Hoogspringer Amels heeft twintigste Nederlandse titel binnen
APELDOORN (ANP) - Hoogspringer Douwe Amels heeft bij de NK indoor in Apeldoorn zijn tiende titel veroverd. Met de tien titels die hij outdoor al haalde, is het totaal Nederlandse hoogspringtitels van de 32-jarige Friese atleet op twintig gekomen.
Amels was als gewoonlijk een klasse apart. Hij begon aan zijn wedstrijd toen er nog één concurrent over was. Ridzerd Punt sprong echter drie keer af op 2,11 meter. Amels reikte vervolgens tot 2,16 meter en noteerde daarna drie mislukte pogingen op 2,20.
Amels leverde vorig jaar een daverende stunt door bij de EK indoor in Istanbul als eerste Nederlandse hoogspringer Europees goud te winnen. Hij evenaarde toen het Nederlands record van 2,31.
Deelname aan de WK indoor in Glasgow (1-3 maart) zit er niet in voor Amels. Hij heeft de limiethoogte van 2,27 dit seizoen niet bedwongen en staat op de wereldranglijst niet hoog genoeg om via die weg deelname af te dwingen.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Marianne Vos start in haar vijfde Ronde van Frankrijk als wegkapitein van haar ploeg Visma - Lease a Bike, die net als vorig jaar met Pauline Ferrand-Prévot de Tour wil winnen. De 39-jarige wielrenster zal echter niet aarzelen om voor een ritzege te gaan als de kans zich voordoet, vertelde ze in een online persgesprek in de aanloop naar de start zaterdag in het Zwitserse Lausanne.
1 uur geledenAALBORG (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed meteen de eerste etappe van de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na een rit over een kleine 198 kilometer met start en finish in Aalborg de snelste van een kleine groep.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot krijgt een Nederlands getinte ploeg mee in haar poging om voor het tweede jaar op rij namens Visma-Lease a Bike de Tour de France Femmes te winnen. De Française heeft behalve landgenote Marion Bunel vijf Nederlandse ploeggenoten naast zich bij de Tourstart in het Zwitserse Lausanne zaterdag. Dat zijn Marianne Vos, Lieke Nooijen, Daniek Hengeveld, Femke de Vries en Sarah van Dam.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Schaatsteam X²O Badkamers heeft Bart Swings een contract tot het einde van zijn carrière gegeven. De ploeg zegt met de verlenging het vertrouwen uit te spreken in de 35-jarige Belgische schaatser. Swings won als lid van de ploeg van de broers Martin en Erwin ten Hove goud op de massastart op de Olympische Spelen van Beijing 2022, twee wereldtitels op de massastart en vier Europese titels op dit onderdeel.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeysters heeft vier speelsters in zijn WK-selectie opgenomen die nog niet eerder een eindtoernooi speelden. Het gaat om Rosa Fernig (Den Bosch), Daantje de Kruijff (Amsterdam), Guusje Moes en Eline Jansen (beiden Kampong).
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wimbledon heeft dit jaar een recordaantal bezoekers getrokken ondanks de overlap met het WK voetbal. Organisator The All England Club meldt dat 550.151 toeschouwers het grandslamtoernooi bezochten, iets meer dan in 2025.
7 uur geledenSURHUISTERVEEN (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz heeft in de bollentrui ook de Profronde van Surhuisterveen op zijn naam geschreven. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost bleef in het Friese criterium de Deense groenetruiwinnaar Mads Pedersen en Bauke Mollema nipt voor.
21 uur geleden