Hoolwerf naar Team Reggeborgh om zich op massastart te richten
WEZEP (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf verruilt het marathonteam van Jumbo-Visma voor Team Reggeborgh. Hij wil zich bij de ploeg van coach Roy Boeve volledig gaan richten op de massastart. "De mogelijkheden om dat te gaan doen, zijn er bij Reggeborgh", zegt de 24-jarige schaatser.
Hoolwerf reed deze winter zijn eerste wereldbekerwedstrijden op de massastart. Hij won in Calgary. "Dat is me zo goed bevallen, dat ik heb besloten me daar verder in te gaan ontwikkelen en specifiek voor de massastart te gaan trainen. Mijn ambitie is om me te plaatsen voor een groot eindtoernooi zoals een WK."
De marathons zal hij wel blijven schaatsen, zeker als ze in zijn schema passen. Hoolwerf won eind december de enige marathon op natuurijs in Noordlaren. Hij wordt bij Team Reggeborgh ploeggenoot van zijn broer Evert en zijn neef Willem Hoolwerf. "Hartstikke mooi dat ik nu met mijn familie mijn beroep kan uitoefenen."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
14 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
16 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
17 uur geleden