Hoogste aantal asielzoekers in Ter Apel, dwangsom op 750.000 euro
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben 2355 asielzoekers de nacht doorgebracht. Dat is het hoogste aantal sinds de rechter het azc in januari een maximaal aantal slapers oplegde van 2000.
Het bedrag aan dwangsommen dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt, komt daarmee op 750.000 euro. Dat is de helft van het maximale bedrag aan dwangsommen dat kan worden geïnd, 1,5 miljoen euro.
Per nacht dat het maximum aantal overnachtende asielzoekers wordt overschreden moet het COA 15.000 euro betalen. Dat gebeurde twee nachten in februari en vervolgens is vanaf 9 maart het aantal asielzoekers niet meer onder de 2000 gekomen. Het is sindsdien geleidelijk aan het oplopen.
Zuidwolde
In de tijdelijke nachtopvang in Zuidwolde, een overlooplocatie van Ter Apel, sliepen 218 asielzoekers. Ook dat was nog niet eerder zo hoog. In de paviljoens in Zuidwolde is eigenlijk maar plaats voor 200 mensen.
Medewerkers van het COA melden een verhoogde werkdruk als gevolg van de drukte in het aanmeldcentrum. Onder meer uit onvrede daarover zegde de interim-locatiemanager van het COA in Ter Apel, Johann Velkers, onlangs zijn baan op. Ook onder de bewoners lopen de spanningen op. Eerder deze week was er een steekincident op het terrein, waarbij een 24-jarige man gewond raakte. Over de aanleiding is niets bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het heeft dit jaar al meer dagen gesneeuwd dan in de afgelopen vier jaar. Dat blijkt uit een analyse van weerdata van het KNMI door het ANP. In 2026 is er zes dagen lang sneeuw gevallen in De Bilt. In 2021 sneeuwde het vaker, toen viel er twaalf dagen sneeuw.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NS kan momenteel volgens de winterdienstregeling rijden, meldt ProRail woensdagochtend. Dat komt volgens de spoorwegbeheerder doordat afgelopen nacht wissels zijn hersteld bij Amsterdam. Het treinverkeer rond de hoofdstad was sinds dinsdagochtend ontregeld, maar rijdt nu weer bijna helemaal.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer rond Amsterdam dat sinds dinsdagochtend ontregeld was, is grotendeels weer opgestart, is te zien in de NS-app. Alleen tussen Schiphol en Amsterdam Bijlmer ArenA rijden geen treinen vanwege het weer.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het lukt jonge starters op de woningmarkt beter een eerste huis te kopen. In het laatste kwartaal van vorig jaar lag het aantal hypotheekaanvragen van deze groep 169 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. Dat meldt De Hypotheker.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft de Waddeneilanden vanaf middernacht ingeschaald op code groen, het laagst mogelijke niveau. Dinsdag gold al code groen op de Waddeneilanden, maar de verwachting was dat het er woensdag code geel zou worden. Die verwachting valt volgens het KNMI weg: het vriest er niet en de temperatuur zakt woensdag ook niet onder nul graden, aldus een woordvoerder. Ook wordt er weinig tot geen sneeuwval verwacht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht adviseert mensen die woensdag de weg op moeten in elk geval een warme jas en een opgeladen telefoon mee te nemen, ook als ze maar een korte rit willen maken. Daarnaast moeten ze voor vertrek goed naar de actuele situatie op de weg kijken, laat een woordvoerster van de ANWB weten.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben dinsdag ongeveer 8 miljoen kilo zout over de Nederlandse wegen gestrooid. Maandag werd 12 miljoen kilo gestrooid. De voorraad is voorlopig nog lang niet op, de organisatie had aan het begin van de winter zo'n 250 miljoen kilo tot haar beschikking.
12 uur geleden