Hoolwerf en Dedden uitgeroepen tot beste marathonschaatsers
RIJSSEN (ANP) - De Nederlandse schaatsbond KNSB heeft Evert Hoolwerf en Ineke Dedden uitgeroepen tot beste marathonschaatsers van het afgelopen seizoen. De 27-jarige Hoolwerf kreeg donderdag de prijs uitgereikt tijdens de presentatie van Team Reggeborgh in Rijssen.
"Vorig seizoen hadden we misschien een minder jaar als ploeg, maar dat kwam mogelijk door minder trainen vanwege corona. Ik was degene die het vaak mocht afmaken, maar deze is niet alleen voor mij maar voor de hele ploeg", zei Hoolwerf, die zes marathons op natuurijs won en in Zweden ook zegevierde op een Grand Prix op natuurijs.
Hij kreeg het bijbehorende bronzen beeld uitgereikt door Willem Hut. "Je krijgt deze prijs als je hebt laten zien dat je kan winnen, op natuur- en kunstijs, en je klassementen kan winnen. Evert voldoet aan al deze criteria", aldus de competitieleider marathon van de KNSB.
Dedden
Dedden (28) werd bij de vrouwen uitgeroepen tot de beste marathonschaatser. Zij kreeg het beeld tijdens een training in Thialf. Dedden won alle Grand Prix-wedstrijden op natuurijs. Op het NK op natuurijs eindigde ze als tweede achter Luna Jonkers.
Eerder deze week werd Suzanne Schulting al uitgeroepen tot shorttrackster van het jaar. Schulting (25) won in februari op de Winterspelen twee gouden medailles en nam ook zilver en brons mee uit Beijing. Bij de mannen ging de prijs naar de volledige aflossingsploeg, die zilver pakte bij de WK in Canada: Sjinkie Knegt, Itzhak de Laat, Sven Roes en Friso Emons.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
7 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
12 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
14 uur geleden