Hoogste temperatuur ooit gemeten in Mexico-Stad
MEXICO-STAD (ANP) - In Mexico-Stad is een meer dan 25 jaar oud temperatuurrecord gebroken. Op maandag werd in de Mexicaanse hoofdstad een temperatuur van 34,2 graden gemeten op het weerstation van Tacubaya. Het vorige record stond op 33,9 graden en werd op 9 mei 1998 gemeten.
De nationale weerdienst Conagua spreekt in een bericht op X van een "historisch record". Volgens gegevens van de weerdienst stond het vorige record voor Mexico-Stad op 15 april op 31,6 graden. Dat werd gemeten in 1998. Het record van maandag is ook de hoogste temperatuur op het weerstation voor de maand april. Het vorige record werd genoteerd op 10 april 2009, toen het 33,7 graden werd op het weerstation van Tacubaya.
De autoriteiten hebben waarschuwingen uitgegeven in verband met de hoge temperaturen, die naar verwachting de komende dagen nog zullen aanhouden. Bijna het hele land heeft te maken met een hittegolf. In verschillende delen van het land kan de temperatuur boven de 45 graden uitstijgen.
Mexico-Stad en omliggende gebieden, waar in totaal zo'n 21 miljoen mensen wonen, kampen al jaren met een steeds grotere watercrisis. Inwoners moeten zuinig met water omgaan. De waterreservoirs zijn vorig jaar niet goed aangevuld, doordat in Mexico 21 procent minder regen viel dan gebruikelijk. 2023 was het droogste jaar voor Mexico sinds het begin van de metingen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
1 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
6 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.
9 uur geleden