Hoogste temperatuur ooit gemeten in Mexico-Stad
MEXICO-STAD (ANP) - In Mexico-Stad is een meer dan 25 jaar oud temperatuurrecord gebroken. Op maandag werd in de Mexicaanse hoofdstad een temperatuur van 34,2 graden gemeten op het weerstation van Tacubaya. Het vorige record stond op 33,9 graden en werd op 9 mei 1998 gemeten.
De nationale weerdienst Conagua spreekt in een bericht op X van een "historisch record". Volgens gegevens van de weerdienst stond het vorige record voor Mexico-Stad op 15 april op 31,6 graden. Dat werd gemeten in 1998. Het record van maandag is ook de hoogste temperatuur op het weerstation voor de maand april. Het vorige record werd genoteerd op 10 april 2009, toen het 33,7 graden werd op het weerstation van Tacubaya.
De autoriteiten hebben waarschuwingen uitgegeven in verband met de hoge temperaturen, die naar verwachting de komende dagen nog zullen aanhouden. Bijna het hele land heeft te maken met een hittegolf. In verschillende delen van het land kan de temperatuur boven de 45 graden uitstijgen.
Mexico-Stad en omliggende gebieden, waar in totaal zo'n 21 miljoen mensen wonen, kampen al jaren met een steeds grotere watercrisis. Inwoners moeten zuinig met water omgaan. De waterreservoirs zijn vorig jaar niet goed aangevuld, doordat in Mexico 21 procent minder regen viel dan gebruikelijk. 2023 was het droogste jaar voor Mexico sinds het begin van de metingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran zegt "krachtig" te zullen reageren op een Amerikaanse raketaanval op een woonhuis in Kuhestak, in het district Sirik. Daar was op dat moment een bruiloft aan de gang. Zeker vier mensen, onder wie een kind, kwamen om het leven en vijftig anderen raakten gewond, meldt de hulporganisatie Rode Halve Maan.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De regering van president Donald Trump heeft naar eigen zeggen voor het eerst een rechtszaak aangespannen om te voorkomen dat openbare scholen in Kansas City transgenderleerlingen begeleiden bij hun transitie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat 10 procent van de olieraffinaderijen in zijn land beschadigd is door Oekraïense droneaanvallen. Hij erkende ook dat de Oekraïners "serieuze schade" hebben toegebracht aan Russische schepen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft luchtvaartmaatschappijen en passagiers gewaarschuwd dat het Russische luchtruim "totaal onveilig" is zolang de oorlog voortduurt. Volgens hem is dat geen dreigement, maar een vaststelling.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse leger zegt begonnen te zijn met een "beslissende operatie" tegen doelen van de Verenigde Staten in de regio. Daarmee reageert Iran op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen rond de Straat van Hormuz.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Amerikaanse, Russische en Chinese presidenten zullen elkaar mogelijk later dit jaar ontmoeten. Donald Trump, Vladimir Poetin en Xi Jinping worden volgens het Kremlin allemaal verwacht op een economische top in november en zouden elkaar daar spreken. Het Witte Huis heeft nog niet gereageerd op het idee.
6 uur geledenNICOSIA (ANP) - Zoekteams zijn het voor de kust van Cyprus gezonken hogesnelheidsveer op het spoor. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de president van de zelfverklaarde Republiek Noord-Cyprus, Tufan Erhurman.
7 uur geleden