Hoogste aantal inschrijvingen op één dag voor Vierdaagse Nijmegen
NIJMEGEN (ANP) - De Vierdaagse van Nijmegen heeft maandag het hoogste aantal inschrijvingen ooit op één dag binnengehaald. Op de eerste dag dat wandelliefhebbers zich konden aanmelden kwamen er 15.643 inschrijvingen binnen volgens organisator Stichting De 4Daagse. In totaal zijn er 47.000 startbewijzen beschikbaar voor het wandelevenement, dat op 16 juli van start gaat.
Tot nu toe stond 2019 aan kop met 13.495 aanmeldingen op de eerste dag dat er ingeschreven kon worden. Volgens marsleider Henny Sackers onderstreept het nieuwe record "de blijvende populariteit van de Vierdaagse".
Vanaf maandag tot en met 1 maart kunnen zich wandelaars inschrijven die al eerder een Vierdaagse voltooiden en ook jongeren die geboren zijn tussen 2006 en 2012. Op 4 maart start de tweede inschrijfperiode voor degenen die voor het eerst mee willen lopen. Sackers is niet bang dat alle startbewijzen dan al uitverkocht zijn. Vorig jaar bleek wel dat de resterende startkaarten wegvlogen. In minder dan twee dagen was het evenement helemaal uitverkocht.
Wie voor 115 euro een startkaart heeft bemachtigd, maar voor juni bedenkt toch niet mee te willen lopen, kan dit jaar voor het eerst via Stichting De 4Daagse het deelnamebewijs doorverkopen. Dat moet een einde maken aan de klachten over duizenden wandelaars die op de eerste dag van de Vierdaagse niet aan de start verschijnen, terwijl anderen geen startkaart konden krijgen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiële locaties aanwijzen.
13 minuten geledenBREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.
1 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee mannen die worden verdacht van twee ernstige incidenten met het per ongeluk consumeren van vloeibare MDMA ontkennen iedere betrokkenheid bij de zaak. Bij een van de incidenten dronken twee treinschoonmakers in Utrecht uit flesjes die zij hadden gevonden in een in de trein achtergelaten tas. Een 49-jarige schoonmaker overleed daardoor. De ander belandde op de intensive care en kampt nog steeds met de gevolgen.
1 uur geledenHEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor de mishandeling van de Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging, poging tot doodslag en diefstal met geweld in vereniging. Naar drie andere verdachten wordt nog gezocht.
1 uur geledenOTTERLO (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe heeft een ecoduct dat jaren was afgesloten met een hoog hek recent weer geopend. Dierenorganisaties vroegen de provincie Gelderland herhaaldelijk om het park te dwingen het "ijzeren gordijn" weg te halen, maar de provincie weigerde op te treden. De Hoge Veluwe heeft nu zelf besloten om de natuurbrug over een provinciale weg in de buurt van Otterlo weer te openen. Volgens een woordvoerder heeft dat "helemaal niets" te maken met de handhavingsverzoeken.
1 uur geleden