Hoogst mogelijke straf voor drugs- en wapenhandelaar Martien R.
DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft in de omvangrijke strafzaak tegen Martien R. uit Oss hem veroordeeld tot zestien jaar cel, de hoogst mogelijke straf voor de feiten waar hij van verdacht wordt. R. (52) en twaalf medeverdachten, van wie er tien directe familie zijn van R., stonden terecht voor onder meer wapen- en drugshandel.
De medeverdachten kregen straffen opgelegd tot twaalf jaar cel. Op Martien na - die al de hoogst mogelijke straf had - kregen de elf mannen en een vrouw een zwaardere straf opgelegd dan eerder bij de rechtbank. Het hof motiveerde dat "met de door de rechtbank opgelegde straffen onvoldoende recht wordt gedaan aan de ernst van de bewezenverklaarde feiten en de rol van de verdachten". Een aantal verdachten die op vrije voeten waren, moesten direct de cel in.
Volgens het hof was R. de leider van de groep en heeft hij "anderen, zoals zijn zoon, meegetrokken". Zoon Anton R. werd veroordeeld tot tien jaar cel. Volgens het hof was er sprake van een "gestructureerde en duurzame criminele organisatie".
In cassatie
Martien R. reageerde meermaals tijdens het voorlezen van de uitspraak en liet duidelijk zijn ongenoegen blijken. Hij probeerde in discussie te gaan met de voorzitter van het hof toen ze een passage voordroeg waar hij het niet mee eens was. Zijn advocaat liet direct na afloop weten dat ze "uiteraard" in cassatie gaan en zich niet neerleggen bij deze uitspraak.
Ook verschillende medeverdachten lieten tijdens de uitspraak en direct daarna nadrukkelijk merken dat ze het er niet mee eens waren. Op de tribune, die vol zat met familie en bekenden, werd ook met ongeloof gereageerd.
Grote politieactie
R. en de meeste andere verdachten zijn in november 2019 opgepakt tijdens een grote politieactie. Ruim vierhonderd agenten overspoelden toen het woonwagenkamp in Oss, waar veel van de verdachten wonen. Op het kamp werden in ondergrondse opslaglocaties ook grote hoeveelheden harddrugs en wapens gevonden. Ook was daar 'het kantoor", een schuur waarin leden van de vermeende bende bij elkaar kwamen. De politie had daar afluisterapparatuur geplaatst en kon meer dan eens rechtstreeks meeluisteren met de gevoerde gesprekken.
De rechtbank veroordeelde de vermeende drugs- en wapenhandelaar R. in september 2021 ook tot zestien jaar, dat was ook de eis van het Openbaar Ministerie in hoger beroep.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.
2 uur geledenVOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in Den Haag is zondagmiddag een openbare herdenkingsbijeenkomst voor de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in de wijk Mariahoeve gehouden. "Vandaag is een emotioneel moment, en voor al die emotie is ruimte", sprak de ceremoniemeester de honderden aanwezigen toe.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.
6 uur geledenVOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.
7 uur geledenVUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
1 dag geleden