Hoogste winst voor Commerzbank in 15 jaar
FRANKFURT (ANP) - Commerzbank, na Deutsche Bank de grootste financiële instelling van Duitsland, heeft vorig jaar de hoogste winst in vijftien jaar behaald. Het concern zegt te hebben geprofiteerd van "een sterke klantenactiviteit en aanhoudend hoge rentetarieven".
De nettowinst schoot met 55 procent omhoog tot 2,2 miljard euro. De omzet kwam uit op 10,5 miljard euro, een stijging van 10,6 procent.
Net als bij andere Europese kredietverstrekkers werden de resultaten van Commerzbank flink gestuwd door de ongekende reeks renteverhogingen die de Europese Centrale Bank (ECB) vorig jaar doorvoerde om de inflatie te beteugelen. Daardoor kunnen banken betere marges maken op bijvoorbeeld spaargeld.
Manfred Knof, topman van Commerzbank, verwacht dat de nettowinst "verder stijgt" dit jaar, zelfs nu algemeen wordt verwacht dat de ECB later dit jaar begint met het verlagen van de rente. Om de kosten te verlagen heeft Knof in de afgelopen jaren duizenden banen geschrapt en zijn kantorennetwerk in Duitsland aanzienlijk ingekrompen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.
8 uur geleden