Hoogste aantal van 417 nieuwe sterfgevallen in België
BRUSSEL (ANP) - Met 417 sterfgevallen in de afgelopen 24 uur is het hoogste aantal overlijdens sinds de uitbraak van het coronavirus in België gerapporteerd. Er werden 127 overlijdens door de ziekenhuizen gemeld, terwijl in de verpleeghuizen 289 personen stierven die Covid-19 hadden of bij wie dat wordt vermoed. Een persoon overleed op een andere locatie. In totaal zijn nu 4.857 Belgen overleden aan het virus, melden de Belgische gezondheidsautoriteiten.
Het afgelopen etmaal werden fors meer genezen coronapatiënten uit het ziekenhuis ontslagen dan nieuwe werden opgenomen. Er kwamen 310 patiënten bij en 455 mensen mochten weer naar huis. Volgens viroloog Steven van Gucht blijft het aantal ziekenhuisopnames dalen. Om geen nieuwe opflakkering te krijgen, is het cruciaal dat de beperkende maatregelen die gisteren door de regering zijn verlengd tot en met 3 mei worden gerespecteerd, zei hij. " We moeten volhouden, maar samen gaan we dit kunnen."
Er zijn nog steeds 5.309 mensen in het ziekenhuis opgenomen met het longvirus. De overheid heeft inmiddels meer dan 134.000 mensen getest op het virus en 34.809 gevallen vastgesteld.
Meer uit Buitenland
DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
11 minuten geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.
5 uur geleden