Hoogste jaarwinst ooit voor Russisch olieconcern Rosneft
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Russische olieconcern Rosneft heeft afgelopen jaar de hoogste jaarwinst ooit in de boeken gezet, dankzij de sterk gestegen energieprijzen. Het bedrijf is goed voor circa 40 procent van de olieproductie van Rusland, een van 's werelds grootste olieproducenten.
De nettowinst bedroeg 883 miljard roebel, omgerekend 10,3 miljard euro. In 2020 was dat nog omgerekend 1,5 miljard euro. De omzet nam met 52 procent toe tot omgerekend meer dan 100 miljard euro. De Russische staat is de grootste aandeelhouder van Rosneft met een belang van iets meer dan 40 procent. Het Britse BP bezit bijna 20 procent van het Russische olieconcern.
Rosneft is bezig met een enorm olie- en gasproject in het barre Russische Noordpoolgebied. Dat miljardenproject met de naam Vostok Oil moet goed worden voor wel 100 miljoen ton olie per jaar. Die olie zal dan vervoerd gaan worden met schepen via de Noordelijke IJszee naar markten in Azië en Europa, onder meer met behulp van nucleaire ijsbrekers. De eerste olieproductie bij Vostok Oil zou in 2024 moeten beginnen.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.
48 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
3 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
4 uur geleden