Hoogste winst voor Commerzbank in 15 jaar
FRANKFURT (ANP) - Commerzbank, na Deutsche Bank de grootste financiële instelling van Duitsland, heeft vorig jaar de hoogste winst in vijftien jaar behaald. Het concern zegt te hebben geprofiteerd van "een sterke klantenactiviteit en aanhoudend hoge rentetarieven".
De nettowinst schoot met 55 procent omhoog tot 2,2 miljard euro. De omzet kwam uit op 10,5 miljard euro, een stijging van 10,6 procent.
Net als bij andere Europese kredietverstrekkers werden de resultaten van Commerzbank flink gestuwd door de ongekende reeks renteverhogingen die de Europese Centrale Bank (ECB) vorig jaar doorvoerde om de inflatie te beteugelen. Daardoor kunnen banken betere marges maken op bijvoorbeeld spaargeld.
Manfred Knof, topman van Commerzbank, verwacht dat de nettowinst "verder stijgt" dit jaar, zelfs nu algemeen wordt verwacht dat de ECB later dit jaar begint met het verlagen van de rente. Om de kosten te verlagen heeft Knof in de afgelopen jaren duizenden banen geschrapt en zijn kantorennetwerk in Duitsland aanzienlijk ingekrompen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
3 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
9 uur geleden