Hoop op betere cijfers Facebook na afstraffing op beurs
MENLO PARK (ANP) - Bij de kwartaalcijfers van Meta Platforms is het vooral de vraag of het moederbedrijf van Facebook de weg omhoog heeft teruggevonden en met rooskleurigere vooruitzichten komt. De vorige keer dat de onderneming cijfers presenteerde stelden die nog zwaar teleur, wat werd afgestraft op Wall Street. Meta raakte in een handelsdag meer dan een kwart van zijn beurswaarde kwijt. Ruim 230 miljard dollar aan beurswaarde ging verloren.
Voor het eerst in zijn bestaan trok het platform Facebook toen minder dagelijkse gebruikers dan in het voorgaande kwartaal. Daarnaast vielen de groeivooruitzichten van Meta tegen. Facebook kampte onder meer met hevige concurrentie van de populaire video-app TikTok. Beleggers hopen dat de onderneming woensdag na de slotbel van de beurs in New York met betere cijfers komt.
Maar Meta zei de vorige keer ook problemen te verwachten door de aanhoudend hoge inflatie. Door de prijsstijgingen zouden bedrijven mogelijk moeten snijden in hun advertentie-uitgaven. Advertenties zijn juist veruit de belangrijkste inkomstenbron van het door Mark Zuckerberg geleide bedrijf. Daarnaast kijken toezichthouders en regelgevende instanties steeds kritischer naar Meta.
Analisten betwijfelen of Meta, waar ook Instagram en WhatsApp deel van uitmaken, nu een heel ander beeld zal schetsen dan in het vorige cijferbericht. "We zien geen reden om aan te nemen dat dit kwartaal voor Meta significant anders zal zijn dan de laatste keer", heeft een kenner van adviesbureau Publicis Sapient bijvoorbeeld gezegd tegen de Britse krant The Guardian. Op beleggerswebsite Investing.com wijst een analist van Bank of America erop dat de onzekerheid bij adverteerders alleen maar groter is geworden door de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
5 uur geleden