Hoogste jaarrendement sinds crisis voor beleggingsfondsen
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse beleggingsinstellingen, zoals beleggingsfondsen, hebben vorig jaar een rendement behaald van 18 procent. Volgens nieuwe cijfers van De Nederlandsche Bank (DNB) gaat het om het hoogste rendement van de afgelopen elf jaar.
Sinds de financiële crisis was het niet meer voorgekomen dat het beleggingsfondsen zo voor de wind ging. Toch deden ze het wat betreft rendement niet zo goed als de AEX-index aan de Amsterdamse beurs. Die zat vorig jaar met wel 24 procent in de lift. Het verschil wordt verklaard doordat beleggingsfondsen niet alleen geld steken in aandelen, maar ook in bijvoorbeeld obligaties en vastgoed.
De beleggingsfondsen profiteerden vorig jaar onder meer van de dalende rentes, waardoor bijvoorbeeld de aandelenkoersen stevig omhoog gingen. Ook trokken de financiële markten zich in de laatste maanden van 2019 op aan de vooruitgang in de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
56 seconden geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
4 uur geledenDRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.
6 uur geleden