Hoorzitting verdachte moord Abe geannuleerd wegens verdachte tas
NARA (ANP/AFP) - Een hoorzitting met de man die verdacht wordt van de moord op de Japanse oud-premier Shinzo Abe is maandag geannuleerd vanwege een verdacht voorwerp, meldden lokale media. De locatie werd ontruimd nadat een onbekende tas bij de rechtbank was afgeleverd.
Tetsuya Yamagami zou maandag moeten verschijnen voor een hoorzitting over de moord die Japan opschrikte in juli vorig jaar. De 42-jarige wordt beschuldigd van moord en schending van de wapenbeheersingswetten en kan bij een veroordeling de doodstraf krijgen.
Abe, de langstzittende premier en een van de bekendste politici van het land, werd neergeschoten met een zelfgemaakt vuurwapen tijdens een toespraak op een campagne-evenement. Yamagami zou zich op Abe hebben gericht omdat de politicus de Verenigingskerk, ook wel bekend als de Moonsekte, zou hebben gepromoot. De kerk zou verantwoordelijk zijn voor de financiële problemen van Yamagami's familie. De moeder van de verdachte steunde de kerk met grote gelddonaties.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP/AFP) - Het Oostenrijkse parlement heeft ingestemd met een gedeeltelijk hoofddoekverbod op scholen. Meisjes tot 14 jaar mogen hun hoofd niet meer bedekken volgens "islamitische tradities", bijvoorbeeld met een hoofddoek of boerka.
28 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten voorstellen gestuurd voor het afstaan van grondgebied aan Rusland, zegt de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. De door Oekraïne aangepaste Amerikaanse vredesvoorstellen, met "territoriale concessies die Oekraïne zou kunnen accepteren", zijn afgerond, zei Merz donderdag tijdens een persconferentie met NAVO-topman Mark Rutte.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is in de nacht van woensdag op donderdag in het openbaar verschenen in Oslo. Dat was te zien via een livestream op haar Instagram-account. Het was haar eerste publieke optreden in elf maanden.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.
6 uur geledenWASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
15 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
15 uur geleden