Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogste aantal illegale grensoverschrijdingen naar EU sinds 2016

Hoogste aantal illegale grensoverschrijdingen naar EU sinds 2016

BRUSSEL (ANP) - Zeker 330.000 mensen zijn volgens de Europese grensbewakers van Frontex in 2022 gesignaleerd bij het illegaal binnenkomen van de Europese Unie. Het zijn "voorlopige cijfers" volgens Frontex, maar het is hoe dan ook het hoogste aantal sinds 2016. Het is bovendien 64 procent meer dan in 2021.

Maar door de wereldwijde coronamaatregelen van 2020 was de stroom migranten naar de EU sterk beperkt. Het aantal is in 2021 weer begonnen te stijgen. De stroom bestaat voor een groot deel uit mannen uit overwegend islamitische landen. Vrouwen vertegenwoordigden nog geen 10 procent van de stroom illegale migranten en kinderen 9 procent.

Bijna de helft (47 procent) van de instroom bestaat uit Afghanen, Syriërs en Tunesiërs. Het aantal Syriërs verdubbelde ten opzichte van het voorafgaande jaar naar 94.000 personen.

Meer uit Buitenland

EU maakt afspraak met Israël over toelaten humanitaire hulp Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afspraken gemaakt met Israël over het toelaten van meer humanitaire hulp aan Gaza, meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Deze deal betekent dat er meer grensovergangen worden geopend, dat er vrachtwagens met hulpgoederen en voedsel Gaza binnenkomen, dat de vitale infrastructuur wordt hersteld en dat hulpverleners worden beschermd", schrijft Kallas op X.

13 minuten geleden
Motie van wantrouwen tegen Von der Leyen weggestemd

STRAATSBURG (ANP) - De motie van wantrouwen tegen voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is met een ruime meerderheid van het Europees Parlement verworpen. In de stemming van donderdag stemden 360 Europarlementariërs tegen en 175 voor de motie.

25 minuten geleden
VK en Frankrijk gaan nucleaire samenwerking versterken

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk hebben afgesproken dat ze nauwer gaan samenwerken om vijanden met hun kernwapens af te schrikken. De twee naties blijven onafhankelijk opereren, maar zullen gezamenlijk reageren op "extreme dreiging" voor Europa. Ze willen overbrengen dat Europese bondgenoten op steun kunnen rekenen van de enige twee Europese kernmachten.

1 uur geleden
Von der Leyen gaat met gemak motie van wantrouwen overleven

STRAATSBURG (ANP) - De motie van wantrouwen tegen voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zal later donderdag met een ruime meerderheid van het Europees Parlement worden verworpen. De sociaaldemocraten (S&D), de op een na grootste fractie, gaan ook tegenstemmen.

1 uur geleden
Meer opvarenden gered van vrachtschip dat zonk na Houthi-aanval

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Na een Houthi-aanval op vrachtschip Eternity C zijn nog eens vier opvarenden uit zee gehaald. Dat betekent dat nu in totaal tien mensen zijn gered, meldt EU-missie Aspides. Het lijkt erop dat de aanvallers ook een aantal opvarenden vasthouden.

2 uur geleden
Opnieuw veel doden gemeld bij nachtelijke aanvallen in Gazastrook

RAFAH (ANP/AFP) - Zeker 23 mensen zijn om het leven gekomen bij nachtelijke Israëlische bombardementen op de Gazastrook, meldt de burgerbescherming in het gebied. Onder de slachtoffers zouden acht kinderen zijn.

2 uur geleden
VN-rapport waarschuwt voor risico's oude microben in smeltend ijs

NAIROBI (ANP) - Nu wereldwijd gletsjers wegsmelten en permafrost begint te ontdooien, komen ook tal van bacteriën, virussen en schimmels uit hun 'winterslaap' van duizenden jaren. Wetenschappers tonen zich bezorgd over de risico's die het openen van deze "bevroren doos van Pandora" met zich meebrengt. Ze doen dat in een woensdag verschenen rapport van het VN-milieuprogramma (UNEP) over kwesties die dringend "meer aandacht van beleidsmakers nodig hebben".

5 uur geleden