Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogspringer Amels heeft twintigste Nederlandse titel binnen

Hoogspringer Amels heeft twintigste Nederlandse titel binnen

APELDOORN (ANP) - Hoogspringer Douwe Amels heeft bij de NK indoor in Apeldoorn zijn tiende titel veroverd. Met de tien titels die hij outdoor al haalde, is het totaal Nederlandse hoogspringtitels van de 32-jarige Friese atleet op twintig gekomen.

Amels was als gewoonlijk een klasse apart. Hij begon aan zijn wedstrijd toen er nog één concurrent over was. Ridzerd Punt sprong echter drie keer af op 2,11 meter. Amels reikte vervolgens tot 2,16 meter en noteerde daarna drie mislukte pogingen op 2,20.

Amels leverde vorig jaar een daverende stunt door bij de EK indoor in Istanbul als eerste Nederlandse hoogspringer Europees goud te winnen. Hij evenaarde toen het Nederlands record van 2,31.

Deelname aan de WK indoor in Glasgow (1-3 maart) zit er niet in voor Amels. Hij heeft de limiethoogte van 2,27 dit seizoen niet bedwongen en staat op de wereldranglijst niet hoog genoeg om via die weg deelname af te dwingen.

Meer uit Sport

Wesselink begint op Spelen in viermansbob met twintigste tijd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.

1 uur geleden
Bokslegende Mayweather (48) kondigt nieuw gevecht aan

NEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.

3 uur geleden
Kerstholt noemt Van 't Wout na derde goud 'magische vakidioot'

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.

4 uur geleden
Tijdelijke schaatsbaan bewijst waarde op Spelen met zeven records

MILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.

5 uur geleden
Kerstholt heeft na twaalf jaar alsnog goud op relay: nu is het af

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.

9 uur geleden
Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

13 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

14 uur geleden