Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoole en Arensman net naast podium bij EK tijdrijden

Hoole en Arensman net naast podium bij EK tijdrijden

HASSELT (ANP) - Daan Hoole en Thymen Arensman hebben bij de Europese kampioenschappen wielrennen net naast de medailles gegrepen op de tijdrit. Op het parcours van Heusden-Zolder naar Hasselt in België eindigde Hoole als vierde en Arensman als vijfde. De titel was voor de Italiaan Edoardo Affini uit Italië, die de Zwitser Stefan Küng voorbleef. De Italiaan Mattia Cattaneo pakte het brons.

Affini legde de 31,3 kilometer in Belgisch Limburg in deels natte omstandigheden af in 35.15,47 minuten. Hij dook daarmee 53,73 seconden onder de tot dan toe beste tijd van Arensman (36.09,20). Hoole moest 26,86 seconden toegeven op Affini. Küng, afgelopen zondag nog de beste in de afsluitende tijdrit van de Vuelta, was 9,60 seconden langzamer dan de Italiaan en werd niet voor de derde keer Europees kampioen na zijn titels in 2020 en 2021. Cattaneo was daarna 7 seconden sneller dan Hoole en hield hem van de eerste Nederlandse medaille in het tijdrijden bij de mannen.

Hoole was in juni Nederlands kampioen tijdrijden geworden. Hij reed ook de olympische tijdrit bij de Spelen van Parijs. Daar eindigde de 25-jarige wielrenner van Lidl-Trek als zeventiende. Olympisch kampioen Remco Evenepoel deed niet mee aan de EK-tijdrit. Arensman verliet vorige maand de Vuelta na de tiende etappe door een coronabesmetting. De 24-jarige wielrenner van Ineos Grenadiers was toen al ver weggezakt in het algemeen klassement.

Affini: geweldig gevoel

Affini, die uitkomt voor Visma - Lease a Bike, kon niet helemaal geloven dat hij als eerste Italiaan Europees kampioen tijdrijden was geworden. "Dit is een geweldig gevoel. Het is heel lang geleden", zei hij over zijn laatste individuele overwinning in 2019. "Dat was in mijn eerste jaar als profwielrenner."

De Italiaan zei dat hij zonder druk was gestart. "De afgelopen twee weken in de Vuelta waren heel zwaar. Het was de zwaarste grote ronde die ik heb gereden. Ik wilde het daar ook goed doen in de tijdritten, maar voelde me afgelopen zondag niet goed. Vanochtend voelde het ook niet goed, maar ik heb alles gegeven."

Meer uit Sport

Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

1 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

1 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

2 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

2 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

4 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

7 uur geleden
Hockeyers scoren zeven keer tegen Pakistan in Pro League

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.

8 uur geleden