Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogste alarmfase risico natuurbrand nu ook in Noord-Nederland

Hoogste alarmfase risico natuurbrand nu ook in Noord-Nederland

GRONINGEN (ANP) - De hoogste alarmfase voor het risico op een natuurbrand geldt vanaf dit weekeinde ook voor Groningen, Drenthe en Friesland. Tot nu toe was het in de drie noordelijke provincies nog nat genoeg, maar de brandweer constateert dat het steeds droger wordt en dat het bovendien flink waait, waardoor extra alertheid nodig is. De hoogste alarmfase gold al sinds het midden van de week voor de rest van Nederland.

De hoogste alarmfase, de zogeheten fase 2, houdt in dat de brandweer met extra materieel en menskracht uitrukt naar een natuurbrandmelding. Natuurbranden kunnen zich heel snel uitbreiden en zijn moeilijk te bestrijden. Bijna overal geldt bij fase 2 ook een verbod op open vuur. Zowel barbecueën en een kampvuur als wensballonnen en fakkels zijn dan verboden. Roken in de natuur is ongewenst en automobilisten moeten opletten dat ze hun voertuig met een hete katalysator niet in droog gras parkeren. De meeste recreatiebedrijven zijn ook streng op open vuur.

De brandweer roept recreanten op om meteen alarm te slaan als ze ergens rook of vuur zien in de natuur. Als er brand uitbreekt, moeten mensen zo snel mogelijk richting een openbare weg vluchten. Het is verstandig om haaks op de brand weg te lopen, zodat de kans kleiner is om door het vuur ingehaald te worden, aldus de brandweer.

Meer uit Binnenland

Ook zondag nog problemen op het spoor bij Rotterdam door storing

UTRECHT (ANP) - De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.

2 uur geleden
Man aangehouden in Breda in verband met explosie bij bedrijf

BREDA (ANP) - De politie heeft in Breda een 43-jarige man uit Rijsbergen aangehouden, die mogelijk iets te maken heeft met een explosie bij een bedrijf aan de Oosterstraat, aldus de politie op X.

3 uur geleden
Overleden persoon aangetroffen in woning in Horst

HORST (ANP) - In de woning in het Limburgse Horst waar mogelijk een gaskraan was opengedraaid is een overleden persoon aangetroffen. Dat meldt de Limburgse politie op Facebook.

3 uur geleden
Tientallen meldingen van lawaai door festival Kralingse Bos

ROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.

13 uur geleden
Drukte op Franse snelwegen door begin vakantie en feestdag

PERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.

17 uur geleden
Nienke Wijnhoven: beslissing over Rietbergen doet pijn

HILVERSUM (ANP) - Het doet Nienke Wijnhoven "pijn" dat Jeroen Rietbergen definitief niet wordt vervolgd in de zedenzaak rondom The Voice of Holland. Nu de juridische weg is afgesloten, is het tijd alles te verwerken, schrijft de zangeres op Instagram.

18 uur geleden
Nederlandse film Doodgewoon in race voor Studenten Oscar

HOLLYWOOD (ANP) - De Nederlandse film Doodgewoon van regisseur Ronald Zuidinga is dit jaar in de race voor een Studenten Oscar. Dat heeft de Academy in Hollywood, die de prijzen uitreikt, bekendgemaakt. De film is een van de vijftien kanshebbers in de categorie beste dramafilm.

21 uur geleden