Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogst mogelijke straf voor drugs- en wapenhandelaar Martien R.

Hoogst mogelijke straf voor drugs- en wapenhandelaar Martien R.

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft in de omvangrijke strafzaak tegen Martien R. uit Oss hem veroordeeld tot zestien jaar cel, de hoogst mogelijke straf voor de feiten waar hij van verdacht wordt. R. (52) en twaalf medeverdachten, van wie er tien directe familie zijn van R., stonden terecht voor onder meer wapen- en drugshandel.

De medeverdachten kregen straffen opgelegd tot twaalf jaar cel. Op Martien na - die al de hoogst mogelijke straf had - kregen de elf mannen en een vrouw een zwaardere straf opgelegd dan eerder bij de rechtbank. Het hof motiveerde dat "met de door de rechtbank opgelegde straffen onvoldoende recht wordt gedaan aan de ernst van de bewezenverklaarde feiten en de rol van de verdachten". Een aantal verdachten die op vrije voeten waren, moesten direct de cel in.

Volgens het hof was R. de leider van de groep en heeft hij "anderen, zoals zijn zoon, meegetrokken". Zoon Anton R. werd veroordeeld tot tien jaar cel. Volgens het hof was er sprake van een "gestructureerde en duurzame criminele organisatie".

In cassatie

Martien R. reageerde meermaals tijdens het voorlezen van de uitspraak en liet duidelijk zijn ongenoegen blijken. Hij probeerde in discussie te gaan met de voorzitter van het hof toen ze een passage voordroeg waar hij het niet mee eens was. Zijn advocaat liet direct na afloop weten dat ze "uiteraard" in cassatie gaan en zich niet neerleggen bij deze uitspraak.

Ook verschillende medeverdachten lieten tijdens de uitspraak en direct daarna nadrukkelijk merken dat ze het er niet mee eens waren. Op de tribune, die vol zat met familie en bekenden, werd ook met ongeloof gereageerd.

Grote politieactie

R. en de meeste andere verdachten zijn in november 2019 opgepakt tijdens een grote politieactie. Ruim vierhonderd agenten overspoelden toen het woonwagenkamp in Oss, waar veel van de verdachten wonen. Op het kamp werden in ondergrondse opslaglocaties ook grote hoeveelheden harddrugs en wapens gevonden. Ook was daar 'het kantoor", een schuur waarin leden van de vermeende bende bij elkaar kwamen. De politie had daar afluisterapparatuur geplaatst en kon meer dan eens rechtstreeks meeluisteren met de gevoerde gesprekken.

De rechtbank veroordeelde de vermeende drugs- en wapenhandelaar R. in september 2021 ook tot zestien jaar, dat was ook de eis van het Openbaar Ministerie in hoger beroep.

Meer uit Binnenland

Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

4 uur geleden
Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

8 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

9 uur geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

11 uur geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

17 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

21 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

1 dag geleden