald die hem had beschuldigd van seksueel misbruik. Daarnaast heeft hij zelf vaak verteld over zijn probleem met alcohol.

Hegseth sprak voor de congresleden van een "gecoördineerde lastercampagne". Hij ontkende dat hij een vrouw heeft aangerand en zegt dat hij geen druppel alcohol zal drinken als hij de leiding krijgt over het Pentagon. "Ik ben geen perfect persoon, maar verlossing is echt."

Trump heeft na de ontstane ophef aangegeven Hegseth te blijven steunen als kandidaat-minister.

Meer uit Buitenland

Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

1 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

1 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

1 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

3 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

3 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

3 uur geleden
Guterres waarschuwt voor financiële ineenstorting VN

GENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.

3 uur geleden