Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoorzitting curatorzaak Britney Spears van start

Hoorzitting curatorzaak Britney Spears van start

LOS ANGELES (ANP) - De hoorzitting in de zaak rondom het curatorschap van Britney Spears is van start gegaan, melden Amerikaanse media. Naar verwachting beslist de rechtbank woensdag (lokale tijd) over het mogelijke einde van het curatorschap van de zangeres, die na een mentale inzinking sinds 2008 onder curatele staat van haar vader Jamie Spears.

De rechtszaal is volledig bezet, schrijft persbureau AFP. Sommige fans zijn al voor zonsopgang naar de rechtbank gekomen in Los Angeles om zich te verzekeren van een van de voor publiek gereserveerde stoelen. Buiten de rechtbank hebben zich zo'n honderd fans verzameld, die borden omhoog houden met leuzen als "Jail Jamie".

De Amerikaanse zangeres, bekend van hits als Circus en Toxic, is in een langdurige juridische strijd verwikkeld om van haar vader af te komen als conservator. Haar advocaat Mathew Rosengart gaat ervan uit dat woensdag beslist wordt dat de curatele voor het einde van het jaar is opgeheven. Daarbij is het nog wel de vraag of de 39-jarige zangeres psychisch geëvalueerd moet worden voordat die beslissing genomen kan worden.

Vader Jamie liet op 7 september weten dat hij de curatele waar zijn dochter al dertien jaar onder staat wil beëindigen. Daar ging zijn dochter vorige week officieel mee akkoord. De zangeres verzoekt de rechter wel haar vader per direct uit zijn functie als toezichthouder te zetten. Dat is nu nog niet gebeurd. Het zal nog even duren voordat al het papierwerk rond het stopzetten van de curatele rond is. Bovendien wil Britney niet dat Jamie zich nog kan bemoeien met de huwelijkse voorwaarden die ze opstelt voor haar verloofde Sam Asghari.

Meer uit Buitenland

Twee doden na orkaan Isaias in VS

HOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.

40 minuten geleden
Christa Pike ontslagen uit ziekenhuis, terug in gevangenis

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is uit het ziekenhuis ontslagen, anderhalve week na de mislukte executiepoging in de Amerikaanse staat Tennessee. Dat melden het lokale tv-station WVLT en andere Amerikaanse media. Ze is teruggebracht naar de gevangenis waar ze al meer dan dertig jaar vastzit, laten haar advocaten weten.

1 uur geleden
Duizenden arrestaties bij jongerenprotest in India

NEW DELHI (ANP/RTR/DPA) - De politie in India heeft in New Delhi duizenden demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.

3 uur geleden
Palestijnse leider Abbas wil verkiezingen nu in september 2027

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.

4 uur geleden
Turkije verbiedt per november sociale media voor kinderen tot 15

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije verbiedt vanaf 1 november het gebruik van sociale media door kinderen tot 15 jaar. Daarmee voegt het zich bij een groeiend aantal landen met wetgeving om kinderen te beschermen tegen de schadelijke effecten van onlineplatforms.

5 uur geleden
EU-voorzitter Ierland wil 140 miljard af van meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.

7 uur geleden
Gemor in Amerikaanse politiek over dieseldeal Trump en Poetin

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.

8 uur geleden