Hoogwater verdwijnt in december uit uiterwaarden
LELYSTAD (ANP) - De ondergelopen uiterwaarden en lage kades langs de grote rivieren zullen in december weer droogvallen. Dat verwacht Rijkswaterstaat. In de eerste week van december is de waterstand van de Rijn bij Lobith gezakt van ruim 13 meter boven NAP naar minder dan 11 meter boven NAP. Dan zijn er voor zover te voorzien valt geen overstromingen meer.
De Rijn bereikt dinsdagavond een topstand. Net achter de grens met Duitsland stroomt dinsdag 4,6 miljoen liter water per seconde Nederland binnen. Maar volgens een waterbeheerder van waterschap Rijn en IJssel is dat wel veel, maar niet alarmerend. De dijken langs de rivieren kunnen tegenwoordig wel drie of vier keer zoveel water per seconde aan. Het gebeurt overigens niet vaak dat dergelijke hoge waterstanden zich al in november voordoen. Vaker gaat de waterstand rond de kerstdagen omhoog.
In veel gebieden in Nederland is het nog steeds kletsnat door de vele regen die valt. Met name in Noord-Holland en het noorden van het land draaien alle gemalen volop om wateroverlast tegen te gaan en om landerijen droog te malen. Dijken en keringen zijn doorweekt en worden scherp in de gaten gehouden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
16 minuten geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
7 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
7 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
7 uur geleden