Hoop op steunpakket VS neemt af op beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen bleven woensdag dicht bij huis. Beleggers verwerkten het nieuws dat de Amerikaanse president Donald Trump de stekker heeft getrokken uit de onderhandelingen over een nieuw steunpakket voor de grootste economie ter wereld. Daarnaast werd uitgekeken naar de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Amerikaanse centrale bank, die later op de dag worden vrijgegeven.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel een fractie lager op 555,07 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 835,91 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt stegen rond 0,1 procent.
Trump liet via Twitter weten zijn vertegenwoordigers de opdracht te hebben gegeven om de onderhandelingen met de Democraten over een nieuw steunpakket te staken tot na de verkiezingen in november. De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell waarschuwde juist dat het uitblijven van nieuwe stimuleringsmaatregelen het economisch herstel in gevaar brengt.
RELX
Grootste daler in de AEX was informatieleverancier RELX met een verlies van 2 procent. Bierbrouwer Heineken ging aan kop met een winst van 2,8 procent. Staalmaker ArcelorMittal daalde 0,5 procent. De Europese Unie heeft voor een periode van vijf jaar nieuwe tarieven opgelegd voor platgewalst roestvrij staal uit China, Taiwan en Indonesië. Dit moet het dumpen van staal uit deze landen op de Europese markt tegengaan.
In de MidKap behoorde PostNL opnieuw tot de kopgroep, met een plus van 1,9 procent. Het postbedrijf won een dag eerder al ruim 12 procent na een verhoging van de winstverwachting. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij met een verlies van 2 procent.
Tesco
Tesco steeg 2,7 procent in Londen. Het Britse supermarktconcern zag de winst in de eerste jaarhelft flink dalen. Vanwege de coronacrisis en maatregelen die het bedrijf moest nemen om de verspreiding van het virus tegen te gaan, liepen de kosten flink op. Het was de eerste cijferpresentatie van topman Ken Murphy, die sinds een maand aan het roer staat.
De euro was 1,1756 dollar waard, tegenover 1,1786 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 40,29 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 42,36 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israël en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.
3 uur geleden