Hoop op steunpakket VS neemt af op beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen bleven woensdag dicht bij huis. Beleggers verwerkten het nieuws dat de Amerikaanse president Donald Trump de stekker heeft getrokken uit de onderhandelingen over een nieuw steunpakket voor de grootste economie ter wereld. Daarnaast werd uitgekeken naar de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Amerikaanse centrale bank, die later op de dag worden vrijgegeven.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel een fractie lager op 555,07 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 835,91 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt stegen rond 0,1 procent.
Trump liet via Twitter weten zijn vertegenwoordigers de opdracht te hebben gegeven om de onderhandelingen met de Democraten over een nieuw steunpakket te staken tot na de verkiezingen in november. De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell waarschuwde juist dat het uitblijven van nieuwe stimuleringsmaatregelen het economisch herstel in gevaar brengt.
RELX
Grootste daler in de AEX was informatieleverancier RELX met een verlies van 2 procent. Bierbrouwer Heineken ging aan kop met een winst van 2,8 procent. Staalmaker ArcelorMittal daalde 0,5 procent. De Europese Unie heeft voor een periode van vijf jaar nieuwe tarieven opgelegd voor platgewalst roestvrij staal uit China, Taiwan en Indonesiƫ. Dit moet het dumpen van staal uit deze landen op de Europese markt tegengaan.
In de MidKap behoorde PostNL opnieuw tot de kopgroep, met een plus van 1,9 procent. Het postbedrijf won een dag eerder al ruim 12 procent na een verhoging van de winstverwachting. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij met een verlies van 2 procent.
Tesco
Tesco steeg 2,7 procent in Londen. Het Britse supermarktconcern zag de winst in de eerste jaarhelft flink dalen. Vanwege de coronacrisis en maatregelen die het bedrijf moest nemen om de verspreiding van het virus tegen te gaan, liepen de kosten flink op. Het was de eerste cijferpresentatie van topman Ken Murphy, die sinds een maand aan het roer staat.
De euro was 1,1756 dollar waard, tegenover 1,1786 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 40,29 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 42,36 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
17 uur geleden