Hoop op betere cijfers Facebook na afstraffing op beurs
MENLO PARK (ANP) - Bij de kwartaalcijfers van Meta Platforms is het vooral de vraag of het moederbedrijf van Facebook de weg omhoog heeft teruggevonden en met rooskleurigere vooruitzichten komt. De vorige keer dat de onderneming cijfers presenteerde stelden die nog zwaar teleur, wat werd afgestraft op Wall Street. Meta raakte in een handelsdag meer dan een kwart van zijn beurswaarde kwijt. Ruim 230 miljard dollar aan beurswaarde ging verloren.
Voor het eerst in zijn bestaan trok het platform Facebook toen minder dagelijkse gebruikers dan in het voorgaande kwartaal. Daarnaast vielen de groeivooruitzichten van Meta tegen. Facebook kampte onder meer met hevige concurrentie van de populaire video-app TikTok. Beleggers hopen dat de onderneming woensdag na de slotbel van de beurs in New York met betere cijfers komt.
Maar Meta zei de vorige keer ook problemen te verwachten door de aanhoudend hoge inflatie. Door de prijsstijgingen zouden bedrijven mogelijk moeten snijden in hun advertentie-uitgaven. Advertenties zijn juist veruit de belangrijkste inkomstenbron van het door Mark Zuckerberg geleide bedrijf. Daarnaast kijken toezichthouders en regelgevende instanties steeds kritischer naar Meta.
Analisten betwijfelen of Meta, waar ook Instagram en WhatsApp deel van uitmaken, nu een heel ander beeld zal schetsen dan in het vorige cijferbericht. "We zien geen reden om aan te nemen dat dit kwartaal voor Meta significant anders zal zijn dan de laatste keer", heeft een kenner van adviesbureau Publicis Sapient bijvoorbeeld gezegd tegen de Britse krant The Guardian. Op beleggerswebsite Investing.com wijst een analist van Bank of America erop dat de onzekerheid bij adverteerders alleen maar groter is geworden door de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Whirlpool ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De in Michigan gevestigde fabrikant van koelkasten en wasmachines verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar met ongeveer de helft. Ook schort het concern het dividend op om schulden af te betalen. Het historisch lage consumentenvertrouwen door de oorlog in het Midden-Oosten weerhoudt veel mensen ervan de duurdere huishoudelijke apparaten van het bedrijf te kopen.
20 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
4 uur geleden