Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoogma stopt komende zomer als directeur topvoetbal bij KNVB

Hoogma stopt komende zomer als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nico-Jan Hoogma stopt komende zomer als directeur topvoetbal bij de KNVB. De 53-jarige Hoogma heeft besloten zijn aflopende contract niet te verlengen. Hij werkt sinds begin 2018 bij de nationale voetbalbond, waar hij verantwoordelijk is voor onder meer het Nederlands elftal, de 'Leeuwinnen' en Jong Oranje.

"Met de naderende afloop van je contract ga je reflecteren", zegt Hoogma, die zelf als profvoetballer speelde voor Cambuur, FC Twente, Hamburger SV en Heracles Almelo. "Als je doorgaat, dan begint een hele cyclus opnieuw. Er komen twee eindtoernooien aan en als Louis van Gaal na het WK klaar is, moet de nieuwe bondscoach er al staan. Dan heb je het over januari 2023. Als je die zelf aanstelt, dan wil je het liefst ook betrokken blijven bij het vervolg en ga je dus eigenlijk weer een hele nieuwe cyclus aan. Dat vind ik te lang, heb ik voor mezelf besloten."

Voor de Nederlandse voetbalsters staat komende zomer het EK in Engeland op het programma. Eind volgend jaar doet het Nederlands elftal mee aan het WK in Qatar. Van Gaal (70) stopt na dat toernooi. "Als mijn contract straks afloopt in juni 2022, is het een goed moment om te stoppen", zegt Hoogma. "Mijn opvolger kan dan ook met een schone lei beginnen."

Opvolging

Hoogma stopte begin 2018 als algemeen directeur bij Heracles, een functie die hij ruim tien jaar had bekleed, en ging als directeur topvoetbal aan de slag bij de KNVB. Hij werd toen samen met de nieuwe bondscoach Ronald Koeman gepresenteerd in Zeist. Onder leiding van Koeman eindigde Oranje als tweede in de Nations League en plaatste het zich voor het EK 2020. Toen dat EK vanwege de coronacrisis een jaar uitgesteld moest worden, vertrok Koeman naar FC Barcelona.

Hoogma koos voor Frank de Boer als nieuwe bondscoach, maar De Boer stapte afgelopen zomer na het teleurstellend verlopen EK weer op. De KNVB-directeur kwam als opvolger uit bij Van Gaal, onder wiens leiding het Nederlands elftal zich recent plaatste voor het WK in Qatar.

"Ik vind het jammer dat Nico-Jan niet met ons een nieuwe cyclus ingaat, maar respecteer uiteraard zijn beslissing", zegt Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal. "Gelukkig blijft hij er nog een tijd bij en kunnen we de komende periode samen met hem nadenken over zijn opvolging. We verwachten per februari de vacature officieel open te stellen."

Meer uit Voetbal

PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

7 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

7 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

7 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

8 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

8 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

9 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

9 uur geleden