Hoogste hof verwerpt ook laatste klacht Trump over verkiezingen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste Amerikaanse rechtbank, het Hooggerechtshof in Washington, heeft ook de laatste klacht van voormalig president Trump over de uitslag van de verkiezingen verworpen. Daarmee is een einde gekomen aan de tevergeefse juridische pogingen van de Republikein zijn verkiezingsnederlaag te voorkomen.
De rechtbank wees zonder commentaar het bezwaar van Trump af over duizenden stembiljetten in Wisconsin, een staat die Trump met meer dan 20.000 stemmen verschil verloor van de uiteindelijke winnaar van de presidentsverkiezingen, de Democraat Biden.
Het was de laatste van drie klachten die tegen het einde van het presidentschap van Trump bij het Hooggerechtshof waren ingediend. De rechtbank had op 22 februari de andere twee bezwaren van Trump afgewezen. Ook hier ging een zaak over Wisconsin en de andere over stemmen in de staat Pennsylvania, waar Trump eveneens verloor. Lagere rechtbanken hadden Trump in alle drie zaken al in het ongelijk gesteld.
Politieke waarnemers verwachtten al dat het Hooggerechtshof niet van plan zou zijn tussenbeide te komen in de zaken en andere zaken die door zijn bondgenoten waren aangespannen, omdat het niet handelde voor het parlement (Congres) op 6 januari de overwinning van Biden bevestigde. Die stap van het Congres in het Capitool werd toen ruw onderbroken door Trump-aanhangers. Trump zelf blijft nog steeds beweren dat zijn overwinning is "gestolen" door fraude en onregelmatigheden bij de verkiezingen.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
54 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
1 uur geledenKYIV (ANP) - In de Oekraïense stad Ternopil worden nog 22 personen vermist na een Russische aanval van een dag eerder. Het dodental staat inmiddels op 26, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft steun getoond voor Japan door te lunchen met sushi. Dat gebeurde nadat China had aangekondigd Japanse visproducten in de ban te doen vanwege een diplomatiek conflict over Taiwan.
2 uur geleden