Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogspringer Amels stopt na 1 Europese en 22 nationale titels

Hoogspringer Amels stopt na 1 Europese en 22 nationale titels

ARNHEM (ANP) - Hoogspringer Douwe Amels stopt ermee. Dat meldt de 33-jarige Fries in een persbericht. Hij veroverde in zijn vijftien jaar lange topsportcarrière één Europese titel en 22 Nederlandse titels. Ook bezit hij het Nederlands record van 2,31 meter.

"Hoewel dit een bijzonder moeilijke beslissing was, voel ik dat het moment is aangebroken om iets anders te gaan doen", aldus Amels. "Het vuur om elke dag tot het uiterste te gaan brandt minder fel dan voorheen en zonder dat vuur is de topsport voor mij niet leuk genoeg."

Zijn laatste officiële wedstrijd was op de EK Indoor in maart in Apeldoorn, waar hij de finale niet wist te halen. Hij uitte toen al twijfels over de voortzetting van zijn carrière. De hoogspringer beleefde zijn absolute hoogtepunt op de EK indoor van 2023 in Istanbul met een voor de Nederlandse atletiek historische gouden medaille. Dat was exact tien jaar na zijn Europese titel bij de beloften (onder 23). Op zijn palmares prijken ook elf nationale titels outdoor en elf indoor.

"Ik ben ontzettend dankbaar dat ik de kans heb gehad om vijftien jaar lang mijn grootste passie uit te oefenen. Dat ik daarbij twee keer Europees kampioen ben geworden en meer dan twintig keer de beste hoogspringer van Nederland was, maakt me trots. Het hoogspringen heeft me meer gebracht dan ik ooit had gedacht en zal voor altijd een onderdeel van mij zijn."

Meer uit Sport

Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

1 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

6 uur geleden
Alcaraz ten koste van Chatsjanov naar tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).

19 uur geleden
Handballer Smits mist door rugblessure duels in EK-kwalificatie

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.

21 uur geleden
Venus Williams verliest voor zestiende keer op rij in enkelspel

GUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.

1 dag geleden
Milwaukee Brewers één zege verwijderd van World Series-titel

ST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.

1 dag geleden
Martín werkt met gebroken pols aan snelle rentree in MotoGP

PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.

1 dag geleden