Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogste temperatuur ooit gemeten in Mexico-Stad

Hoogste temperatuur ooit gemeten in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - In Mexico-Stad is een meer dan 25 jaar oud temperatuurrecord gebroken. Op maandag werd in de Mexicaanse hoofdstad een temperatuur van 34,2 graden gemeten op het weerstation van Tacubaya. Het vorige record stond op 33,9 graden en werd op 9 mei 1998 gemeten.

De nationale weerdienst Conagua spreekt in een bericht op X van een "historisch record". Volgens gegevens van de weerdienst stond het vorige record voor Mexico-Stad op 15 april op 31,6 graden. Dat werd gemeten in 1998. Het record van maandag is ook de hoogste temperatuur op het weerstation voor de maand april. Het vorige record werd genoteerd op 10 april 2009, toen het 33,7 graden werd op het weerstation van Tacubaya.

De autoriteiten hebben waarschuwingen uitgegeven in verband met de hoge temperaturen, die naar verwachting de komende dagen nog zullen aanhouden. Bijna het hele land heeft te maken met een hittegolf. In verschillende delen van het land kan de temperatuur boven de 45 graden uitstijgen.

Mexico-Stad en omliggende gebieden, waar in totaal zo'n 21 miljoen mensen wonen, kampen al jaren met een steeds grotere watercrisis. Inwoners moeten zuinig met water omgaan. De waterreservoirs zijn vorig jaar niet goed aangevuld, doordat in Mexico 21 procent minder regen viel dan gebruikelijk. 2023 was het droogste jaar voor Mexico sinds het begin van de metingen.

Meer uit Buitenland

Merz na verkiezingswinst AfD: CDU tot in de kern geschokt

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de verkiezingsuitslag in de oostelijke deelstaat Saksen-Anhalt zijn partij CDU "tot in de kern heeft geschokt", schrijft de krant Bild. De radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) werd daar zondag veruit de grootste partij.

56 minuten geleden
Brussel spreekt zich fel uit tegen wijze begrafenis Mladić

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft zich maandag fel uitgesproken tegen de manier waarop de begrafenis van de Servische veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić plaatsvindt. "Elke verheerlijking van oorlogsmisdadigers, ontkenning van genocide en revisionisme is in strijd met de meest fundamentele Europese waarden en heeft geen plaats in de EU of in EU-kandidaatlanden", stelt de Commissie maandag in een schriftelijke verklaring.

59 minuten geleden
Kremlin noemt het nog te vroeg voor vervolggesprekken Kyiv en VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het nog te vroeg voor concrete afspraken voor een vervolg aan de vredesonderhandelingen met Oekraïne en de Verenigde Staten. Dat zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov maandag in reactie op vragen van journalisten over het bezoek van het Amerikaanse onderhandelingsteam aan eerst Moskou en vervolgens Kyiv. Hij voegde eraan toe nog geen details te hebben gehoord over de besprekingen tussen de VS en Oekraïne van zondag in Kyiv.

1 uur geleden
VN eist verantwoording na 23 doden in vreemdelingendetentie VS

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk eist verantwoording van Washington voor het toenemende aantal sterfgevallen in vreemdelingendetentie in de Verenigde Staten. Dit zei hij maandag aan het begin van de VN-Mensenrechtenraad in Genève. Sinds juni zijn er vier mensen omgekomen in Amerikaanse vreemdelingendetentie. In 2026 waren dat er tot nu toe 23.

1 uur geleden
2000 minderjarigen in Ceuta geïdentificeerd, moeten snel terug

CEUTA (ANP) - De Spaanse autoriteiten in Ceuta hebben 2000 minderjarige migranten geïdentificeerd, meldt persbureau EFE. Het is de bedoeling dat deze jongeren "met prioriteit" worden teruggestuurd naar hun land van herkomst om herenigd te worden met hun families.

1 uur geleden
Drukte in Belgrado voor begrafenis van Mladić

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - In het Servische Belgrado is drukte ontstaan in aanloop naar de begrafenis van de veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić. Verslaggevers spreken van duizenden mensen die zijn samengekomen bij de kerk waar Mladić ligt opgebaard, om daar een laatste eer te bewijzen. Enkelen van hen verwijzen expliciet naar zijn oorlogsverleden.

2 uur geleden
Duitse minister vergelijkt gevaar AfD met Russische drones

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt heeft na de verkiezingsoverwinning van Alternative für Deutschland gezegd dat de vrijheid in het land onder druk staat. Hij vergeleek het gevaar dat in die rechtsradicale partij schuilt met de Russische drones die de laatste tijd opduiken in het Duitse luchtruim.

2 uur geleden