Hoolwerf hoopt op NK op natuurijs, maar sluit Elfstedentocht uit
EEMDIJK (ANP) - Een Nederlands kampioenschap op natuurijs en daarna nog één of twee klassiekers, daar hoopt marathonschaatser Evert Hoolwerf op. De 26-jarige Hoolwerf, een van de toppers in het marathonpeloton, is zich met zijn ploeggenoten van AB Vakwerk aan het voorbereiden op een mogelijk NK aan het einde van de week. Een Elfstedentocht ziet hij niet gebeuren.
"Zelfs als het ijs dik genoeg is, zal de organisatie er niet aan beginnen", zegt Hoolwerf. "Ik snap dat ook wel. De Elfstedentocht is voor de helft het publiek langs de kant. Dat maakt de Elfstedentocht uniek. Zonder publiek en zonder ambiance draai je deze wedstrijd de nek om."
De schaatser uit Eemdijk hoopt wel op andere wedstrijden. "Er hebben al wat jongens op het Veluwemeer gestaan. Het was niet het mooiste ijs, maar ze stonden erop", zegt Hoolwerf. "Het kan nu hard gaan. Ik hoop dat we in ieder geval een NK kunnen rijden. En als de vorst doorzet, ook nog één of twee klassiekers. Dan zou het voor mij compleet zijn."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
3 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geleden