Hoogste aantal inschrijvingen op één dag voor Vierdaagse Nijmegen
NIJMEGEN (ANP) - De Vierdaagse van Nijmegen heeft maandag het hoogste aantal inschrijvingen ooit op één dag binnengehaald. Op de eerste dag dat wandelliefhebbers zich konden aanmelden kwamen er 15.643 inschrijvingen binnen volgens organisator Stichting De 4Daagse. In totaal zijn er 47.000 startbewijzen beschikbaar voor het wandelevenement, dat op 16 juli van start gaat.
Tot nu toe stond 2019 aan kop met 13.495 aanmeldingen op de eerste dag dat er ingeschreven kon worden. Volgens marsleider Henny Sackers onderstreept het nieuwe record "de blijvende populariteit van de Vierdaagse".
Vanaf maandag tot en met 1 maart kunnen zich wandelaars inschrijven die al eerder een Vierdaagse voltooiden en ook jongeren die geboren zijn tussen 2006 en 2012. Op 4 maart start de tweede inschrijfperiode voor degenen die voor het eerst mee willen lopen. Sackers is niet bang dat alle startbewijzen dan al uitverkocht zijn. Vorig jaar bleek wel dat de resterende startkaarten wegvlogen. In minder dan twee dagen was het evenement helemaal uitverkocht.
Wie voor 115 euro een startkaart heeft bemachtigd, maar voor juni bedenkt toch niet mee te willen lopen, kan dit jaar voor het eerst via Stichting De 4Daagse het deelnamebewijs doorverkopen. Dat moet een einde maken aan de klachten over duizenden wandelaars die op de eerste dag van de Vierdaagse niet aan de start verschijnen, terwijl anderen geen startkaart konden krijgen.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Het cruiseschip Norwegian Epic heeft er woensdag voor gekozen om niet af te meren in Curaçao en door te varen naar Barbados. De kapitein zou hebben gezegd dat hij Curaçao mijdt vanwege marineoefeningen in het gebied, zo melden passagiers op sociale media. Hij zou handelen op verzoek van de leiding van cruisemaatschappij NCL.
14 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Binnen een paar honderd meter van elk huis een speelplek voor kinderen en vanuit elke woning zicht op groen: dit zijn enkele van de 'vuistregels' die het RIVM heeft opgesteld voor de inrichting van de openbare ruimte. Beleidsmakers kunnen de regels gebruiken om de ruimte zo in te richten dat mensen zich prettiger voelen en zich gezonder gaan gedragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 werden musea bijna 32 miljoen keer bezocht, ongeveer evenveel als een jaar eerder. Daarmee ligt het aantal bezoeken nog 2 miljoen achter op de cijfers van 2019, het jaar voor corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wachtwoord of vinger- en gezichtsscan zijn in Nederland de meest gebruikte maatregelen om apparaten te beveiligen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat keek ook naar welke groepen het vaakst digitale veiligheidsmaatregelen treffen. Dat blijken mannen en mensen met een hbo- of universitaire opleiding te zijn.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS heeft dit jaar meer treinen ingezet en mede daardoor meer mensen vervoerd dan vorig jaar, blijkt uit de eindejaarsprognose van de spoorvervoerder. Verder is de kans op een zitplek voor reizigers gelijk gebleven aan 2024 en reden treinen vaker op tijd, maar hadden mensen wel veel last van verstoringen en werkzaamheden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.
10 uur geleden