Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoop op staakt-het-vuren zorgt voor opluchting bij beleggers

Hoop op staakt-het-vuren zorgt voor opluchting bij beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een winst van 4 procent gesloten. Daarmee eindigde de leidende graadmeter met 703,52 punten voor het eerst sinds 4 maart weer boven de 700-puntengrens. Ook elders in Europa was het sentiment positief. De toenemende hoop op een staakt-het-vuren in Oekraïne zorgde voor optimisme bij beleggers.

De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov liet weten hoop op een compromis te zien in de lopende onderhandelingen met Oekraïne. Door de onrust over de oorlog sloot de AEX op 4 maart voor het eerst sinds mei vorig jaar onder de 700 punten

De AEX-index dankte de winst voor een groot deel aan de koerssprong van Prosus. De techinvesteerder won bijna een kwart aan beurswaarde, in het kielzog van Chinese techbedrijven die eerder op de dag in Hongkong hard stegen. Prosus houdt een groot belang in het Chinese techconcern Tencent. Dat aandeel won eerder op de dag al 23 procent in Hongkong nadat de Chinese vicepremier Liu He verklaarde dat de autoriteiten alles zullen doen om de aandelenmarkten in het land stabiel te houden en steun blijven bieden aan buitenlandse beursnoteringen van Chinese bedrijven. Ook andere Chinese techbedrijven maakten daarop een sprong.

Chiptoeleveranciers

Naast Prosus gingen ook chiptoeleveranciers BE Semiconductor Industries en ASM International hard omhoog met winsten tot ruim 9 procent. Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway stond met een plus van 8,5 procent ook in de kopgroep. Chipmachinemaker ASML won op zijn beurt meer dan 7 procent. Telecomconcern KPN en olie- en gasbedrijf Shell waren de enige zakkers in de AEX.

De MidKap klom krap 3 procent tot 1032,33 punten. De index met middelgrote fondsen werd aangevoerd door de aanbieder van pakketkluisjes InPost, die bijna 16 procent won.

BAM

BAM won bij de kleinere fondsen 5,6 procent. De overheid moet bouwbedrijven BAM en VolkerWessels bijna 60 miljoen euro betalen wegens missers bij de bouw van 's werelds grootste zeesluis. De bouw van de in januari geopende zeesluis in IJmuiden kostte tientallen miljoenen euro's meer dan begroot. Voetbalclub Ajax zakte bijna 7 procent na de uitschakeling in de Champions League.

De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 3,8 procent. De euro was 1,1009 dollar waard, tegen 1,0943 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 96,51 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper, op 99,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Olie-export Venezuela stilgevallen

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse olie-export, die al tot een minimum was gedaald door de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde blokkade van alle gesanctioneerde tankers die de territoriale wateren van het land in- en uitvaren, is inmiddels volledig stilgevallen. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters.

4 uur geleden
KLM vliegt zondag van en naar Curaçao, Aruba en Bonaire

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft besloten om vanaf zondag weer te vliegen van en naar onder meer Curaçao, Aruba en Bonaire. Dit meldt de luchtvaartmaatschappij zaterdagavond. Voor passagiers van wie de vlucht eerder is gecanceld, wordt getracht hen op de eerstvolgende vlucht te zetten.

5 uur geleden
KLM schrapt zondag honderden vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zondag honderden vluchten op luchthaven Schiphol vanwege het winterse weer. Ook op vrijdag en zaterdag was er grote uitval van vluchten op de luchthaven en waren er ook veel vertragingen.

11 uur geleden
Schiphol: vergelijkbaar beeld met annuleringen en vertragingen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol kampt zaterdag opnieuw met de uitval van honderden vluchten en flinke vertragingen door overlast van winterweer. Volgens een woordvoerder is het beeld vergelijkbaar met vrijdag toen er ook veel annuleringen en vertragingen waren.

18 uur geleden
Wall Street eindigt eerste dag van nieuw beursjaar gemengd

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.

1 dag geleden
Aluminium stijgt voor het eerst sinds 2022 tot ruim 3000 dollar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.

1 dag geleden
Franse ministers naar justitie om seksuele inhoud chatbot Grok

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.

1 dag geleden