Hoogma: we hadden bondscoach met uitzonderlijke kwaliteiten nodig
ZEIST (ANP) - Nico-Jan Hoogma is blij dat Louis van Gaal bereid is om voor de derde keer als bondscoach van het Nederlands elftal aan de slag te gaan. "Dit is op dit moment absoluut de beste coach om ons naar het WK te loodsen", zei de directeur topvoetbal van de KNVB tijdens een presentatie van de nieuwe technische staf van Oranje.
Van Gaal moet het Nederlands elftal naar het WK van eind volgend jaar in Qatar loodsen, samen met zijn assistenten Danny Blind, Henk Fraser en keeperstrainer Frans Hoek. Toen Ronald Koeman naar FC Barcelona vertrok, kwam de KNVB niet bij Van Gaal uit. De bond koos toen voor Frank de Boer als bondscoach.
"Vorig jaar waren we van mening dat we het beleid moesten voortzetten", zei Hoogma. "Met dezelfde staf, maar een andere bondscoach. Nu kiezen we nadrukkelijk anders. We moeten ons op korte termijn kwalificeren en doen hopelijk daarna, op het WK, mee om de prijzen."
Vertrouwen
"Uiteraard ben ik blij dat Van Gaal in het gat is gesprongen. De aanleiding was niet positief", doelde Hoogma op een teleurstellend verlopen EK. "Maar de aanwezigheid van Van Gaal geeft veel vertrouwen."
Hoogma erkende dat de keus voor Frank de Boer als bondscoach niet goed heeft uitgepakt. "De EK-doelstelling is niet gehaald, we hadden op een beter EK gerekend. Terugkijkend heeft onze keus niet goed uitgepakt. Natuurlijk reken ik dat ook mezelf aan. Maar we moesten door. We hebben nu een minimale voorbereidingsperiode. Daarom zochten we een bondscoach met uitzonderlijke kwaliteiten. Een bondscoach die zijn stempel op het team en de spelers kan drukken."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.
43 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de maatregelen tegen beledigende onlineberichten tegen spelers en officials aangescherpt. Dat maakte de FIFA zondag, op de Internationale Dag voor Tolerantie, bekend. De bond benadrukte tevens dat haat en discriminatie geen plaats hebben in het voetbal.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft maandag niet de beschikking over Justin Kluivert voor het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen. De middenvelder heeft vrijdag een blessure opgelopen in de wedstrijd tegen Polen (1-1) en is teruggekeerd naar zijn club Bournemouth. Dat meldt de KNVB zondag.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.
14 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.
14 uur geleden