Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogste dodental in zes jaar op Middellandse Zee-migratieroute

Hoogste dodental in zes jaar op Middellandse Zee-migratieroute

GENÈVE (ANP) - In de eerste drie maanden van dit jaar zijn zeker 441 migranten omgekomen op de centrale migratieroute over de Middellandse Zee naar Europa, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM). Het gaat om het hoogste dodental in deze periode sinds 2017.

Het dodental in het eerste kwartaal van 2017 lag op 742 en in 2022 op 334. De route vanuit Noord-Afrika en Turkije naar vooral Italië wordt door de organisatie omschreven als 's werelds "gevaarlijkste maritieme oversteek". Er zijn sinds 2014 meer dan 20.000 migranten omgekomen. De piek wordt door de IOM gelinkt aan vertragingen in door de staat geleide reddingsacties en belemmering van de zoek- en reddingsoperaties van ngo's. Directeur-generaal António Vitorino vreest dat de sterfgevallen zijn "genormaliseerd" en roept landen op samen te werken zodat er minder mensen om het leven komen.

De IOM, verbonden aan de Verenigde Naties, denkt overigens dat het werkelijke dodental hoger ligt, omdat niet alle gevallen bij de organisatie bekend zijn. Daarnaast wordt onderzoek gedaan naar het lot van opvarenden van vermiste schepen. Ondanks de grimmige cijfers wordt de gevaarlijke route over de Middellandse Zee veelvuldig gebruikt.

Italië heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen omdat dit jaar al ruim 31.000 migranten de Italiaanse kust hebben bereikt, tegen ongeveer 8000 in dezelfde periode vorig jaar. De zes maanden durende maatregel moet procedures makkelijker maken voor de regering, die pleit voor meer Europese samenwerking op het gebied van migratie.

Meer uit Buitenland

Directeur Louvre moet zich in Senaat verantwoorden

PARIJS (ANP/AFP) - De directeur van het Louvre, Laurence des Cars, wordt woensdagmiddag verhoord over de inbraak in het museum afgelopen weekend. Een culturele commissie van de Franse Senaat zal Des Cars dan om tekst en uitleg vragen.

1 uur geleden
Sloop van deel Witte Huis begonnen voor bouw balzaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - In Washington zijn bouwvakkers maandag begonnen met de sloop van een deel van de East Wing van het Witte Huis. Op een foto die The Washington Post deelt, zijn bulldozers te zien die delen van een witte gevel neerhalen. De Amerikaanse president Donald Trump bevestigde dat de werkzaamheden zijn begonnen om zijn gewenste balzaal te kunnen bouwen.

3 uur geleden
Hof VS maakt weg vrij voor inzet troepen in Portland

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaans gerechtshof heeft de weg vrijgemaakt voor de inzet van de Nationale Garde in Portland, ondanks verzet van lokale bestuurders en de staat. De rechters draaiden een besluit van een lagere rechter terug die de komst van de militairen tijdelijk had geblokkeerd.

6 uur geleden
Groep tieners veroordeeld in misbruikzaak lerares Oostenrijk

WENEN (ANP/DPA) - Een Oostenrijkse rechtbank heeft zes jongeren veroordeeld voor het afpersen en misbruiken van een docente. De twee hoofdverdachten kregen celstraffen van 3,5 jaar en 3 jaar.

7 uur geleden
Israël ontvangt lichaam na overdracht overleden gijzelaar

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft opnieuw stoffelijke resten ontvangen die van een overleden gijzelaar zouden zijn. Het lichaam gaat na een plechtigheid naar een forensisch instituut voor identificatie, berichten Israëlische media als Haaretz en Times of Israel.

8 uur geleden
Trump tegen ambassadeur Australië: ik mag je niet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump had tijdens een bijeenkomst een ongemakkelijk moment met de Australische ambassadeur in zijn land. Een journalist vroeg de president of hij problemen had met opmerkingen van de diplomaat, oud-premier Kevin Rudd, over hem. Trump leek zich pas daarna te realiseren dat Rudd zelf ook aanwezig was.

8 uur geleden
Onderzoekers: kabeltram Lissabon gebruikte ongeschikte kabel

LISSABON (ANP) - Het kabeltramongeluk in Lissabon begin september is het gevolg van een mechanisch gebrek. Dat meldt het Portugese onderzoeksbureau GPIAAF in een publicatie over de eerste bevindingen rond het ongeluk. Bij het ongeluk kwamen 16 mensen om het leven, onder wie de machinist.

8 uur geleden