Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogste temperatuur gemeten in Maastricht: 39,5 graden

Hoogste temperatuur gemeten in Maastricht: 39,5 graden

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is de hoogste temperatuur van de dag gemeten. Op het meetstation liep het kwik dinsdagmiddag op naar 39,5 graden, meldt Weeronline. Inmiddels koelt het heel langzaam iets af.

Eerder op de dag werd in Maastricht al een weerrecord verbroken. Rond 13.50 uur was het er 37,3 graden en daarmee sneuvelde het oude datumrecord uit 2006. Toen werd het op 19 juli 37,1 graden. Van een officieel record is geen sprake geweest. Daarvoor lijkt het in De Bilt net niet warm genoeg te worden. Het record staat daar nu nog steeds op 35,8 graden, gemeten in 2006.

Ook elders in het land werd het bloedheet en liepen de temperaturen op tot tropische waarden. Op verschillende plekken in het zuiden tikte de thermometer de 38 graden aan. In het noorden van het land steeg de temperatuur tot een graad of 35 á 36. In Den Helder werd het dinsdagmiddag ook 35 graden, de hoogste waarde ooit gemeten op dit kuststation.

Maastricht noteerde dinsdag de op twee na warmste temperatuur ooit gemeten in Nederland. Het huidige record werd in 2019 gevestigd in Gilze-Rijen, waar het kwik op 25 juli van dat jaar de 40,7 graden aantikte. Op nummer twee staat Volkel. Daar werd het een dag later, op 26 juli 2019, 40,1 graden.

Meer uit Binnenland

Militair VS opgepakt om weddenschap met voorkennis op val Maduro

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.

4 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

11 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

15 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

15 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

15 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

16 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

16 uur geleden