Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoorzitting curatorzaak Britney Spears van start

Hoorzitting curatorzaak Britney Spears van start

LOS ANGELES (ANP) - De hoorzitting in de zaak rondom het curatorschap van Britney Spears is van start gegaan, melden Amerikaanse media. Naar verwachting beslist de rechtbank woensdag (lokale tijd) over het mogelijke einde van het curatorschap van de zangeres, die na een mentale inzinking sinds 2008 onder curatele staat van haar vader Jamie Spears.

De rechtszaal is volledig bezet, schrijft persbureau AFP. Sommige fans zijn al voor zonsopgang naar de rechtbank gekomen in Los Angeles om zich te verzekeren van een van de voor publiek gereserveerde stoelen. Buiten de rechtbank hebben zich zo'n honderd fans verzameld, die borden omhoog houden met leuzen als "Jail Jamie".

De Amerikaanse zangeres, bekend van hits als Circus en Toxic, is in een langdurige juridische strijd verwikkeld om van haar vader af te komen als conservator. Haar advocaat Mathew Rosengart gaat ervan uit dat woensdag beslist wordt dat de curatele voor het einde van het jaar is opgeheven. Daarbij is het nog wel de vraag of de 39-jarige zangeres psychisch geëvalueerd moet worden voordat die beslissing genomen kan worden.

Vader Jamie liet op 7 september weten dat hij de curatele waar zijn dochter al dertien jaar onder staat wil beëindigen. Daar ging zijn dochter vorige week officieel mee akkoord. De zangeres verzoekt de rechter wel haar vader per direct uit zijn functie als toezichthouder te zetten. Dat is nu nog niet gebeurd. Het zal nog even duren voordat al het papierwerk rond het stopzetten van de curatele rond is. Bovendien wil Britney niet dat Jamie zich nog kan bemoeien met de huwelijkse voorwaarden die ze opstelt voor haar verloofde Sam Asghari.

Meer uit Buitenland

YeInwoners Engeland en Wales krijgen noodmelding om natuurbranden

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft alle inwoners van Engeland en Wales een noodmelding gestuurd op hun telefoon, vanwege de kans op natuurbranden. De overheid roept op geen activiteiten te doen waarbij er vuur kan ontstaan. Dat gaat onder meer om barbecueën, het maken van een vuurkorf en het afsteken van vuurwerk.

42 minuten geleden
Natuurbrand Duitse Hürtgenwald is grootste in Noordrijn-Westfalen

DÜREN (ANP) - De natuurbrand in de Duitse gemeente Hürtgenwald is de grootste in de geschiedenis van de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen. Dat schrijft het Duitse Tagesschau. Volgens lokale bestuurder Ralf Nolten staat er 300 hectare bos in brand. Dat zijn ongeveer 420 voetbalvelden.

1 uur geleden
Mangione geeft toe verzekeringsbaas te hebben doodgeschoten in VS

NEW YORK (ANP) - Luigi Mangione (28) geeft toe de Amerikaanse verzekeringsbaas Brian Thompson te hebben doodgeschoten. Dat zei hij in de rechtbank, waar hij was om schuld te bekennen aan stalking. Mangione werd eind 2024 na een dagenlange klopjacht opgepakt. De zaak werd een symbool voor de frustratie die veel Amerikanen hebben over de hoge zorgkosten in het land.

3 uur geleden
Tweede ontspoorde trein in Engeland in 24 uur

WICKFORD (ANP) - In Engeland is opnieuw een trein ontspoord, nog geen 24 uur na het vorige incident. Dit keer raakte niemand gewond, melden Britse media op basis van de politie.

4 uur geleden
Ook Nederlandse vakantiegangers geëvacueerd om bosbrand Kroatië

DEN BOSCH (ANP) - Nederlandse vakantiegangers van D-reizen en Prijsvrij Vakanties zijn geëvacueerd vanwege een bosbrand in Kroatië. Ze werden eerst opgevangen in een sporthal en voor hen is vervolgens een nieuw hotel gevonden.

4 uur geleden
Frans socialemediaverbod voor jongeren ongrondwettig verklaard

PARIJS (ANP) - Nieuwe Franse wetgeving die socialemediagebruik voor mensen jonger dan 15 verbiedt, is in strijd met de grondwet, heeft de Grondwettelijke Raad van het land bepaald. De regering moet minderjarigen weliswaar beschermen, maar dit is volgens de rechterlijke instantie een te grote inbreuk op de vrijheden van burgers.

5 uur geleden
Trump vraagt Hooggerechtshof om bouw balzaal door te laten gaan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stapt naar het Hooggerechtshof om de bouw van de balzaal aan het Witte Huis door te laten gaan. Het hof van beroep besloot vorige week dat de bovengrondse bouw moest worden stilgelegd omdat Trump geen toestemming van het parlement had gekregen.

5 uur geleden