Hoogste jaarwinst ooit voor Russisch olieconcern Rosneft
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Russische olieconcern Rosneft heeft afgelopen jaar de hoogste jaarwinst ooit in de boeken gezet, dankzij de sterk gestegen energieprijzen. Het bedrijf is goed voor circa 40 procent van de olieproductie van Rusland, een van 's werelds grootste olieproducenten.
De nettowinst bedroeg 883 miljard roebel, omgerekend 10,3 miljard euro. In 2020 was dat nog omgerekend 1,5 miljard euro. De omzet nam met 52 procent toe tot omgerekend meer dan 100 miljard euro. De Russische staat is de grootste aandeelhouder van Rosneft met een belang van iets meer dan 40 procent. Het Britse BP bezit bijna 20 procent van het Russische olieconcern.
Rosneft is bezig met een enorm olie- en gasproject in het barre Russische Noordpoolgebied. Dat miljardenproject met de naam Vostok Oil moet goed worden voor wel 100 miljoen ton olie per jaar. Die olie zal dan vervoerd gaan worden met schepen via de Noordelijke IJszee naar markten in Azië en Europa, onder meer met behulp van nucleaire ijsbrekers. De eerste olieproductie bij Vostok Oil zou in 2024 moeten beginnen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
2 uur geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.
3 uur geledenDUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.
7 uur geleden