Hoogma stopt komende zomer als directeur topvoetbal bij KNVB
ZEIST (ANP) - Nico-Jan Hoogma stopt komende zomer als directeur topvoetbal bij de KNVB. De 53-jarige Hoogma heeft besloten zijn aflopende contract niet te verlengen. Hij werkt sinds begin 2018 bij de nationale voetbalbond, waar hij verantwoordelijk is voor onder meer het Nederlands elftal, de 'Leeuwinnen' en Jong Oranje.
"Met de naderende afloop van je contract ga je reflecteren", zegt Hoogma, die zelf als profvoetballer speelde voor Cambuur, FC Twente, Hamburger SV en Heracles Almelo. "Als je doorgaat, dan begint een hele cyclus opnieuw. Er komen twee eindtoernooien aan en als Louis van Gaal na het WK klaar is, moet de nieuwe bondscoach er al staan. Dan heb je het over januari 2023. Als je die zelf aanstelt, dan wil je het liefst ook betrokken blijven bij het vervolg en ga je dus eigenlijk weer een hele nieuwe cyclus aan. Dat vind ik te lang, heb ik voor mezelf besloten."
Voor de Nederlandse voetbalsters staat komende zomer het EK in Engeland op het programma. Eind volgend jaar doet het Nederlands elftal mee aan het WK in Qatar. Van Gaal (70) stopt na dat toernooi. "Als mijn contract straks afloopt in juni 2022, is het een goed moment om te stoppen", zegt Hoogma. "Mijn opvolger kan dan ook met een schone lei beginnen."
Opvolging
Hoogma stopte begin 2018 als algemeen directeur bij Heracles, een functie die hij ruim tien jaar had bekleed, en ging als directeur topvoetbal aan de slag bij de KNVB. Hij werd toen samen met de nieuwe bondscoach Ronald Koeman gepresenteerd in Zeist. Onder leiding van Koeman eindigde Oranje als tweede in de Nations League en plaatste het zich voor het EK 2020. Toen dat EK vanwege de coronacrisis een jaar uitgesteld moest worden, vertrok Koeman naar FC Barcelona.
Hoogma koos voor Frank de Boer als nieuwe bondscoach, maar De Boer stapte afgelopen zomer na het teleurstellend verlopen EK weer op. De KNVB-directeur kwam als opvolger uit bij Van Gaal, onder wiens leiding het Nederlands elftal zich recent plaatste voor het WK in Qatar.
"Ik vind het jammer dat Nico-Jan niet met ons een nieuwe cyclus ingaat, maar respecteer uiteraard zijn beslissing", zegt Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal. "Gelukkig blijft hij er nog een tijd bij en kunnen we de komende periode samen met hem nadenken over zijn opvolging. We verwachten per februari de vacature officieel open te stellen."
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
19 minuten geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
1 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
7 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
7 uur geleden