Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogste temperatuur van 35,4 graden gemeten in Zeeuwse Westdorpe

Hoogste temperatuur van 35,4 graden gemeten in Zeeuwse Westdorpe

WESTDORPE (ANP) - In Westdorpe, gelegen in Zeeuws-Vlaanderen, werd maandag een temperatuur van 35,4 graden gemeten, meldt Weer.nl. Dit is de hoogste temperatuur in Nederland tijdens de eerste hittedag van het jaar. In het noorden werd het in grote lijnen tussen 27 en 31 graden, in het midden van het land 30 tot 33 graden en in het zuiden werden temperaturen tussen 33 en 35 graden aangetikt.

De ochtend startte koel. Met name in het oosten van het land daalde het kwik op enkele plaatsen tot beneden de 9 graden. In de middag nam met de fel schijnende zon de warmte toe. Hierbij was het opvallend dat er een lage luchtvochtigheid was, die op diverse plaatsen in de middag daalde tot beneden 20 procent. Dat maakte de hitte een stuk aangenamer, ondanks de sterke zonkracht van 7.

Volgens Weeronline was het maandag het ‘koudst’ op Terschelling, met maximaal 26,5 graden. De Bilt noteerde een maximumtemperatuur van 32,2 graden. Het ’18 juli-record’ blijft daarmee 33,2 graden uit 2006.

Tropennacht

Daarnaast is er kans dat Vlissingen een echte tropennacht heeft gehad. In de nacht van zondag op maandag werd het daar niet kouder dan 20,1 graden, meldt Weeronline. Om van een echte tropennacht te kunnen spreken moet het gedurende een etmaal op een KNMI-meetpunt warmer blijven dan 20 graden.

Weer.nl verwacht dinsdag de op één na warmste dag ooit in Nederland, met in het noorden temperaturen tussen de 33 en 36 graden en in de rest van het land zo’n 38 of 39 graden. In het zuiden kan het kwik op een enkele plek in de buurt van 40 graden komen, of die waarde net aantikken. Deze hitte wordt mede veroorzaakt door een zuidoostenwind die nog (veel) warmere lucht dan maandag het land in zal blazen.

De warmste dag ooit werd gemeten op 25 juli 2019, toen het in Gilze-Rijen 40,7 graden werd.

Meer uit Binnenland

Jetten ontmoet oppositieleider en Nobelprijswinnaar Machado

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.

18 minuten geleden
Flink meer natuurbranden in 2025 door droogte

ARNHEM (ANP) - Door droogte waren er in 2025 veel meer natuurbranden dan in de twee jaren ervoor. De brandweer moest vorig jaar ingrijpen bij 846 natuurbranden, tegenover 177 in 2024 en 314 in 2023. Dat meldt het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV).

51 minuten geleden
PVV steunt reparatiewet niet die nodig is voor asielwetten Faber

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.

52 minuten geleden
Zelensky donderdag bij uitreiking Four Freedoms Awards Middelburg

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag aanwezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag bekendgemaakt. Ook koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en premier Rob Jetten zijn bij de uitreiking.

55 minuten geleden
Man (32) aangehouden om dubbele mishandeling buschauffeur

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een 32-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het mishandelen van een buschauffeur. Dat meldt de politie. De man zou op 7 maart en 10 april dezelfde buschauffeur tijdens zijn dienst hebben mishandeld.

1 uur geleden
OM: 'Damsteker' deed belastende uitspraken in huis van bewaring

AMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

1 uur geleden
Nog steeds verwondingen bij pluimvee voor slachting, wel daling

UTRECHT (ANP) - Nog steeds raken er kuikens, eenden en andere pluimveedieren gewond voordat ze worden geslacht, constateert de NVWA. De waakhond ziet wel dat het percentage dieren dat gewond raakt afneemt.

1 uur geleden