
Hoorn verwacht 600 betogers voor en tegen standbeeld JP Coen
HOORN (ANP) - Bij demonstraties voor en tegen het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen in de gemeente Hoorn worden een paar honderd mensen verwacht. Beide organisaties denken aan ongeveer driehonderd betogers. Volgens burgemeester Jan Nieuwenburg zijn met beide organisaties afspraken gemaakt om te zorgen dat alles goed en veilig verloopt, ook volgens de coronaregels.
'Weg met JP Coen’ en 'Coen is OK’ wilden bij het standbeeld op de Roode Steen in het historische centrum van Hoorn protesteren, maar dat mag niet van de gemeente. "Vanwege de terrassen en de 1,5 metervoorwaarde is hier onvoldoende plek voor betogingen", aldus de burgemeester. Met beide organisaties is wel afgesproken dat zij met een kleine delegatie een kort statement kunnen uiten bij het standbeeld.
Het protest tegen het standbeeld van 'Weg met JP Coen’ is vrijdagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur op het Pelmolenpad in Hoorn. De demonstratie voor het standbeeld van 'Coen is OK' begint om 17.30 op de Noorderveemarkt en duurt tot 19.30 uur. Beide terreinen liggen een paar honderd meter uit elkaar.
Intussen heeft een meerderheid van de gemeenteraad van Hoorn in een brief opgeroepen om het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen niet te verplaatsen of te verwijderen. GroenLinks wil volgende week een motie daarvoor indienen. Zeven politieke partijen in Hoorn willen een stadsgesprek voeren. "We moeten juist over ons verleden het gesprek voeren en leren voor de toekomst", zeggen de fractievoorzitters.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Land- en Tuinbouw Organisatie LTO roept de Tweede Kamer op om samen te werken met het demissionaire kabinet en maatschappelijke partners om oplossingen te vinden voor onder meer de stikstofkwestie in Nederland. "Dankzij Prinsjesdag ligt de financiering van de landbouwplannen van minister Wiersma vandaag op tafel. Het zou onverantwoord zijn als de Tweede Kamer de voortgang op stikstof, dierwaardige veehouderij en mest nu blokkeert", reageert LTO-voorzitter Ger Koopmans op de troonrede die koning Willem-Alexander heeft uitgesproken.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het kabinet belooft gouden bergen, maar het zijn de werkenden die de prijs daarvoor betalen. Dat stelt CNV in reactie op de troonrede. De vakbond noemt onder meer de ambtenaren die op de nullijn blijven. "Dit betekent dat tienduizenden werkenden er niets bijkrijgen", zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin. "Met name de ambtenaren in lagere schalen kunnen straks moeilijk rondkomen. De inflatie blijft immers doorstijgen."
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De organisatie Republiek heeft in Den Haag gedemonstreerd tijdens Prinsjesdag. Toen de glazen koets met de koning en koningin op de heenweg langsreed, zaten ongeveer vijftien republikeinen op de tribune op het Tournooiveld. Ze hadden witte sjaaltjes met de tekst 'schaamteloos', liet een van hen na afloop weten.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander maant de politiek en de samenleving om elkaar "op een volwassen manier" de hand te reiken. Die woorden sprak hij uit in de troonrede, die is opgesteld door het kabinet. De koning stelde dat mensen in Nederland "helaas" steeds vaker tegenover elkaar lijken te staan, met uitgesproken opvattingen en zwart-witdenken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er bestaan "geen snelle en gemakkelijke antwoorden" op de grote vraagstukken waar de politiek en samenleving voor staan. Dat heeft koning Willem-Alexander gezegd in de troonrede op Prinsjesdag. Hij noemde als voorbeeld geopolitieke spanningen, maar ook digitale dreigingen en het sterk en concurrerend houden van de economie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De koetsen met het koninklijk gezelschap zijn vertrokken vanaf Paleis Noordeinde naar de Koninklijke Schouwburg, waar koning Willem-Alexander de troonrede voorleest. Net als vorig jaar zitten de koning, koningin Máxima en prinses Amalia in de glazen koets. "Leve de koning", klonk het uit het publiek bij vertrek. Ook werd Oranje Boven gezongen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De koets met het koningspaar wordt voor het eerst bestuurd door een vrouw. De eerste koetsier zit op de glazen koets met daarin koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
1 uur geleden