Hoole en Arensman net naast podium bij EK tijdrijden
HASSELT (ANP) - Daan Hoole en Thymen Arensman hebben bij de Europese kampioenschappen wielrennen net naast de medailles gegrepen op de tijdrit. Op het parcours van Heusden-Zolder naar Hasselt in België eindigde Hoole als vierde en Arensman als vijfde. De titel was voor de Italiaan Edoardo Affini uit Italië, die de Zwitser Stefan Küng voorbleef. De Italiaan Mattia Cattaneo pakte het brons.
Affini legde de 31,3 kilometer in Belgisch Limburg in deels natte omstandigheden af in 35.15,47 minuten. Hij dook daarmee 53,73 seconden onder de tot dan toe beste tijd van Arensman (36.09,20). Hoole moest 26,86 seconden toegeven op Affini. Küng, afgelopen zondag nog de beste in de afsluitende tijdrit van de Vuelta, was 9,60 seconden langzamer dan de Italiaan en werd niet voor de derde keer Europees kampioen na zijn titels in 2020 en 2021. Cattaneo was daarna 7 seconden sneller dan Hoole en hield hem van de eerste Nederlandse medaille in het tijdrijden bij de mannen.
Hoole was in juni Nederlands kampioen tijdrijden geworden. Hij reed ook de olympische tijdrit bij de Spelen van Parijs. Daar eindigde de 25-jarige wielrenner van Lidl-Trek als zeventiende. Olympisch kampioen Remco Evenepoel deed niet mee aan de EK-tijdrit. Arensman verliet vorige maand de Vuelta na de tiende etappe door een coronabesmetting. De 24-jarige wielrenner van Ineos Grenadiers was toen al ver weggezakt in het algemeen klassement.
Affini: geweldig gevoel
Affini, die uitkomt voor Visma - Lease a Bike, kon niet helemaal geloven dat hij als eerste Italiaan Europees kampioen tijdrijden was geworden. "Dit is een geweldig gevoel. Het is heel lang geleden", zei hij over zijn laatste individuele overwinning in 2019. "Dat was in mijn eerste jaar als profwielrenner."
De Italiaan zei dat hij zonder druk was gestart. "De afgelopen twee weken in de Vuelta waren heel zwaar. Het was de zwaarste grote ronde die ik heb gereden. Ik wilde het daar ook goed doen in de tijdritten, maar voelde me afgelopen zondag niet goed. Vanochtend voelde het ook niet goed, maar ik heb alles gegeven."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
6 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
9 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
13 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
17 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
17 uur geleden