Hoolwerf hoopt op NK op natuurijs, maar sluit Elfstedentocht uit
EEMDIJK (ANP) - Een Nederlands kampioenschap op natuurijs en daarna nog één of twee klassiekers, daar hoopt marathonschaatser Evert Hoolwerf op. De 26-jarige Hoolwerf, een van de toppers in het marathonpeloton, is zich met zijn ploeggenoten van AB Vakwerk aan het voorbereiden op een mogelijk NK aan het einde van de week. Een Elfstedentocht ziet hij niet gebeuren.
"Zelfs als het ijs dik genoeg is, zal de organisatie er niet aan beginnen", zegt Hoolwerf. "Ik snap dat ook wel. De Elfstedentocht is voor de helft het publiek langs de kant. Dat maakt de Elfstedentocht uniek. Zonder publiek en zonder ambiance draai je deze wedstrijd de nek om."
De schaatser uit Eemdijk hoopt wel op andere wedstrijden. "Er hebben al wat jongens op het Veluwemeer gestaan. Het was niet het mooiste ijs, maar ze stonden erop", zegt Hoolwerf. "Het kan nu hard gaan. Ik hoop dat we in ieder geval een NK kunnen rijden. En als de vorst doorzet, ook nog één of twee klassiekers. Dan zou het voor mij compleet zijn."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
29 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
30 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - James Milner heeft het record gebroken van het grootste aantal wedstrijden in de Premier League. De 40-jarige middenvelder van Brighton & Hove Albion stond zaterdagmiddag aan de aftrap van het uitduel met Brentford. Het is zijn 654e duel in de hoogste Engelse voetbalcompetitie.
31 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft zich op de Spelen in Milaan geplaatst voor de finale van de massastart. De 40-jarige schaatser eindigde als zevende in zijn halve finale, waar een plek bij de beste acht noodzakelijk was. De rit over zestien ronden werd gewonnen door Antoine Gélinas-Beaulieu uit Canada. Ook de Amerikaan Jordan Stolz haalde de finale.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Titelhouders Khalid Choukoud en Anne Luijten ontbreken over twee maanden bij het NK marathon in Rotterdam. Viervoudig winnaar Choukoud geeft de voorkeur aan een marathon in het najaar, drievoudig winnares Luijten is zwanger. Dat maakte de organisatie van de 45e editie van de marathon van Rotterdam zaterdag bekend.
2 uur geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft als eerste ooit zes gouden medailles gewonnen op één Winterspelen. De inmiddels elfvoudig olympisch kampioen was zaterdag in het Italiaanse Tesero ook de snelste op de 50 kilometer klassieke stijl. Daarmee won de 29-jarige Noor ook het laatste onderdeel waar hij aan de start stond.
2 uur geledenJEBEL HAFEET (ANP) - De Mexicaanse wielrenner Isaac del Toro heeft een optie genomen op de eindzege in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. De renner van UAE Team Emirates won de voorlaatste etappe met aankomst bergop op Jebel Hafeet. Zijn versnelling in de laatste kilometers was genoeg om de leiderstrui over te nemen van de Italiaan Antonio Tiberi.
2 uur geleden