Hoogste aantal van 417 nieuwe sterfgevallen in België
BRUSSEL (ANP) - Met 417 sterfgevallen in de afgelopen 24 uur is het hoogste aantal overlijdens sinds de uitbraak van het coronavirus in België gerapporteerd. Er werden 127 overlijdens door de ziekenhuizen gemeld, terwijl in de verpleeghuizen 289 personen stierven die Covid-19 hadden of bij wie dat wordt vermoed. Een persoon overleed op een andere locatie. In totaal zijn nu 4.857 Belgen overleden aan het virus, melden de Belgische gezondheidsautoriteiten.
Het afgelopen etmaal werden fors meer genezen coronapatiënten uit het ziekenhuis ontslagen dan nieuwe werden opgenomen. Er kwamen 310 patiënten bij en 455 mensen mochten weer naar huis. Volgens viroloog Steven van Gucht blijft het aantal ziekenhuisopnames dalen. Om geen nieuwe opflakkering te krijgen, is het cruciaal dat de beperkende maatregelen die gisteren door de regering zijn verlengd tot en met 3 mei worden gerespecteerd, zei hij. " We moeten volhouden, maar samen gaan we dit kunnen."
Er zijn nog steeds 5.309 mensen in het ziekenhuis opgenomen met het longvirus. De overheid heeft inmiddels meer dan 134.000 mensen getest op het virus en 34.809 gevallen vastgesteld.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
2 minuten geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
1 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
8 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
11 uur geleden