Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogste winst voor Deutsche Bank sinds 2011

Hoogste winst voor Deutsche Bank sinds 2011

FRANKFURT (ANP) - Deutsche Bank, de grootste bank van Duitsland, heeft vorig jaar de hoogste winst behaald sinds 2011. De bank profiteerde onder meer van goede prestaties bij de zakenbankdivisie die zich bezighoudt met handel op de financiƫle markten en het adviseren bij beursgangen en overnames. Ook hoefde Deutsche Bank veel minder geld opzij te zetten om eventuele verliezen op slechte leningen op te vangen.

De nettowinst bedroeg 2,5 miljard euro, wat een verviervoudiging ten opzichte van het resultaat in 2020 is. Daarbij namen de totale inkomsten met 6 procent toe naar 25,4 miljard euro. Volgens topman Christian Sewing was bij alle bedrijfsonderdelen groei te zien. De reserves voor slechte leningen gingen met 71 procent omlaag naar 515 miljoen euro.

Deutsche Bank heeft de laatste jaren duizenden banen geschrapt om kosten te besparen. Het financiƫle concern wil over 2021 een dividend uitkeren van 20 cent per aandeel. In de voorgaande twee jaar werd geen dividend uitgekeerd aan de aandeelhouders. Ook begint de bank met een aandeleninkoopprogramma van 300 miljoen euro.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verlaagt groeiverwachting economie om Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.

2 uur geleden
Broadcom onderuit na resultaten, Dow-Jonesindex vestigt record

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.

4 uur geleden
Euroclear krijgt toegang tot berucht AI-model Mythos

BRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.

4 uur geleden
HSBC verdacht van hulp bij verduistering door centralebankbaas

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.

5 uur geleden
Amsterdam gunt contract IT-diensten aan KPN voor meer autonomie

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.

7 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam herstelt van dreun voor chipfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.

8 uur geleden
EU past normen voor banken tijdelijk aan om concurrentiezorgen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.

9 uur geleden