Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoornweg en Ali loodsen Yehualaw naar wereldrecord halve marathon

Hoornweg en Ali loodsen Yehualaw naar wereldrecord halve marathon

LARNE (ANP) - De 22-jarige Ethiopische atlete Yalemzerf Yehualaw heeft in de Noord-Ierse plaats Larne het wereldrecord op de halve marathon bij de vrouwen verbeterd. Ze is de eerste atlete die onder de 64 minuten is gedoken.

Yehualaw liet de klok na 21,1 kilometer stilstaan op 1.03.43 en haalde daarmee 19 seconden af van de oude toptijd van de Keniaanse Ruth Chepngetich, die in april in Istanbul het record op 1.04.02 had gezet.

De Nederlandse atleten Roy Hoornweg en Mohamed Ali waren tijdens de recordrace de gangmakers van Yehualaw. Zij loodsten haar naar de vereiste tussentijden op het vlakke parcours. "Voor mij is dit een droom die uitkomt. Ik heb twee keer eerder geprobeerd het wereldrecord te verbeteren en toen lukte het niet, ik ben heel blij dat het nu wel is gelukt", zei Yehualaw, die deel uitmaakt van Global Sports van atletenmanager Jos Hermens.

Yehualaw won vorig jaar oktober brons op de WK halve marathon. Ze wist zich echter niet te plaatsen voor de 10.000 meter bij de Olympische Spelen in Tokio.

Meer uit Sport

Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

1 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

1 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

21 uur geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 dag geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

1 dag geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

1 dag geleden