Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoop op deal coronasteun zet Wall Street hoger

Hoop op deal coronasteun zet Wall Street hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag in de plus geëindigd al konden de hoge standen van halverwege de handelsdag niet vast worden gehouden. Beleggers op Wall Street werden optimistischer dat een akkoord kan worden bereikt in Washington over een nieuw steunpakket voor de door de coronacrisis getroffen economie. Daarnaast wordt een flinke hoeveelheid bedrijfsresultaten verwerkt.

De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,4 procent op 28.308,79 punten. De brede S&P 500 steeg 0,5 procent tot 3443,12 punten en technologiegraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 11.516,50 punten.

Nancy Pelosi, de Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, praat dinsdag opnieuw met minister van Financiën Steven Mnuchin over een coronasteunpakket. Maandag naderden beiden elkaar al enigszins. Beleggers hopen dat nu verdere vooruitgang kan worden geboekt in de onderhandelingen over een nieuw stimuleringspakket. Vanuit de Senaat, die dat pakket ook nog goed moet keuren, klinkt nog altijd weerstand tegen te veel steun vanuit de overheid.

Rechtszaak Google

Google-moederconcern Alphabet (plus 1,4 procent) staat in de belangstelling. Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft dinsdag een rechtszaak aangespannen tegen Google vanwege misbruik van zijn machtspositie bij zoekopdrachten op het internet. Google zegt dat de zaak vol gebreken zit en heeft aangekondigd zich te zullen verdedigen.

Aan het kwartaalcijferfront kwam onder meer technologieconcern IBM met een update. Dat bedrijf deed vooral goede zaken met de cloudtak en duikelde 6,5 procent. Ook schoonmaak- en verzorgingsmiddelenbedrijf Procter & Gamble (P&G) (plus 0,4 procent), DAF-moeder Paccar (min 0,8 procent), sigarettenfabrikant Philip Morris International (min 5,8 procent) en uitzender Manpower (min 2,4 procent) openden de boeken.

Coronavaccin

Chipbedrijf Intel (min 2,1 procent) verkoopt zijn geheugentak aan het Zuid-Koreaanse SK Hynix in een deal ter waarde van 9 miljard dollar. SK Hynix is al een van de grootste spelers ter wereld op het gebied van geheugenchips voor computers en mobiele apparaten.

Verder zou biotechnoloog Moderna verwachten dat de Amerikaanse overheid in december goedkeuring kan geven voor noodgebruik van zijn coronavaccin als in november positieve testresultaten worden behaald bij een grote klinische proef. Moderna won 0,5 procent.

De euro stond op 1,1825 dollar, tegen 1,1827 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 41,46 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 42,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

52 minuten geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

3 uur geleden
Shell bij winnaars op lager Damrak, PostNL daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.

3 uur geleden
ACM zet ANWB Energie onder verscherpt toezicht

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.

4 uur geleden
Schiphol en KLM nemen extra maatregelen na problemen winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.

5 uur geleden