Hoogste temperatuur ooit gemeten in Mexico-Stad
MEXICO-STAD (ANP) - In Mexico-Stad is een meer dan 25 jaar oud temperatuurrecord gebroken. Op maandag werd in de Mexicaanse hoofdstad een temperatuur van 34,2 graden gemeten op het weerstation van Tacubaya. Het vorige record stond op 33,9 graden en werd op 9 mei 1998 gemeten.
De nationale weerdienst Conagua spreekt in een bericht op X van een "historisch record". Volgens gegevens van de weerdienst stond het vorige record voor Mexico-Stad op 15 april op 31,6 graden. Dat werd gemeten in 1998. Het record van maandag is ook de hoogste temperatuur op het weerstation voor de maand april. Het vorige record werd genoteerd op 10 april 2009, toen het 33,7 graden werd op het weerstation van Tacubaya.
De autoriteiten hebben waarschuwingen uitgegeven in verband met de hoge temperaturen, die naar verwachting de komende dagen nog zullen aanhouden. Bijna het hele land heeft te maken met een hittegolf. In verschillende delen van het land kan de temperatuur boven de 45 graden uitstijgen.
Mexico-Stad en omliggende gebieden, waar in totaal zo'n 21 miljoen mensen wonen, kampen al jaren met een steeds grotere watercrisis. Inwoners moeten zuinig met water omgaan. De waterreservoirs zijn vorig jaar niet goed aangevuld, doordat in Mexico 21 procent minder regen viel dan gebruikelijk. 2023 was het droogste jaar voor Mexico sinds het begin van de metingen.
Meer uit Buitenland
TOLEDO (ANP) - Het dodental door het treinongeluk in Spanje is gestegen naar 69, meldt de nieuwssite El País op basis van informatie van de overheid. Er liggen nog vijftig mensen in het ziekenhuis. De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft steun beloofd aan de families van de slachtoffers en zegt ook de veiligheid op het spoor te gaan verbeteren.
4 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische extreemrechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben Gvir heeft opgeroepen tot de aanhouding van de leiders van Arabisch-Israëlische partijen. Ben Gvir verwijst naar beschuldigingen dat ze geld zouden hebben gekregen uit het buitenland. Die zijn niet bewezen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Gegevens van meer dan 40.000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zijn vrijgegeven na een hack. Distributed Denial of Secrets, dat een platform biedt om gelekte informatie te publiceren, zegt de informatie gekregen te hebben van een hackerscollectief dat zich Department of Peace noemt.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.
9 uur geledenURDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.
9 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.
15 uur geleden