Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoolwerf en Dedden uitgeroepen tot beste marathonschaatsers

Hoolwerf en Dedden uitgeroepen tot beste marathonschaatsers

RIJSSEN (ANP) - De Nederlandse schaatsbond KNSB heeft Evert Hoolwerf en Ineke Dedden uitgeroepen tot beste marathonschaatsers van het afgelopen seizoen. De 27-jarige Hoolwerf kreeg donderdag de prijs uitgereikt tijdens de presentatie van Team Reggeborgh in Rijssen.

"Vorig seizoen hadden we misschien een minder jaar als ploeg, maar dat kwam mogelijk door minder trainen vanwege corona. Ik was degene die het vaak mocht afmaken, maar deze is niet alleen voor mij maar voor de hele ploeg", zei Hoolwerf, die zes marathons op natuurijs won en in Zweden ook zegevierde op een Grand Prix op natuurijs.

Hij kreeg het bijbehorende bronzen beeld uitgereikt door Willem Hut. "Je krijgt deze prijs als je hebt laten zien dat je kan winnen, op natuur- en kunstijs, en je klassementen kan winnen. Evert voldoet aan al deze criteria", aldus de competitieleider marathon van de KNSB.

Dedden

Dedden (28) werd bij de vrouwen uitgeroepen tot de beste marathonschaatser. Zij kreeg het beeld tijdens een training in Thialf. Dedden won alle Grand Prix-wedstrijden op natuurijs. Op het NK op natuurijs eindigde ze als tweede achter Luna Jonkers.

Eerder deze week werd Suzanne Schulting al uitgeroepen tot shorttrackster van het jaar. Schulting (25) won in februari op de Winterspelen twee gouden medailles en nam ook zilver en brons mee uit Beijing. Bij de mannen ging de prijs naar de volledige aflossingsploeg, die zilver pakte bij de WK in Canada: Sjinkie Knegt, Itzhak de Laat, Sven Roes en Friso Emons.

Meer uit Sport

Herlings wint na lange tijd weer wedstrijd in MXGP

TEUTSCHENTHAL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft voor het eerst sinds het najaar weer een wedstrijd in de MXGP op zijn naam geschreven. De 30-jarige Nederlander was de beste in Teutschenthal in Duitsland. Herlings eindigde in de eerste manche als tweede en hij won de tweede.

1 uur geleden
Telstar keert na zege op Willem II na 47 jaar terug in Eredivisie

TILBURG (ANP) - Telstar keert na 47 jaar afwezigheid terug in de Eredivisie. De Noord-Hollanders stelden promotie veilig door in de finale van de play-offs bij Willem II te winnen: 1-3. Het eerste duel eindigde drie dagen eerder in 2-2.

3 uur geleden
Atlete Dokter tweede op meerkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Sofie Dokter is bij de meerkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede geëindigd. De 22-jarige Nederlandse noteerde op vijf van de zeven onderdelen een persoonlijk record en kwam uit op 6576 punten. Daarmee voldeed ze ook aan de WK-limiet. De WK zijn in september in Tokio.

4 uur geleden
PSG 'veroordeelt ten zeerste' geweld na finale Champions League

PARIJS (ANP/BELGA) - Paris Saint-Germain "veroordeelt ten zeerste" het geweld in Parijs en op andere plaatsen in Frankrijk na de finale van de Champions League. "Deze Europese titel zou een moment van collectieve vreugde moeten zijn en niet van onrust en chaos", aldus de club, die met 5-0 van Internazionale won, in een verklaring.

4 uur geleden
Renners in Giro ontvangen zegen van paus

ROME (ANP/DPA) - Het wielerpeloton in de Giro d'Italia is zondag met een pauselijke zegen begonnen aan de 21e en laatste etappe met start en finish in Rome. Paus Leo XIV begroette de renners voor de start. "Wielrennen is zo belangrijk. Dank voor alles wat jullie doen. Ik hoop dat jullie altijd je rol als voorbeeld voor anderen in gedachten houden. Jullie zijn hier altijd welkom", sprak de paus.

4 uur geleden
Kooij wint slotetappe in door ploeggenoot Yates gewonnen Giro

ROME (ANP) - Olav Kooij heeft de 21e en laatste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was de tweede ritzege voor de Zuid-Hollander van Visma - Lease a Bike. Kooij hield in de massasprint de Australiër Kaden Groves en de Italiaan Matteo Moschetti achter zich.

4 uur geleden
Piastri wint GP Spanje, Verstappen na tijdstraf tiende

BARCELONA (ANP) - De Australiër Oscar Piastri heeft in de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 zijn vijfde zege van het seizoen geboekt. De coureur van McLaren was vanaf poleposition gestart en hield zijn Britse teamgenoot Lando Norris en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) achter zich. Titelverdediger Max Verstappen passeerde de finish als vijfde, maar werd door een tijdstraf van tien seconden slechts tiende.

6 uur geleden