Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogste aantal mensen in jaren gewisseld van zorgverzekering

Hoogste aantal mensen in jaren gewisseld van zorgverzekering

UTRECHT (ANP) - Zo'n 1,4 miljoen mensen zijn voor de jaarwisseling van zorgverzekeraar gewisseld, het hoogste aantal sinds het huidige zorgstelsel werd ingevoerd. Het aantal overstappers komt neer op 8 procent van alle Nederlandse verzekerden, melden Zorgverzekeraars Nederland (ZN) en kenniscentrum Vektis. Het gaat om een voorlopig cijfer.

Pas na 1 februari kan de definitieve balans worden opgemaakt. Tot die datum kan een nieuwe zorgverzekering worden afgesloten, mits de oude zorgverzekering voor 31 december is opgezegd. ZN en Vektis verwachten dat het definitieve percentage tussen de 8,1 en 8,5 zal uitkomen.

Al jaren schommelt het percentage overstappers tussen de 6 en 7 procent. In een overzicht van Vektis dat teruggaat tot 2006-2007 was het percentage van de verzekerden dat koos voor een andere zorgverzekering nog nooit zo hoog. Vorig jaar was rond deze tijd 6,5 procent van de verzekerden overgestapt naar een andere verzekeraar.

Persoonlijke afweging

Een verklaring voor de stijging kan ZN niet geven. "Of mensen wel of niet overstappen is een persoonlijke afweging", zegt een woordvoerster van de organisatie. "We hebben daar nog geen nader onderzoek naar gedaan." Dat volgt nog wel: Vektis verwacht in april met een uitgebreide analyse van de overstapcijfers te komen.

In lijn met de stijgende zorgkosten worden ook de zorgpremies ieder jaar hoger. Nieuw dit jaar is dat verzekeraars geen collectiviteitskorting meer mogen geven op de basisverzekering. Dat mag alleen nog op aanvullende pakketten.

Contractonderhandelingen

Een andere bijzonderheid dit jaar is dat de contractonderhandelingen tussen ziekenhuizen en zorgverzekeraars moeizamer verlopen dan andere jaren. Vorige week bleek uit een rondgang van het ANP dat meerdere ziekenhuizen nog in onderhandeling waren over de te betalen vergoedingen. Voor verzekerden kan het veel uitmaken of een ziekenhuis wel of geen contract heeft afgesloten.

In veel gevallen wordt de zorg niet volledig vergoed als een contract ontbreekt. Dat kan voor een verzekerde betekenen dat die verder moet reizen naar een ziekenhuis waar de verzekeraar wel een contract mee heeft gesloten, of dat de patiënt een deel van de kosten zelf moet betalen. Spoedzorg wordt wel overal vergoed.

Meer uit Gezond

Ziekenhuizen willen dat kabinet met suikertaks komt tegen kwalen

UTRECHT (ANP) - Academische ziekenhuizen willen dat het volgende kabinet meer maatregelen neemt om te voorkomen dat mensen gezondheidsproblemen krijgen. Ze pleiten onder meer voor een "slimme suikertaks", waarbij de heffing op eten of drinken hoger wordt naarmate er meer suiker in zit. Dat moet mensen stimuleren om gezonder te leven.

2 dagen geleden
Rusland: EU-verbod op Russisch gas is 'volledig zelfdestructief'

MOSKOU (ANP/RTR) - De plannen van de Europese Unie om de invoer van vloeibaar aardgas (lng) uit Rusland te verbieden zijn "volledig zelfdestructief", gezien het gebrek aan gasreserves in Europa en het toenemende energieverbruik door kunstmatige intelligentie. Dat zei een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag.

1 week geleden
Aantal abortussen blijft ongeveer gelijk na forse toenames

DEN HAAG (ANP) - Na twee jaar van aanzienlijke toenames is het aantal abortussen in Nederland vorig jaar op hetzelfde relatief hoge niveau gebleven. In totaal werden 39.438 zwangerschappen afgebroken, zo maken jaarlijkse cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk. Een opmerkelijke afname ten opzichte van een jaar eerder ziet de inspectie bij meisjes tot 15 jaar.

1 week geleden
Artsenorganisatie vreest 'mokerslag' door bezuinigingen op zorg

AMSTERDAM (ANP) - De maatregelen die veel politieke partijen willen nemen om de zorgkosten minder snel te laten stijgen, leiden onder artsen en patiënten tot grote zorgen. "De lijst met pijnlijke ingrepen is bijna oneindig en een mokerslag voor de toegankelijkheid van de zorg", schrijft de organisatie Dokters van de Wereld donderdag in een "noodkreet" aan politieke leiders.

1 week geleden
Studie: vleesconsumptie daalt licht naar laagste niveau in jaren

WAGENINGEN (ANP) - De hoeveelheid vlees die de gemiddelde Nederlander eet, is vorig jaar met ongeveer een halve kilo afgenomen en daarmee op het laagste niveau in twintig jaar gekomen. Onderzoekers van de universiteit van Wageningen hebben dat berekend op basis van statistieken over vleesverkoop en slachtingen. Ze houden de cijfers bij in opdracht van Wakker Dier. Die organisatie is blij dat de vleesconsumptie "langzaam maar gestaag" daalt.

1 week geleden
Hoger risico op hart- en vaatziekten in ongezonde woonomgeving

UTRECHT (ANP) - Mensen die wonen in een buurt met weinig mogelijkheden om te wandelen of te sporten en veel restaurants en winkels die ongezond eten verkopen, hebben een grotere kans op hart- en vaatziekten. Het risico blijkt tot bijna 5 procent hoger te kunnen liggen, stellen het UMC Utrecht en het Amsterdam UMC op basis van onderzoek.

1 week geleden
FT: EU overweegt verbod op ethanol in handdesinfectie om risico's

BRUSSEL (ANP) - Brussel overweegt ethanol te classificeren als gevaarlijke stof die het risico op kanker verhoogt. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT) op basis van een interne aanbeveling van het Europees Agentschap voor chemische stoffen (ECHA). Als het zover komt, zou het gebruik van veel handdesinfectiemiddelen en schoonmaakmiddelen in ziekenhuizen worden verboden.

1 week geleden