Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoorzitting verdachte moord Abe geannuleerd wegens verdachte tas

Hoorzitting verdachte moord Abe geannuleerd wegens verdachte tas

NARA (ANP/AFP) - Een hoorzitting met de man die verdacht wordt van de moord op de Japanse oud-premier Shinzo Abe is maandag geannuleerd vanwege een verdacht voorwerp, meldden lokale media. De locatie werd ontruimd nadat een onbekende tas bij de rechtbank was afgeleverd.

Tetsuya Yamagami zou maandag moeten verschijnen voor een hoorzitting over de moord die Japan opschrikte in juli vorig jaar. De 42-jarige wordt beschuldigd van moord en schending van de wapenbeheersingswetten en kan bij een veroordeling de doodstraf krijgen.

Abe, de langstzittende premier en een van de bekendste politici van het land, werd neergeschoten met een zelfgemaakt vuurwapen tijdens een toespraak op een campagne-evenement. Yamagami zou zich op Abe hebben gericht omdat de politicus de Verenigingskerk, ook wel bekend als de Moonsekte, zou hebben gepromoot. De kerk zou verantwoordelijk zijn voor de financiële problemen van Yamagami's familie. De moeder van de verdachte steunde de kerk met grote gelddonaties.

Meer uit Buitenland

Weer prominent lid Britse conservatieven naar partij Farage

LONDEN (ANP) - Opnieuw is een prominente Britse politicus overgestapt naar de anti-immigratiepartij Reform van Nigel Farage. Robert Jenrick was geschorst door zijn Conservatieve Partij en verscheen later op de dag op een persconferentie met Farage.

39 minuten geleden
Vierde motie van wantrouwen tegen Von der Leyen

BRUSSEL (ANP) - Tegen de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is opnieuw een motie van wantrouwen ingediend. De uiterst rechtse fractie Patriotten voor Europa diende de motie donderdag in vanwege haar rol rond het vrijhandelsakkoord van de EU met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay.

48 minuten geleden
VN-chef boos op wereldleiders die samenwerking laten afsterven

NEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, heeft uitgehaald naar wereldleiders die in zijn ogen de internationale samenwerking laten afsterven. Hij noemde geen leiders of landen bij naam, maar sprak van grote geopolitieke verdeeldheid en veroordeelde alle schendingen van het internationale recht.

58 minuten geleden
Defensieplannen acht landen goedgekeurd door Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - De nationale defensieplannen van acht EU-lidstaten zijn goedgekeurd door de Europese Commissie, zo is donderdag bekendgemaakt. Het gaat om België, Bulgarije, Denemarken, Spanje, Kroatië, Cyprus, Portugal en Roemenië. Zij krijgen van de Europese Commissie geld om hun plannen uit te voeren. De Commissie noemt het besluit een "belangrijke mijlpaal in de Europese inspanningen om de veiligheid te versterken".

1 uur geleden
Oekraïense overheid neemt crisismanagement Kyiv over

KYIV (ANP) - Om de nutsvoorzieningen in Kyiv snel te kunnen herstellen, heeft de Oekraïense overheid tijdelijk de supervisie van die werkzaamheden overgenomen van de lokale autoriteiten. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X na overleg met betrokken partijen en regio's.

1 uur geleden
Grap over Amerikaanse overname zorgt voor onrust in IJsland

REYKJAVIK (ANP) - De territoriale ambities van de Amerikaanse regering lijken ook IJsland zorgen te baren. De IJslandse regering heeft opheldering gevraagd over uitspraken van de beoogde nieuwe ambassadeur in de eilandstaat, schrijft nieuwssite Politico.

1 uur geleden
Stembussen in Oeganda gesloten na chaotische verkiezingsdag

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda zijn na een chaotische verkiezingsdag alle stembussen gesloten. Veel stembureaus gingen pas uren later open dan gepland door problemen met stemmachines. De oppositie sprak van tevoren al van verkiezingsfraude en suggereerde dat de regering de vertraagde opening van stembureaus expres had veroorzaakt.

1 uur geleden