Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogste dodental in zes jaar op Middellandse Zee-migratieroute

Hoogste dodental in zes jaar op Middellandse Zee-migratieroute

GENÈVE (ANP) - In de eerste drie maanden van dit jaar zijn zeker 441 migranten omgekomen op de centrale migratieroute over de Middellandse Zee naar Europa, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM). Het gaat om het hoogste dodental in deze periode sinds 2017.

Het dodental in het eerste kwartaal van 2017 lag op 742 en in 2022 op 334. De route vanuit Noord-Afrika en Turkije naar vooral Italië wordt door de organisatie omschreven als 's werelds "gevaarlijkste maritieme oversteek". Er zijn sinds 2014 meer dan 20.000 migranten omgekomen. De piek wordt door de IOM gelinkt aan vertragingen in door de staat geleide reddingsacties en belemmering van de zoek- en reddingsoperaties van ngo's. Directeur-generaal António Vitorino vreest dat de sterfgevallen zijn "genormaliseerd" en roept landen op samen te werken zodat er minder mensen om het leven komen.

De IOM, verbonden aan de Verenigde Naties, denkt overigens dat het werkelijke dodental hoger ligt, omdat niet alle gevallen bij de organisatie bekend zijn. Daarnaast wordt onderzoek gedaan naar het lot van opvarenden van vermiste schepen. Ondanks de grimmige cijfers wordt de gevaarlijke route over de Middellandse Zee veelvuldig gebruikt.

Italië heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen omdat dit jaar al ruim 31.000 migranten de Italiaanse kust hebben bereikt, tegen ongeveer 8000 in dezelfde periode vorig jaar. De zes maanden durende maatregel moet procedures makkelijker maken voor de regering, die pleit voor meer Europese samenwerking op het gebied van migratie.

Meer uit Buitenland

Ex-premier Bangladesh veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.

22 minuten geleden
China waarschuwt Japan: pijnlijke gevolgen bij escalatie Taiwan

BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.

52 minuten geleden
Dodental Hongkong passeert 50, brand onder controle

HONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.

3 uur geleden
CIA-directeur: verdachte schietpartij Washington werkte voor CIA

WASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.

3 uur geleden
Elf doden door trein die inreed op groep arbeiders in Zuid-China

KUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.

5 uur geleden
Trump: we moeten Afghanen onderzoeken die onder Biden aankwamen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.

7 uur geleden
FBI: gardisten in kritieke toestand na aanval bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.

7 uur geleden