Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoop op brexitdeal en steunpakket VS stuwt AEX

Hoop op brexitdeal en steunpakket VS stuwt AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met winst geopend. Ook de andere Europese beurzen gingen verder vooruit na de opmars een dag eerder. De hoop op een brexitdeal en een spoedig akkoord over meer coronasteun in de Verenigde Staten zorgden voor optimisme op de beursvloeren. Ook beloofde de Federal Reserve (Fed) bij zijn rentebesluit om de Amerikaanse economie te blijven ondersteunen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde enige minuten na de openingsbel 0,7 procent in de plus op 626,08 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 926,89 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,9 procent. Londen won 0,4 procent in afwachting van het rentebesluit van de Bank of England, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De Britse centrale bank zal waarschijnlijk zijn kruit droog houden in afwachting van de ontwikkelingen rond de brexit.

Galapagos daalde 0,1 procent bij de hoofdbedrijven op het Damrak. Het biotechnologiebedrijf zag een dag eerder al bijna een vijfde aan beurswaarde verdampen nadat het bedrijf liet weten zijn poging te staken om met het geneesmiddel filgotinib de Amerikaanse markt te betreden. In de MidKap profiteerde bodemonderzoeker Fugro van een adviesverhoging door KBC Securities en dikte bijna 4 procent aan.

Meer uit Financieel

EU bereikt voorlopig akkoord over afronding handelsakkoord met VS

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af ​​te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.

3 minuten geleden
Inflatie loopt verder op tot 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.

1 uur geleden
PwC: belastingbijdrage bedrijven groeit in verhouding harder

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.

5 uur geleden
Europese chipvraag stijgt, investeringen volgens sector onzeker

ZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.

6 uur geleden
Zoon Mango-oprichter vrijgelaten na arrestatie rond dood vader

MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.

9 uur geleden
Google-moederbedrijf Alphabet zakt op Wall Street na evenement

NEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.

9 uur geleden
Google komt met nieuwe AI-functies in zoekbalk

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.

11 uur geleden