Hoole en Arensman net naast podium bij EK tijdrijden
HASSELT (ANP) - Daan Hoole en Thymen Arensman hebben bij de Europese kampioenschappen wielrennen net naast de medailles gegrepen op de tijdrit. Op het parcours van Heusden-Zolder naar Hasselt in België eindigde Hoole als vierde en Arensman als vijfde. De titel was voor de Italiaan Edoardo Affini uit Italië, die de Zwitser Stefan Küng voorbleef. De Italiaan Mattia Cattaneo pakte het brons.
Affini legde de 31,3 kilometer in Belgisch Limburg in deels natte omstandigheden af in 35.15,47 minuten. Hij dook daarmee 53,73 seconden onder de tot dan toe beste tijd van Arensman (36.09,20). Hoole moest 26,86 seconden toegeven op Affini. Küng, afgelopen zondag nog de beste in de afsluitende tijdrit van de Vuelta, was 9,60 seconden langzamer dan de Italiaan en werd niet voor de derde keer Europees kampioen na zijn titels in 2020 en 2021. Cattaneo was daarna 7 seconden sneller dan Hoole en hield hem van de eerste Nederlandse medaille in het tijdrijden bij de mannen.
Hoole was in juni Nederlands kampioen tijdrijden geworden. Hij reed ook de olympische tijdrit bij de Spelen van Parijs. Daar eindigde de 25-jarige wielrenner van Lidl-Trek als zeventiende. Olympisch kampioen Remco Evenepoel deed niet mee aan de EK-tijdrit. Arensman verliet vorige maand de Vuelta na de tiende etappe door een coronabesmetting. De 24-jarige wielrenner van Ineos Grenadiers was toen al ver weggezakt in het algemeen klassement.
Affini: geweldig gevoel
Affini, die uitkomt voor Visma - Lease a Bike, kon niet helemaal geloven dat hij als eerste Italiaan Europees kampioen tijdrijden was geworden. "Dit is een geweldig gevoel. Het is heel lang geleden", zei hij over zijn laatste individuele overwinning in 2019. "Dat was in mijn eerste jaar als profwielrenner."
De Italiaan zei dat hij zonder druk was gestart. "De afgelopen twee weken in de Vuelta waren heel zwaar. Het was de zwaarste grote ronde die ik heb gereden. Ik wilde het daar ook goed doen in de tijdritten, maar voelde me afgelopen zondag niet goed. Vanochtend voelde het ook niet goed, maar ik heb alles gegeven."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
54 minuten geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
57 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro van UAE Team Emirates heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn naam geschreven. De leidende positie van de 22-jarige Mexicaan kwam in de zevende en laatste etappe niet meer in gevaar. De Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek won de slotrit over 149 kilometer na een massasprint in Abu Dhabi.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse sporters die heeft meegedaan aan de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo gaat naar de sluitingsceremonie. Sportkoepel NOC*NSF laat weten dat 26 van de 38 atleten naar de historische Arena di Verona gaan, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers. De openingsceremonie werd ook bezocht door 26 atleten van TeamNL.
2 uur geleden