Hoogste winst voor Deutsche Bank sinds 2011
FRANKFURT (ANP) - Deutsche Bank, de grootste bank van Duitsland, heeft vorig jaar de hoogste winst behaald sinds 2011. De bank profiteerde onder meer van goede prestaties bij de zakenbankdivisie die zich bezighoudt met handel op de financiële markten en het adviseren bij beursgangen en overnames. Ook hoefde Deutsche Bank veel minder geld opzij te zetten om eventuele verliezen op slechte leningen op te vangen.
De nettowinst bedroeg 2,5 miljard euro, wat een verviervoudiging ten opzichte van het resultaat in 2020 is. Daarbij namen de totale inkomsten met 6 procent toe naar 25,4 miljard euro. Volgens topman Christian Sewing was bij alle bedrijfsonderdelen groei te zien. De reserves voor slechte leningen gingen met 71 procent omlaag naar 515 miljoen euro.
Deutsche Bank heeft de laatste jaren duizenden banen geschrapt om kosten te besparen. Het financiële concern wil over 2021 een dividend uitkeren van 20 cent per aandeel. In de voorgaande twee jaar werd geen dividend uitgekeerd aan de aandeelhouders. Ook begint de bank met een aandeleninkoopprogramma van 300 miljoen euro.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Topman Oliver Blume van autoconcern Volkswagen stelt dat de autofabrikant fabriekssluitingen kan voorkomen bij de uitvoering van de geplande kostenbesparingen. "Er zijn slimmere oplossingen dan het sluiten van fabrieken", heeft Blume zondag gezegd in een interview met de Duitse krant Bild am Sonntag.
1 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De HDFC Bank, een van de grootste banken van India, heeft duizenden banen geschrapt. Uit het dit weekend verschenen jaarverslag van de bank kwam naar buiten dat het personeelsbestand in het boekjaar tot en met maart met ruim 3300 is gekrompen. Vooral administratief en ondersteunend personeel moest vertrekken. Hun totaal nam met meer dan 8000 af. Op andere plekken binnen het concern werden ook weer mensen aangenomen.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
1 dag geledenTIRANA (ANP/RTR) - Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is mogelijk opgelicht bij het kopen van grond in Albanië. Een in Miami gevestigde zakenman, die in Albanië wordt gezocht voor het witwassen van drugsgeld, wordt ervan verdacht eigendomsbewijzen te hebben vervalst van grond waarop Kushner een miljardenresort wil laten bouwen.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Diverse grote organisaties uit de muziekindustrie hebben vrijdag een labelsysteem gepresenteerd voor content die met kunstmatige intelligentie (AI) is gemaakt. Daarmee kunnen mensen snel achterhalen of en hoe er in bepaalde muziek gebruik is gemaakt van AI.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Nederlandse werkplekken zijn slecht ingericht op steeds hetere zomers. Daarvoor waarschuwt CNV na een peiling onder 1500 werkenden die fysiek op hun werk aanwezig moeten zijn, bijvoorbeeld in de bouw, industrie en de zorg.
1 dag geleden