Hoogste aantal asielzoekers in Ter Apel, dwangsom op 750.000 euro
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben 2355 asielzoekers de nacht doorgebracht. Dat is het hoogste aantal sinds de rechter het azc in januari een maximaal aantal slapers oplegde van 2000.
Het bedrag aan dwangsommen dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt, komt daarmee op 750.000 euro. Dat is de helft van het maximale bedrag aan dwangsommen dat kan worden geïnd, 1,5 miljoen euro.
Per nacht dat het maximum aantal overnachtende asielzoekers wordt overschreden moet het COA 15.000 euro betalen. Dat gebeurde twee nachten in februari en vervolgens is vanaf 9 maart het aantal asielzoekers niet meer onder de 2000 gekomen. Het is sindsdien geleidelijk aan het oplopen.
Zuidwolde
In de tijdelijke nachtopvang in Zuidwolde, een overlooplocatie van Ter Apel, sliepen 218 asielzoekers. Ook dat was nog niet eerder zo hoog. In de paviljoens in Zuidwolde is eigenlijk maar plaats voor 200 mensen.
Medewerkers van het COA melden een verhoogde werkdruk als gevolg van de drukte in het aanmeldcentrum. Onder meer uit onvrede daarover zegde de interim-locatiemanager van het COA in Ter Apel, Johann Velkers, onlangs zijn baan op. Ook onder de bewoners lopen de spanningen op. Eerder deze week was er een steekincident op het terrein, waarbij een 24-jarige man gewond raakte. Over de aanleiding is niets bekend.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
5 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
9 uur geleden