Hoorn verwacht 600 betogers voor en tegen standbeeld JP Coen
HOORN (ANP) - Bij demonstraties voor en tegen het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen in de gemeente Hoorn worden een paar honderd mensen verwacht. Beide organisaties denken aan ongeveer driehonderd betogers. Volgens burgemeester Jan Nieuwenburg zijn met beide organisaties afspraken gemaakt om te zorgen dat alles goed en veilig verloopt, ook volgens de coronaregels.
'Weg met JP Coen’ en 'Coen is OK’ wilden bij het standbeeld op de Roode Steen in het historische centrum van Hoorn protesteren, maar dat mag niet van de gemeente. "Vanwege de terrassen en de 1,5 metervoorwaarde is hier onvoldoende plek voor betogingen", aldus de burgemeester. Met beide organisaties is wel afgesproken dat zij met een kleine delegatie een kort statement kunnen uiten bij het standbeeld.
Het protest tegen het standbeeld van 'Weg met JP Coen’ is vrijdagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur op het Pelmolenpad in Hoorn. De demonstratie voor het standbeeld van 'Coen is OK' begint om 17.30 op de Noorderveemarkt en duurt tot 19.30 uur. Beide terreinen liggen een paar honderd meter uit elkaar.
Intussen heeft een meerderheid van de gemeenteraad van Hoorn in een brief opgeroepen om het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen niet te verplaatsen of te verwijderen. GroenLinks wil volgende week een motie daarvoor indienen. Zeven politieke partijen in Hoorn willen een stadsgesprek voeren. "We moeten juist over ons verleden het gesprek voeren en leren voor de toekomst", zeggen de fractievoorzitters.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.
3 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de strafzaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een groep die een moordaanslag zou hebben voorbereid op Peter R. de Vries, heeft last van de problemen die advocaten hebben met de nieuwe toezichtsregels in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De zaak loopt daardoor mogelijk vertraging op.
5 uur geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Juist nu de vredesplannen van Oekraïne, zijn Europese bondgenoten en de VS vaart lijken te krijgen, moet Oekraïne meer militaire hulp ontvangen, vindt defensieminister Ruben Brekelmans. Dan staat het sterker in de onderhandelingen met Rusland. Brekelmans deed die oproep tijdens een inzamelingsoverleg van een veertigtal landen dat Oekraïne helpt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet begrijpt dat het gevoel van onveiligheid onder de Joodse gemeenschap toeneemt, maar is van mening dat er momenteel al alles aan wordt gedaan om de gemeenschap in Nederland te beschermen. Dat zei demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten (VVD) na vragen tijdens het wekelijkse vragenuurtje over de aanslag afgelopen zondag op een joods feest in Australië.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zwart op wit staan welk land bereid is om troepen te sturen na het ingaan van een staakt-het-vuren met Rusland, zei hij tijdens een persconferentie dinsdag met demissionair premier Dick Schoof. Hij is alleen niet van plan om te vertellen wat die toezeggingen zijn voordat het bestand van kracht is.
8 uur geleden