Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoolwerf en Dedden uitgeroepen tot beste marathonschaatsers

Hoolwerf en Dedden uitgeroepen tot beste marathonschaatsers

RIJSSEN (ANP) - De Nederlandse schaatsbond KNSB heeft Evert Hoolwerf en Ineke Dedden uitgeroepen tot beste marathonschaatsers van het afgelopen seizoen. De 27-jarige Hoolwerf kreeg donderdag de prijs uitgereikt tijdens de presentatie van Team Reggeborgh in Rijssen.

"Vorig seizoen hadden we misschien een minder jaar als ploeg, maar dat kwam mogelijk door minder trainen vanwege corona. Ik was degene die het vaak mocht afmaken, maar deze is niet alleen voor mij maar voor de hele ploeg", zei Hoolwerf, die zes marathons op natuurijs won en in Zweden ook zegevierde op een Grand Prix op natuurijs.

Hij kreeg het bijbehorende bronzen beeld uitgereikt door Willem Hut. "Je krijgt deze prijs als je hebt laten zien dat je kan winnen, op natuur- en kunstijs, en je klassementen kan winnen. Evert voldoet aan al deze criteria", aldus de competitieleider marathon van de KNSB.

Dedden

Dedden (28) werd bij de vrouwen uitgeroepen tot de beste marathonschaatser. Zij kreeg het beeld tijdens een training in Thialf. Dedden won alle Grand Prix-wedstrijden op natuurijs. Op het NK op natuurijs eindigde ze als tweede achter Luna Jonkers.

Eerder deze week werd Suzanne Schulting al uitgeroepen tot shorttrackster van het jaar. Schulting (25) won in februari op de Winterspelen twee gouden medailles en nam ook zilver en brons mee uit Beijing. Bij de mannen ging de prijs naar de volledige aflossingsploeg, die zilver pakte bij de WK in Canada: Sjinkie Knegt, Itzhak de Laat, Sven Roes en Friso Emons.

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

17 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

18 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

2 dagen geleden