Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoolwerf en Dedden uitgeroepen tot beste marathonschaatsers

Hoolwerf en Dedden uitgeroepen tot beste marathonschaatsers

RIJSSEN (ANP) - De Nederlandse schaatsbond KNSB heeft Evert Hoolwerf en Ineke Dedden uitgeroepen tot beste marathonschaatsers van het afgelopen seizoen. De 27-jarige Hoolwerf kreeg donderdag de prijs uitgereikt tijdens de presentatie van Team Reggeborgh in Rijssen.

"Vorig seizoen hadden we misschien een minder jaar als ploeg, maar dat kwam mogelijk door minder trainen vanwege corona. Ik was degene die het vaak mocht afmaken, maar deze is niet alleen voor mij maar voor de hele ploeg", zei Hoolwerf, die zes marathons op natuurijs won en in Zweden ook zegevierde op een Grand Prix op natuurijs.

Hij kreeg het bijbehorende bronzen beeld uitgereikt door Willem Hut. "Je krijgt deze prijs als je hebt laten zien dat je kan winnen, op natuur- en kunstijs, en je klassementen kan winnen. Evert voldoet aan al deze criteria", aldus de competitieleider marathon van de KNSB.

Dedden

Dedden (28) werd bij de vrouwen uitgeroepen tot de beste marathonschaatser. Zij kreeg het beeld tijdens een training in Thialf. Dedden won alle Grand Prix-wedstrijden op natuurijs. Op het NK op natuurijs eindigde ze als tweede achter Luna Jonkers.

Eerder deze week werd Suzanne Schulting al uitgeroepen tot shorttrackster van het jaar. Schulting (25) won in februari op de Winterspelen twee gouden medailles en nam ook zilver en brons mee uit Beijing. Bij de mannen ging de prijs naar de volledige aflossingsploeg, die zilver pakte bij de WK in Canada: Sjinkie Knegt, Itzhak de Laat, Sven Roes en Friso Emons.

Meer uit Sport

IJshockeyers Canada na comeback naar olympische finale

MILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).

24 minuten geleden
Kok kreeg de snelheid niet vanzelf op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.

37 minuten geleden
Groenewoud schaatste 'te gretig' en hoopt nu op massastart

MILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.

1 uur geleden
Verstappen kijkt met goed gevoel terug op test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."

1 uur geleden
Nederland dankzij goud Rijpma-de Jong vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.

1 uur geleden
Rijpma-de Jong pakt vijfde Nederlandse goud op rij op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.

1 uur geleden
Nederland evenaart zeventien medailles van vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.

1 uur geleden