Hoorzitting verdachte moord Abe geannuleerd wegens verdachte tas
NARA (ANP/AFP) - Een hoorzitting met de man die verdacht wordt van de moord op de Japanse oud-premier Shinzo Abe is maandag geannuleerd vanwege een verdacht voorwerp, meldden lokale media. De locatie werd ontruimd nadat een onbekende tas bij de rechtbank was afgeleverd.
Tetsuya Yamagami zou maandag moeten verschijnen voor een hoorzitting over de moord die Japan opschrikte in juli vorig jaar. De 42-jarige wordt beschuldigd van moord en schending van de wapenbeheersingswetten en kan bij een veroordeling de doodstraf krijgen.
Abe, de langstzittende premier en een van de bekendste politici van het land, werd neergeschoten met een zelfgemaakt vuurwapen tijdens een toespraak op een campagne-evenement. Yamagami zou zich op Abe hebben gericht omdat de politicus de Verenigingskerk, ook wel bekend als de Moonsekte, zou hebben gepromoot. De kerk zou verantwoordelijk zijn voor de financiële problemen van Yamagami's familie. De moeder van de verdachte steunde de kerk met grote gelddonaties.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
7 uur geleden