Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogste aantal asielzoekers in Ter Apel, dwangsom op 750.000 euro

Hoogste aantal asielzoekers in Ter Apel, dwangsom op 750.000 euro

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben 2355 asielzoekers de nacht doorgebracht. Dat is het hoogste aantal sinds de rechter het azc in januari een maximaal aantal slapers oplegde van 2000.

Het bedrag aan dwangsommen dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt, komt daarmee op 750.000 euro. Dat is de helft van het maximale bedrag aan dwangsommen dat kan worden geïnd, 1,5 miljoen euro.

Per nacht dat het maximum aantal overnachtende asielzoekers wordt overschreden moet het COA 15.000 euro betalen. Dat gebeurde twee nachten in februari en vervolgens is vanaf 9 maart het aantal asielzoekers niet meer onder de 2000 gekomen. Het is sindsdien geleidelijk aan het oplopen.

Zuidwolde

In de tijdelijke nachtopvang in Zuidwolde, een overlooplocatie van Ter Apel, sliepen 218 asielzoekers. Ook dat was nog niet eerder zo hoog. In de paviljoens in Zuidwolde is eigenlijk maar plaats voor 200 mensen.

Medewerkers van het COA melden een verhoogde werkdruk als gevolg van de drukte in het aanmeldcentrum. Onder meer uit onvrede daarover zegde de interim-locatiemanager van het COA in Ter Apel, Johann Velkers, onlangs zijn baan op. Ook onder de bewoners lopen de spanningen op. Eerder deze week was er een steekincident op het terrein, waarbij een 24-jarige man gewond raakte. Over de aanleiding is niets bekend.

Meer uit Binnenland

Komend weekend geen treinverkeer van en naar Amsterdam Zuid

AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.

48 minuten geleden
OM eist in hoger beroep 15 jaar cel en tbs voor doden sekswerker

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.

1 uur geleden
Alarmcentrales: dit seizoen voorlopig meer wintersportongelukken

DEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.

1 uur geleden
Politie gestopt met algoritme dat criminaliteit voorspelde

DEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.

1 uur geleden
Shell en Eneco negeerden advies vogels te beschermen bij windpark

DEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco hebben afgelopen najaar meerdere adviezen genegeerd om vogels te beschermen door windturbines op zee enkele uren stil te zetten. De bedrijven wilden hun windpark maximaal 15 uur stilzetten, terwijl de minister van Klimaat en Groene Groei adviezen heeft afgegeven om ze dat seizoen in totaal 36 uur te laten stilstaan.

1 uur geleden
Politie: dubbele moord in Amsterdams park mogelijk willekeurig

AMSTERDAM (ANP) - De politie houdt er rekening mee dat de twee jongens die op nieuwjaarsdag in het Amsterdamse Piet Wiedijkpark werden doodgeschoten, uit willekeur zijn gedood. Dat meldt zij dinsdag.

1 uur geleden
Rob Wijnberg stopt als hoofdredacteur van De Correspondent

AMSTERDAM (ANP) - Het online journalistieke platform De Correspondent is op zoek naar een nieuwe hoofdredactie. Hoofdredacteur en oprichter Rob Wijnberg gaat in een andere rol verder bij het platform en ook adjunct-hoofdredacteuren Rosan Smits en Maaike Goslinga gaan bij De Correspondent verder in een nieuwe rol, maakte de vertrekkende hoofdredactie dinsdag bekend.

3 uur geleden