Hoogste aantal passagiers op luchthavens VS sinds maart 2020
WASHINGTON (ANP/RTR) - Luchthavens in de Verenigde Staten hebben vrijdag bijna 1,36 miljoen passagiers verwerkt, wat het hoogste niveau is sinds 15 maart vorig jaar. Het stijgende aantal reizigers geeft aan dat de hard getroffen luchtvaartsector in de VS langzaam begint te herstellen van de coronacrisis dankzij de vaccinaties tegen het virus.
De cijfers komen van het overheidsbureau Transportation Security Administration (TSA) dat reizigers op Amerikaanse vliegvelden screent. De pandemie en de lockdowns tegen de virusuitbraak hebben Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen zeer hard geraakt, met miljarden dollars aan verliezen. Vorig jaar kelderden de reizigersaantallen in de VS met 60 procent. Maar nu steeds meer Amerikanen gevaccineerd worden nemen ook de boekingen toe.
Ondanks de groeiende reizigersaantallen is van volledig herstel van de Amerikaanse luchtvaart nog lang geen sprake, want ze liggen nog altijd 38 procent lager dan voor de uitbraak van de wereldwijde coronapandemie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.
6 uur geleden