Hoop op betere cijfers Facebook na afstraffing op beurs
MENLO PARK (ANP) - Bij de kwartaalcijfers van Meta Platforms is het vooral de vraag of het moederbedrijf van Facebook de weg omhoog heeft teruggevonden en met rooskleurigere vooruitzichten komt. De vorige keer dat de onderneming cijfers presenteerde stelden die nog zwaar teleur, wat werd afgestraft op Wall Street. Meta raakte in een handelsdag meer dan een kwart van zijn beurswaarde kwijt. Ruim 230 miljard dollar aan beurswaarde ging verloren.
Voor het eerst in zijn bestaan trok het platform Facebook toen minder dagelijkse gebruikers dan in het voorgaande kwartaal. Daarnaast vielen de groeivooruitzichten van Meta tegen. Facebook kampte onder meer met hevige concurrentie van de populaire video-app TikTok. Beleggers hopen dat de onderneming woensdag na de slotbel van de beurs in New York met betere cijfers komt.
Maar Meta zei de vorige keer ook problemen te verwachten door de aanhoudend hoge inflatie. Door de prijsstijgingen zouden bedrijven mogelijk moeten snijden in hun advertentie-uitgaven. Advertenties zijn juist veruit de belangrijkste inkomstenbron van het door Mark Zuckerberg geleide bedrijf. Daarnaast kijken toezichthouders en regelgevende instanties steeds kritischer naar Meta.
Analisten betwijfelen of Meta, waar ook Instagram en WhatsApp deel van uitmaken, nu een heel ander beeld zal schetsen dan in het vorige cijferbericht. "We zien geen reden om aan te nemen dat dit kwartaal voor Meta significant anders zal zijn dan de laatste keer", heeft een kenner van adviesbureau Publicis Sapient bijvoorbeeld gezegd tegen de Britse krant The Guardian. Op beleggerswebsite Investing.com wijst een analist van Bank of America erop dat de onzekerheid bij adverteerders alleen maar groter is geworden door de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
5 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
8 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
21 uur geleden