Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogste temperatuur van 35,4 graden gemeten in Zeeuwse Westdorpe

Hoogste temperatuur van 35,4 graden gemeten in Zeeuwse Westdorpe

WESTDORPE (ANP) - In Westdorpe, gelegen in Zeeuws-Vlaanderen, werd maandag een temperatuur van 35,4 graden gemeten, meldt Weer.nl. Dit is de hoogste temperatuur in Nederland tijdens de eerste hittedag van het jaar. In het noorden werd het in grote lijnen tussen 27 en 31 graden, in het midden van het land 30 tot 33 graden en in het zuiden werden temperaturen tussen 33 en 35 graden aangetikt.

De ochtend startte koel. Met name in het oosten van het land daalde het kwik op enkele plaatsen tot beneden de 9 graden. In de middag nam met de fel schijnende zon de warmte toe. Hierbij was het opvallend dat er een lage luchtvochtigheid was, die op diverse plaatsen in de middag daalde tot beneden 20 procent. Dat maakte de hitte een stuk aangenamer, ondanks de sterke zonkracht van 7.

Volgens Weeronline was het maandag het ‘koudst’ op Terschelling, met maximaal 26,5 graden. De Bilt noteerde een maximumtemperatuur van 32,2 graden. Het ’18 juli-record’ blijft daarmee 33,2 graden uit 2006.

Tropennacht

Daarnaast is er kans dat Vlissingen een echte tropennacht heeft gehad. In de nacht van zondag op maandag werd het daar niet kouder dan 20,1 graden, meldt Weeronline. Om van een echte tropennacht te kunnen spreken moet het gedurende een etmaal op een KNMI-meetpunt warmer blijven dan 20 graden.

Weer.nl verwacht dinsdag de op één na warmste dag ooit in Nederland, met in het noorden temperaturen tussen de 33 en 36 graden en in de rest van het land zo’n 38 of 39 graden. In het zuiden kan het kwik op een enkele plek in de buurt van 40 graden komen, of die waarde net aantikken. Deze hitte wordt mede veroorzaakt door een zuidoostenwind die nog (veel) warmere lucht dan maandag het land in zal blazen.

De warmste dag ooit werd gemeten op 25 juli 2019, toen het in Gilze-Rijen 40,7 graden werd.

Meer uit Binnenland

Neergestoken man aangetroffen na melding vechtpartij Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.

3 uur geleden
ANWB: andere keuzes meivakantie door onrust in de wereld

DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.

5 uur geleden
NFI: cannabis en amfetamine meest aangetroffen drugs in verkeer

DEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).

5 uur geleden
PVV in Rucphen in gesprek over deelname college van B&W

RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.

7 uur geleden
Revalidatiecentra bevestigen hack, ook tbs-kliniek getroffen

DEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.

7 uur geleden
Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

13 uur geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

14 uur geleden