Hoorzittingen over kabinet Trump begonnen met omstreden Hegseth
WASHINGTON (ANP/AFP) - De hoorzittingen in het Amerikaanse Congres over de ministersploeg van aanstaand president Donald Trump zijn begonnen. Als eerste was beoogd minister van Defensie Pete Hegseth aan de beurt, de oud-presentator van Fox News die is beschuldigd van seksueel wangedrag en alcoholmisbruik.
Trump wordt komende maandag geïnaugureerd en hoopt dat zijn ministers ook zo snel mogelijk worden goedgekeurd. Maar enkele Democraten toonden zich tijdens de zitting zeer kritisch over de benoeming van Hegseth, met name vanwege zijn weerstand tegen meer diversiteit binnen de krijgsmacht. Hegseth, zelf als militair uitgezonden naar Irak, zei dat het diversiteitsbeleid voor verdeeldheid zorgt en militairen "op eieren laat lopen".
De Democratische senator Jack Reed reageerde afwijzend: "Meneer Hegseth, ik denk niet dat u gekwalificeerd bent om aan de overweldigende eisen van deze baan te voldoen."
Seksueel misbruik
Tijdens de zittingen was er ook aandacht voor de beschuldigingen van wangedrag. Amerikaanse media schreven twee maanden geleden dat Hegseth een vrouw heeft afbetaald die hem had beschuldigd van seksueel misbruik. Daarnaast heeft hij zelf vaak verteld over zijn probleem met alcohol.
Hegseth sprak voor de congresleden van een "gecoördineerde lastercampagne". Hij ontkende dat hij een vrouw heeft aangerand en zegt dat hij geen druppel alcohol zal drinken als hij de leiding krijgt over het Pentagon. "Ik ben geen perfect persoon, maar verlossing is echt."
Trump heeft na de ontstane ophef aangegeven Hegseth te blijven steunen als kandidaat-minister.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.
23 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.
30 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
2 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 Israëliërs zijn naar Israël teruggekeerd sinds het begin van de oorlog met Iran. Nog zo'n 120.000 landgenoten zitten in het buitenland en willen terugkeren.
2 uur geleden