Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoole en Arensman net naast podium bij EK tijdrijden

Hoole en Arensman net naast podium bij EK tijdrijden

HASSELT (ANP) - Daan Hoole en Thymen Arensman hebben bij de Europese kampioenschappen wielrennen net naast de medailles gegrepen op de tijdrit. Op het parcours van Heusden-Zolder naar Hasselt in België eindigde Hoole als vierde en Arensman als vijfde. De titel was voor de Italiaan Edoardo Affini uit Italië, die de Zwitser Stefan Küng voorbleef. De Italiaan Mattia Cattaneo pakte het brons.

Affini legde de 31,3 kilometer in Belgisch Limburg in deels natte omstandigheden af in 35.15,47 minuten. Hij dook daarmee 53,73 seconden onder de tot dan toe beste tijd van Arensman (36.09,20). Hoole moest 26,86 seconden toegeven op Affini. Küng, afgelopen zondag nog de beste in de afsluitende tijdrit van de Vuelta, was 9,60 seconden langzamer dan de Italiaan en werd niet voor de derde keer Europees kampioen na zijn titels in 2020 en 2021. Cattaneo was daarna 7 seconden sneller dan Hoole en hield hem van de eerste Nederlandse medaille in het tijdrijden bij de mannen.

Hoole was in juni Nederlands kampioen tijdrijden geworden. Hij reed ook de olympische tijdrit bij de Spelen van Parijs. Daar eindigde de 25-jarige wielrenner van Lidl-Trek als zeventiende. Olympisch kampioen Remco Evenepoel deed niet mee aan de EK-tijdrit. Arensman verliet vorige maand de Vuelta na de tiende etappe door een coronabesmetting. De 24-jarige wielrenner van Ineos Grenadiers was toen al ver weggezakt in het algemeen klassement.

Affini: geweldig gevoel

Affini, die uitkomt voor Visma - Lease a Bike, kon niet helemaal geloven dat hij als eerste Italiaan Europees kampioen tijdrijden was geworden. "Dit is een geweldig gevoel. Het is heel lang geleden", zei hij over zijn laatste individuele overwinning in 2019. "Dat was in mijn eerste jaar als profwielrenner."

De Italiaan zei dat hij zonder druk was gestart. "De afgelopen twee weken in de Vuelta waren heel zwaar. Het was de zwaarste grote ronde die ik heb gereden. Ik wilde het daar ook goed doen in de tijdritten, maar voelde me afgelopen zondag niet goed. Vanochtend voelde het ook niet goed, maar ik heb alles gegeven."

Meer uit Sport

Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

1 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

1 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

4 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

4 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

5 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

5 uur geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

8 uur geleden