Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogste dodental in zes jaar op Middellandse Zee-migratieroute

Hoogste dodental in zes jaar op Middellandse Zee-migratieroute

GENÈVE (ANP) - In de eerste drie maanden van dit jaar zijn zeker 441 migranten omgekomen op de centrale migratieroute over de Middellandse Zee naar Europa, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM). Het gaat om het hoogste dodental in deze periode sinds 2017.

Het dodental in het eerste kwartaal van 2017 lag op 742 en in 2022 op 334. De route vanuit Noord-Afrika en Turkije naar vooral Italië wordt door de organisatie omschreven als 's werelds "gevaarlijkste maritieme oversteek". Er zijn sinds 2014 meer dan 20.000 migranten omgekomen. De piek wordt door de IOM gelinkt aan vertragingen in door de staat geleide reddingsacties en belemmering van de zoek- en reddingsoperaties van ngo's. Directeur-generaal António Vitorino vreest dat de sterfgevallen zijn "genormaliseerd" en roept landen op samen te werken zodat er minder mensen om het leven komen.

De IOM, verbonden aan de Verenigde Naties, denkt overigens dat het werkelijke dodental hoger ligt, omdat niet alle gevallen bij de organisatie bekend zijn. Daarnaast wordt onderzoek gedaan naar het lot van opvarenden van vermiste schepen. Ondanks de grimmige cijfers wordt de gevaarlijke route over de Middellandse Zee veelvuldig gebruikt.

Italië heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen omdat dit jaar al ruim 31.000 migranten de Italiaanse kust hebben bereikt, tegen ongeveer 8000 in dezelfde periode vorig jaar. De zes maanden durende maatregel moet procedures makkelijker maken voor de regering, die pleit voor meer Europese samenwerking op het gebied van migratie.

Meer uit Buitenland

Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

2 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

6 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

6 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

8 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

9 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

10 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

10 uur geleden