Hoogste aantal asielzoekers in Ter Apel, dwangsom op 750.000 euro
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben 2355 asielzoekers de nacht doorgebracht. Dat is het hoogste aantal sinds de rechter het azc in januari een maximaal aantal slapers oplegde van 2000.
Het bedrag aan dwangsommen dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt, komt daarmee op 750.000 euro. Dat is de helft van het maximale bedrag aan dwangsommen dat kan worden geïnd, 1,5 miljoen euro.
Per nacht dat het maximum aantal overnachtende asielzoekers wordt overschreden moet het COA 15.000 euro betalen. Dat gebeurde twee nachten in februari en vervolgens is vanaf 9 maart het aantal asielzoekers niet meer onder de 2000 gekomen. Het is sindsdien geleidelijk aan het oplopen.
Zuidwolde
In de tijdelijke nachtopvang in Zuidwolde, een overlooplocatie van Ter Apel, sliepen 218 asielzoekers. Ook dat was nog niet eerder zo hoog. In de paviljoens in Zuidwolde is eigenlijk maar plaats voor 200 mensen.
Medewerkers van het COA melden een verhoogde werkdruk als gevolg van de drukte in het aanmeldcentrum. Onder meer uit onvrede daarover zegde de interim-locatiemanager van het COA in Ter Apel, Johann Velkers, onlangs zijn baan op. Ook onder de bewoners lopen de spanningen op. Eerder deze week was er een steekincident op het terrein, waarbij een 24-jarige man gewond raakte. Over de aanleiding is niets bekend.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 43-jarige man heeft een gevangenisstraf van 10,5 jaar gekregen voor het doden van een dakloze Pool (40) in Amsterdam Nieuw-West. Daartoe oordeelde het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam heeft aangifte gedaan van de bekladding met een racistische leus bij het standbeeld Moments Contained op het plein voor station Rotterdam Centraal. Dat vertelde burgemeester Carola Schouten aan de gemeenteraad bij een debat over dit onderwerp.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt een officier van de marine voor een verkenningsmissie naar Groenland, meldt demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD). Hij gaat samen met andere NAVO-bondgenoten deelnemen aan een verkenning voor een militaire oefening in het Arctische gebied.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Presentator Robert Jensen is op 52-jarige leeftijd overleden. Dat werd donderdag op zijn website gemeld. Hij overleed maandagavond aan een hartstilstand.
1 uur geledenALMELO (ANP) - "Ik had nooit naar Vroomshoop moeten gaan. Of ik had weg moeten lopen. Ik heb iets heel ernstig fout gedaan, daar ben ik van overtuigd." Dit zei de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk donderdag in de rechtbank in Almelo, waar hij terechtstaat voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Daarbij kwamen de twee bewoners en drie honden om het leven.
1 uur geledenHAWIJA (ANP) - Minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) heeft in Hawija persoonlijk excuses aangeboden voor het bombardement op de Iraakse stad in juni 2015. Dat heeft het ministerie van Defensie donderdag laten weten. Bij de luchtaanval op een bommenfabriek van terreurgroep Islamitische Staat kwamen destijds tientallen mensen om het leven.
2 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De NAVO zou komende tijd een vlootverband naar Groenland kunnen sturen, zegt de commandant van het NAVO-eskader dat afgelopen jaar de noordelijke wateren bewaakte. En Nederland zou "als er een vraag komt" daaraan kunnen bijdragen, verzekert commandeur Arjen Warnaar. Ook al moet de marine ook wel even op adem komen, na een jaar lang aan de leiding van de noordelijke NAVO-missie.
3 uur geleden