Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogst mogelijke straf voor drugs- en wapenhandelaar Martien R.

Hoogst mogelijke straf voor drugs- en wapenhandelaar Martien R.

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft in de omvangrijke strafzaak tegen Martien R. uit Oss hem veroordeeld tot zestien jaar cel, de hoogst mogelijke straf voor de feiten waar hij van verdacht wordt. R. (52) en twaalf medeverdachten, van wie er tien directe familie zijn van R., stonden terecht voor onder meer wapen- en drugshandel.

De medeverdachten kregen straffen opgelegd tot twaalf jaar cel. Op Martien na - die al de hoogst mogelijke straf had - kregen de elf mannen en een vrouw een zwaardere straf opgelegd dan eerder bij de rechtbank. Het hof motiveerde dat "met de door de rechtbank opgelegde straffen onvoldoende recht wordt gedaan aan de ernst van de bewezenverklaarde feiten en de rol van de verdachten". Een aantal verdachten die op vrije voeten waren, moesten direct de cel in.

Volgens het hof was R. de leider van de groep en heeft hij "anderen, zoals zijn zoon, meegetrokken". Zoon Anton R. werd veroordeeld tot tien jaar cel. Volgens het hof was er sprake van een "gestructureerde en duurzame criminele organisatie".

In cassatie

Martien R. reageerde meermaals tijdens het voorlezen van de uitspraak en liet duidelijk zijn ongenoegen blijken. Hij probeerde in discussie te gaan met de voorzitter van het hof toen ze een passage voordroeg waar hij het niet mee eens was. Zijn advocaat liet direct na afloop weten dat ze "uiteraard" in cassatie gaan en zich niet neerleggen bij deze uitspraak.

Ook verschillende medeverdachten lieten tijdens de uitspraak en direct daarna nadrukkelijk merken dat ze het er niet mee eens waren. Op de tribune, die vol zat met familie en bekenden, werd ook met ongeloof gereageerd.

Grote politieactie

R. en de meeste andere verdachten zijn in november 2019 opgepakt tijdens een grote politieactie. Ruim vierhonderd agenten overspoelden toen het woonwagenkamp in Oss, waar veel van de verdachten wonen. Op het kamp werden in ondergrondse opslaglocaties ook grote hoeveelheden harddrugs en wapens gevonden. Ook was daar 'het kantoor", een schuur waarin leden van de vermeende bende bij elkaar kwamen. De politie had daar afluisterapparatuur geplaatst en kon meer dan eens rechtstreeks meeluisteren met de gevoerde gesprekken.

De rechtbank veroordeelde de vermeende drugs- en wapenhandelaar R. in september 2021 ook tot zestien jaar, dat was ook de eis van het Openbaar Ministerie in hoger beroep.

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

37 minuten geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

39 minuten geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

54 minuten geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

55 minuten geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

1 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

2 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

3 uur geleden