
Hoop op brexitdeal en steunpakket VS stuwt AEX
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met winst geopend. Ook de andere Europese beurzen gingen verder vooruit na de opmars een dag eerder. De hoop op een brexitdeal en een spoedig akkoord over meer coronasteun in de Verenigde Staten zorgden voor optimisme op de beursvloeren. Ook beloofde de Federal Reserve (Fed) bij zijn rentebesluit om de Amerikaanse economie te blijven ondersteunen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde enige minuten na de openingsbel 0,7 procent in de plus op 626,08 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 926,89 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,9 procent. Londen won 0,4 procent in afwachting van het rentebesluit van de Bank of England, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De Britse centrale bank zal waarschijnlijk zijn kruit droog houden in afwachting van de ontwikkelingen rond de brexit.
Galapagos daalde 0,1 procent bij de hoofdbedrijven op het Damrak. Het biotechnologiebedrijf zag een dag eerder al bijna een vijfde aan beurswaarde verdampen nadat het bedrijf liet weten zijn poging te staken om met het geneesmiddel filgotinib de Amerikaanse markt te betreden. In de MidKap profiteerde bodemonderzoeker Fugro van een adviesverhoging door KBC Securities en dikte bijna 4 procent aan.
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo heeft de Deen Jesper Højer tot nieuwe topman benoemd. Hij volgt per 1 januari interim-topman Tom Heidman op. Volgens president-commissaris Colette Cloosterman-van Eerd wordt met de 47-jarige Højer "een leider in huis gehaald die niet alleen ruime (retail) expertise meebrengt, maar ook een persoonlijkheid die past bij Jumbo als familiebedrijf".
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft tijdens de zomermaanden juli en augustus 13,2 miljoen reizigers verwelkomd op de luchthaven. Dat waren 3,6 procent meer dan in diezelfde maanden een jaar eerder. De meeste passagiers vertrokken naar Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Griekenland, Italië en de Verenigde Staten.
1 uur geledenCHANGCHUN (ANP/BLOOMBERG) - Twee vliegende auto's van de Chinese fabrikant van elektrische voertuigen Xpeng zijn tijdens een repetitie voor een luchtshow in de Chinese stad Changchun met elkaar in botsing gekomen. Bij de landing vatte een van de zogeheten eVTOL's vlam, terwijl de andere veilig de grond bereikte. Dit maakte Xpeng Aeroht, een dochterbedrijf van de elektrische autofabrikant, bekend.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft de grootste technologiebedrijven van het land opgedragen te stoppen met de aankoop van AI-chips van het Amerikaanse Nvidia en bestaande bestellingen te annuleren. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus uitgekomen op 2 procent, meldt Eurostat. Dat is iets lager dan de 2,1 procent in een voorlopige schatting van het Europese statistiekbureau begin deze maand. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied blijft daarmee op het niveau van de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB).
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Netbeheerders doen een internationale oproep aan marktpartijen om met oplossingen te komen die de verzwaring van het stroomnet in woonwijken versnellen. Nu wordt het net in honderd buurten in Nederland jaarlijks verzwaard, maar dat moeten er duizend worden, stellen Enexis, Stedin en Alliander.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet veel consistenter zijn in het beleid om zo het investeringsklimaat te versterken. Ook de regeldruk voor bedrijven moet aangepakt worden. Dat waren de belangrijkste onderwerpen op het Miljoenenontbijt in het Scheveningse Circustheater van de Haagse afdelingen van ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, samen met de gemeente Den Haag.
3 uur geleden